20
Милиони и Ракитиќ за Верати

Милиони и Ракитиќ за Верати

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Поранешниот фудбалер на Пескара не крие дека сака својата кариера да ја продолжи на "Ноу Камп", но тешко дека ќе го добие...

Милиони и Ракитиќ за Верати

Милиони и Ракитиќ за Верати

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Поранешниот фудбалер на Пескара не крие дека сака својата кариера да ја продолжи на "Ноу Камп", но тешко дека ќе го добие...

ПСЖ сега ќе треба да плати повеќе за ангажман на Нејмар но шеикот сигурно ќе го стори тоа со задоволство

ПСЖ сега ќе треба да плати повеќе за ангажман на Нејмар, но шеикот сигурно ќе го стори тоа со задоволство

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вестите за заминување на Нејмар од Камп Ноу добиваат на интензитет, ПСЖ тргнува по Бразилецот и оваа недела ќе има клучни...

Барселона испрати порака во однос со случајот Нејмар

Барселона испрати порака во однос со „случајот“ Нејмар

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Барселона ги започна летните подготовки под палката на Ернесто Валверде, но денеска дојде една чудна вест од Каталонија од весникот „Спорт“ која го раздрма клубот и цела Шпанија.

ПСЖ тргнува во офанзива  преговори со Нејмар

ПСЖ тргнува во офанзива – преговори со Нејмар

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

ПСЖ беше пасивен во досегашниот дел од преодниот рок, но „светците“ планираат да тргнат во офанзива по нова мегаѕвезда со која би го симнале Монако од тронот на францускиот фудбал, но и повторно би атакувале на титулата во Лигата на шампионите.

Каталонски Спорт со шокантна ексклузива за Нејмар ја здрма Шпанија ПСЖ веднаш се пушти во потера

Каталонски „Спорт“ со шокантна ексклузива за Нејмар ја здрма Шпанија, ПСЖ веднаш се пушти во потера

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Каталонски „Спорт“ во друштво на „Мундо Депортиво“ е весникот кој обично е задолжен за извлекување на ексклузивни информации...

Семејството го советува Нејмар да замине од Барселона еве ја причината

Семејството го советува Нејмар да замине од Барселона, еве ја причината

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Каталонскиот весник Спорт под знак прашалник ја става иднината на Нејмар на Камп Ноу, вели дека Бразилецот се почесто и погласно...

Чави Фудбалер кој ќе побара да замине од Барса никогаш потоа не би го вратил во клубот

Чави: Фудбалер кој ќе побара да замине од Барса, никогаш потоа не би го вратил во клубот

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Легендата на Барселона, Чави Хернандез пред две години се раздели со каталонскиот тим и одлучи да се пресели во Катар, каде стана лидер на екипата на Ал Сад.

Барса со нов пристап по потписот на Верати нуди една своја ѕвезда и 70 милиони евра

Барса со нов пристап по потписот на Верати, нуди една своја ѕвезда и 70 милиони евра

пред 9 месеци - Актуелно24 - Спорт

„Каталонците“ не се откажуваат од намерата да го ангажираат Марко Верати, последните информации велат дека Барселона е подготвена да го жртвува Иван Ракитиќ.

Барса со нов пристап по потписот на Верати нуди една своја ѕвезда и 70 милиони евра

Барса со нов пристап по потписот на Верати, нуди една своја ѕвезда и 70 милиони евра

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

„Каталонците“ не се откажуваат од намерата да го ангажираат Марко Верати, последните информации велат дека Барселона е подготвена да го жртвува Иван Ракитиќ Марко Верати е првата желба на Барса ова лето, но зделката воопшто не е едноставна.

Времеплов
x