20
Милан е на врвот Милијардерот Јонгхонг Ли ги стави росонерите пред Челси Монако Интер

Милан е на врвот: Милијардерот Јонгхонг Ли ги стави росонерите пред Челси, Монако, Интер...

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Италијанскиот калчолигаш ова лето потроши фантастични околу 210 милиони евра за засилувања во тимот, се чини дека тука нема да запре, барем така велат најавите.

Милан за Мората одвојува 70 милиони евра

Милан за Мората одвојува 70 милиони евра

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра.

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму понуди на Шпанецот плата од 10 милиони евра годишно и на тој начин да го направи најплатен играч во Серија А.

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра.

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра.

Фасоне Го потпишавме и Билја но не застануваме тука

Фасоне: Го потпишавме и Билја, но не застануваме тука!

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи вчера го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 7 месеци - Канал 5 - Фудбал

Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму понуди на Шпанецот плата од 10 милиони евра годишно и на тој начин да го направи најплатен играч во Серија А.

Фасоне Го потпишавме и Билја но не застануваме тука

Фасоне: Го потпишавме и Билја, но не застануваме тука!

пред 7 месеци - Република - Фудбал

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи вчера го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Зошто Милан има богат преоден рок а Интер нема

Зошто Милан има богат преоден рок, а Интер нема

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

„Газета дело Спорт“ објаснува зошто градските ривали од Милано имаат сосема различен настап на трансфер пазрот, Милан е главен...

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 7 месеци - A1on - Фудбал

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра.

Милан го купува и Мората за 70 милиони евра

Милан го купува и Мората за 70 милиони евра

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Италијанскиот калчолигаш Милан, кој направи вистинска трансферна револуција ова лето и доведе речиси цел нов тим на „Сан Сиро“, тргнува и по Алваро Мората.

Милан не сопира го купува и Мората од Реал

Милан не сопира, го купува и Мората од Реал

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Екипата од „Сан Сиро“ досега потроши 200 милиони евра за нови играчи Милан е на чекор од доведување на Алваро Мората на „Сан Сиро“.

 Газета дело Спорт  Мората и Милан се многу блиску до договор

,,Газета дело Спорт” : Мората и Милан се многу блиску до договор

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Марко Фасоне, човекот број 1 во Милан, потврди на шпекулациите дека некој од врвните фудбалски имиња може да заврши во Милан,...

Газета Милан блиску до ангажман на Мората

Газета: Милан блиску до ангажман на Мората

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

„Газета дело Спорт“ пишува дека Милан е многу блиску до ангажман на Алваро Мората од Реал Мадрид. Извршниот директор на Милан, Марко Фасоне потврди дека некој од Белоти, Мората или Обамејанг ќе биде ново засилување во нападот на „росонерите“.

Милан го врза и Билја но трансфер лудилото не запира Доаѓа врвен напаѓач три имиња се во игра

Милан го „врза“ и Билја, но трансфер лудилото не запира: Доаѓа врвен напаѓач-три имиња се во игра

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи денеска го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Милан го завршува трансфер пазарот со звучно име во нападот пристигнува еден од овие тројца играчи

Милан го завршува трансфер пазарот со звучно име во нападот, пристигнува еден од овие тројца играчи

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Првиот човек на „Росонерите“, Марко Фасоне потврди дека се обидуваат да ангажираат голгетер од светска класа и желба е еден...

Милан ќе доведе уште напаѓач и ќе заврши со историскиот трансфер пазар погледнете кој е на радарот

Милан ќе доведе уште напаѓач и ќе заврши со историскиот трансфер пазар, погледнете кој е на “радарот”

пред 7 месеци - Тип - Фудбал

Милан доведе веќе 10 засилувања ова лето, и досега потроши цели 223 милиони евра, со кои беа купени Матео Мусакио од Виљареал...

Милан не запира Билја е најновиот играч на росоњер

Милан не запира, Билја е најновиот играч на ”росоњер” !

пред 7 месеци - Се за спорт - Фудбал

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи денеска го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Времеплов
x