20
Седлоски  Не чека многу потежок меч од оној во Малме

Седлоски: Не чека многу потежок меч од оној во Малме…

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Гоце Седлоски верува дека неговиот тим може да дојде до позитивен резултат кој ќе значи и пласман во следната рунда натпревари од квалификациите за Лигата на шампионите.

Швеѓаните зачудени  Куче го чува стадионот во Струмица

Швеѓаните зачудени: Куче го чува стадионот во Струмица?!

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Македонија и се е можно…Па, дури и куче да го чува стадионот каде утре ќе се игра натпревар од квалификациите во Лигата на шампионите.

Вардар без Велковски и во реваншот против Малме

Вардар без Велковски и во реваншот против Малме

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Поради повреда на задната ложа, младиот репрезентативец нема да биде во комбинација ни на натпреварот во Струмица, а најверојатно Вардар ќе остане и без крилниот играч од Грузија, Џигаури кој исто така има повреда.

Малме тргна за Струмица каде ќе ги чека полн стадион

Малме тргна за Струмица каде ќе ги чека полн стадион

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Стадионот „Младост“ има капацитет од околу 7.000 гледачи Македонскиот фудбалски првак Вардар ги има завршните подготовки пред утрешниот реванш дуел против Малме, во квалификациите за пласман во третото претколо од Лигата на шампиони.

За Вардар 1 1 значи минување  за Малме елиминација

За Вардар 1:1 значи минување, за Малме елиминација

пред 8 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Два пати до сега Вардар го имал овој резултат пред домашен реванш, и ги минувал своите противници. Што не е случај со Малме кој што има многу елиминации кога играл со овој резултат Вардар има голема шанса да го мине Малме, и да се пласира во 3.

Продадени повеќе од 4 000 билети за Вардар   Малме  пренос во живо на ТВ Нова

Продадени повеќе од 4.000 билети за Вардар – Малме, пренос во живо на ТВ Нова

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Полн стадион „Младост“ во Струмица се очекува за утрешниот реванш натпревар меѓу Вардар и Малме од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите.

ФК Вардар го одржа првиот тренинг под струмичкото небо

ФК Вардар го одржа првиот тренинг под струмичкото небо

пред 8 месеци - Сител - Фудбал

Вардаровата екипа денеска пристигна во Струмица, и веќе го одработи првиот тренинг на стадионот „Младост“ каде што задутре ќе се игра реванш натпреварот против Малме во рамките од второт квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Ексклузивно   Вардар   Малме директно на ТВ Нова

Ексклузивно : Вардар – Малме директно на ТВ Нова !

пред 8 месеци - ТВ Нова - Спорт

Реванш натпреварот меѓу Вардар и Малме  од второто квалфикациско коло во Лигата на шампионите ке се емитува директно на ТВ Нова.

Вардарци пристигнаа во Струмица  се подготвуваат за Малме

Вардарци пристигнаа во Струмица, се подготвуваат за Малме

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар од денеска се пресели во Струмица, каде во вторник, со почеток во 18 часот, ќе го пречека Малме во реванш мечот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Вардар пристигна во Струмица

Вардар пристигна во Струмица

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Македонскиот првак ќе биде домаќин на Малме на стадионот „Младост“ Македонскиот фудбалски првак Вардар пристигна во Струмица, градот каде принудно ќе биде домаќин на реванш средбата од квалификациите во Лигата на шампионите против Малме.

Розенберг  Ќе играм против Вардар  можеби и 90 минути на реваншот во Струмица

Розенберг: Ќе играм против Вардар, можеби и 90 минути на реваншот во Струмица

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Шведскиот првак Малме ќе биде многу посилен на реваншот против Вардар во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, што ќе се одигра во вторник, со почеток во 18 часот, на стадионот „Младост“ во Струмица.

Времеплов
x