20
Баерн се откажа од Алексис Санчез

Баерн се откажа од Алексис Санчез

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Претседателот на Баерн, Карл-Хајнц Румениге изјави дека таквата одлука е донесена од тренерот Карло Анчелоти, бидејќи повеќе не му треба засилување во нападот.

Анчелоти пресече  Баерн Минхен донесе одлука од која за момент ќе здивне Арсенал  а ќе се израдува Манчестер Сити

Анчелоти пресече, Баерн Минхен донесе одлука од која за момент ќе здивне Арсенал, а ќе се израдува Манчестер Сити

пред 8 месеци - Актуелно24 - Спорт

Најновите информации кои пристигнуваат во однос на сагата со Алексис Санчез, ќе го израдуваат Манчестер Сити, а за момент од сево ова ќе здивне Арсенал.

Баерн се откажа од Алексис Санчез

Баерн се откажа од Алексис Санчез

пред 8 месеци - A1on - Фудбал

Минхенски Баерн се повлече од можноста за ангажирање на Алексис Санчез од Арсенал, откако Баварците потпишаа договор со Хамес Родригез од Реал Мадрид.

Анчелоти пресече  Баерн Минхен донесе одлука од која за момент ќе здивне Арсенал  а ќе се израдува Манчестер Сити

Анчелоти пресече, Баерн Минхен донесе одлука од која за момент ќе здивне Арсенал, а ќе се израдува Манчестер Сити

пред 8 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Најновите информации кои пристигнуваат во однос на сагата со Алексис Санчез, ќе го израдуваат Манчестер Сити, а за момент од сево ова ќе здивне Арсенал.

Баерн се откажа од Санчез

Баерн се откажа од Санчез

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Претседателот на Баерн, Карл-Ханц Руминеге истака дека таквата одлука е донесена од тренерот Карло Анчелоти зашто веќе не му е потребно појачување во нападот.

Баерн се откажа од Санчез

Баерн се откажа од Санчез

пред 8 месеци - Денешен - Спорт

Баерн Минхен се повлече од трката за трансфер на фудбалерот на Арсенал, Алексис Санчез поради доаѓањето на Хамес Родригез од Реал Мадрид.

Времеплов
x