20
Работнички нема да остане со празни раце од Елмас  Вардар пропуштил шанса да го има македонскиот бисер

Работнички нема да остане со празни раце од Елмас, Вардар пропуштил шанса да го има македонскиот бисер

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Работнички уште еднаш докажа дека е клубот кој најдобро работи со помладите категории во нашата земја, последен е случајот со Елиф Елмас.

Антиќ со порака до  Елмас  Направи ги среќни навивачите на Фенербахче  се гледаме во Истанбул

Антиќ со порака до Елмас: Направи ги среќни навивачите на Фенербахче, се гледаме во Истанбул

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Големиот македонски талент, Елиф Елмас донесе одлука Турција, односно Истанбул и Фенербахче да бидат следната дестинација во својата кариера.

Антиќ му посака добредојде на Елмас и му порача  Направи ги среќни фановите на Фенербахче со твојата игра

Антиќ му посака добредојде на Елмас и му порача: Направи ги среќни фановите на Фенербахче со твојата игра!

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Перо Антиќ му посака добредојде на својот сонародник Елиф Елмас и му испрати исклучително важна порака пред настапите во турскиот гигант.

Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари

Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари?!

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Најнадежниот македонски фудбалер, Елиф Елмас, синоќа пристигна во Инстанбул, каде во наредните денови треба ќе го официјализира трансферот во турскиот гигант, Фенербахче.

Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари

Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари?!

пред 7 месеци - Република - Фудбал

Најнадежниот македонски фудбалер, Елиф Елмас, синоќа пристигна во Инстанбул, каде во наредните денови треба ќе го официјализира трансферот во турскиот гигант, Фенербахче.

Два мега трансфери  Елмас во Фенербахче  Барди во Леванте

Два мега трансфери: Елмас во Фенербахче, Барди во Леванте

пред 7 месеци - 24 вести - Спорт

Елиф Елмас ја прифати понудата да настапува за турскиот гигант Фенербахче. Досегашниот фудбалер на Работнички, покрај многуте понуди во летниот преоден рок, се одлучи за турскиот гигант.

Фудбалскиот бисер Елмас пристигна во Истанбул

Фудбалскиот бисер Елмас пристигна во Истанбул

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Талентираниот 17-годишен талент во новата сезона ќе го носи дресот на Фебербахче Македонскиот фудбалски бисер Елиф Елмас вечерва пристигна во Истанбул.

Елмас и официјално му кажа  ДА  на Фенер

Елмас и официјално му кажа „ДА“ на Фенер

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Она што го најави „Македонски спорт“ како ексклузива уште пред три дена, вечерва се остварува. Фенер и Елмас ги договорија...

Елиф Елмас потпишува за Фенербахче  и Перо Антиќ има улога во трансферот

Елиф Елмас потпишува за Фенербахче, и Перо Антиќ има улога во трансферот

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Големиот македонски талент, Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Фенербахче, според турските медиуми и Перо Антиќ кој настапува за кошаркарскиот тим на овој клуб помогнал да се реализира зделката.

Времеплов
x