20
Милан нуди 40 милиони евра за Ренато Санчез

Милан нуди 40 милиони евра за Ренато Санчез

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

По ангажманот на Леонардо Бонучи, во тимот на Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“ испратиле официјална понуда до Баерн за Ренато Санчес.

Милан нуди 40 милиони евра за Ренато Санчез

Милан нуди 40 милиони евра за Ренато Санчез

пред 8 месеци - Сител - Фудбал

Извршниот директор на Баерн Минхен, Карс Хајнц Румениге потврди дека Милан е заинтересиран за Ренато Санчез и дека двата клуба се во преговори, но сеуште немаат постигнато договор.

Милан нуди 40 милиони евра за Ренато Санчез

Милан нуди 40 милиони евра за Ренато Санчез

пред 8 месеци - Канал 5 - Фудбал

По ангажманот на Леонардо Бонучи, во тимот на Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“ испратиле официјална понуда до Баерн за Ренато Санчес.

Милан ќе доведе уште напаѓач и ќе заврши со историскиот трансфер пазар  погледнете кој е на  радарот

Милан ќе доведе уште напаѓач и ќе заврши со историскиот трансфер пазар, погледнете кој е на “радарот”

пред 8 месеци - Тип - Фудбал

Милан доведе веќе 10 засилувања ова лето, и досега потроши цели 223 милиони евра, со кои беа купени Матео Мусакио од Виљареал...

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Милан нуди 40 милиони евра плус 20 милиони евра бонуси за фуидбалерот. Младиот Португалец минатата сезона не се изнаигра во германскиот првак и затоа е можно да ја промени средината со цел да биде стандарден првотимец.

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

пред 8 месеци - Вистина - Без катеторија

По ангажманот на Леонардо Бонучи, Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“ испратија официјална понуда до Баерн за Ренато Санчес.

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

пред 8 месеци - Канал 5 - Фудбал

Милан нуди 40 милиони евра плус 20 милиони евра бонуси за фуидбалерот. Младиот Португалец минатата сезона не се изнаигра во германскиот првак и затоа е можно да ја промени средината со цел да биде стандарден првотимец.

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

пред 8 месеци - Идивиди - Фудбал

Милано, 16 јули 2017 (МИА) – По ангажманот на Леонардо Бонучи, Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“ испратија официјална понуда до Баерн за Ренато Санчес.

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

пред 8 месеци - A1on - Фудбал

По ангажманот на Леонардо Бонучи, Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“ испратија официјална понуда до Баерн за Ренато Санчес.

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

пред 8 месеци - Лидер - Спорт

По ангажманот на Леонардо Бонучи, Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“ испратија официјална понуда до Баерн за Ренато Санчес.

Милан не знае за доста   тргнува и по Ренато Санчез

Милан не знае за доста – тргнува и по Ренато Санчез

пред 8 месеци - ТВ Нова - Спорт

Сеуште не стивнуваат реакциите по фантастичниот трансфер со кој Леонардо Бонучи од Јувентус премина во Милан , а „росонерите“ веќе продолжуваат со активности.

Милан ја мина бројката од 200 милиони ова лето  но нема да застане тука

Милан ја мина бројката од 200 милиони ова лето, но нема да застане тука

пред 8 месеци - Тип - Фудбал

Лукас Биља е нов играч на Милан, кои платија 17 милиони евра плус 3 милиони во бонуси на Лацио. Играчот од средниот ред ќе потпише договор за три години, со кој ќе заработи 3,5 милиони евра по сезона.

Времеплов
x