20
Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари

Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари?!

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Најнадежниот македонски фудбалер, Елиф Елмас, синоќа пристигна во Инстанбул, каде во наредните денови треба ќе го официјализира трансферот во турскиот гигант, Фенербахче.

Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари

Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари?!

пред 7 месеци - Република - Фудбал

Најнадежниот македонски фудбалер, Елиф Елмас, синоќа пристигна во Инстанбул, каде во наредните денови треба ќе го официјализира трансферот во турскиот гигант, Фенербахче.

Овие мајстории го препорачаа Елмас во Фенербахче

Овие мајстории го препорачаа Елмас во Фенербахче

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Елиф Елмас е момчето за кое допрва треба да слушне фудбалска Европа. Талентираниот 17-годишен македонски репрезентативец од синоќа е во Истанбул, каде го договори трансферот во Фенербахче.

Барди Трансферот во Шпанија е остварување на мојот сон

Барди: Трансферот во Шпанија е остварување на мојот сон!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Енис Барди во следните три години ќе го носи дресот на шпанскиот прволигаш Леванте. Македонскиот репрезентативец, како што вели, сега веќе го живее својот фудбалски сон по преселбата во една од најсилните светски фудбалски лиги.

Два мега трансфери Елмас во Фенербахче Барди во Леванте

Два мега трансфери: Елмас во Фенербахче, Барди во Леванте

пред 7 месеци - 24 вести - Спорт

Елиф Елмас ја прифати понудата да настапува за турскиот гигант Фенербахче. Досегашниот фудбалер на Работнички, покрај многуте понуди во летниот преоден рок, се одлучи за турскиот гигант.

Со среќа момци Барди пред потпис со Леванте Елмас со Фенербахче

Со среќа момци: Барди пред потпис со Леванте, Елмас со Фенербахче

пред 7 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: Facebook Енис Барди и Елиф Елмас се првите македонски фудбалски репрезентативци кои се пред трансфер во летниот преоден рок по настапите со националниот тим на Европското првенство во Полска.

Барди слета во Шпанија фали само потписот за прво големо искуство во Примера

Барди слета во Шпанија, фали само потписот за прво големо искуство во Примера

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Енис Барди беше прогласен за еден од најдобрите 10 играчи на Европското младинско првенство во Полска од страна на угледниот...

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

– Многу сум среќен што ќе играм за Фенербахче. Тоа ќе биде одлично искуство за мене. Благодарност на мојот досегашен клуб Работнички за се што направи за мене.

Елмас во Фенербахче

Елмас во Фенербахче

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот...

Бомба Елмас се пресели во Фенербахче

Бомба: Елмас се пресели во Фенербахче

пред 7 месеци - Тип - Фудбал

Најталентираниот младински репрезентативец Елиф Елмас е нов играч на турски Фенербахче. 17 годишниот довчерашен фудбалер...

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

пред 7 месеци - Канал 5 - Фудбал

Македонскиот репрезентативец од синоќа е во Истанбул каде ги средува последните детали пред да го стави потписот на договорот со турскиот гигант.

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче веќе пристигна во Турција

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче, веќе пристигна во Турција

пред 7 месеци - ТВ Нова - Спорт

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот...

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот...

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

пред 7 месеци - A1on - Фудбал

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот...

Елмас пристигна во Истанбул следува параф на договорот со Фенербахче

Елмас пристигна во Истанбул, следува параф на договорот со Фенербахче

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Македонскиот фудбалски бисер, Елиф Елмас веќе донесе одлука за својата иднина и кариерата ќе ја продолжи во Турција. Неговата...

 ФОТО ВЕСТ Елмас пристигна во Истанбул и даваше изјави

(ФОТО ВЕСТ) Елмас пристигна во Истанбул и даваше изјави

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Пред околу еден час, Елиф Елмас пристистигна во Истанбул, каде утре, откако ќе ги мине лекарските прегледи ќе стави потпис на петгодишниот договор со гигантот Фенербахче.

Елмас пристигна во Истанбул Среќен сум што ќе играм за Фенербахче

Елмас пристигна во Истанбул: Среќен сум што ќе играм за Фенербахче

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Големиот македонски талент, Елиф Елмас пристигна во Истанбул каде беше пречекан од турските медиуми кои будно го следат неговиот трансфер во Фенербахче.

Фудбалскиот бисер Елмас пристигна во Истанбул

Фудбалскиот бисер Елмас пристигна во Истанбул

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Талентираниот 17-годишен талент во новата сезона ќе го носи дресот на Фебербахче Македонскиот фудбалски бисер Елиф Елмас вечерва пристигна во Истанбул.

Времеплов
x