20
Тоти  Завршив со фудбалот  сега ќе бидам директор

Тоти: Завршив со фудбалот, сега ќе бидам директор

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Легендата на Рома, Франческо Тоти потврди дека става крај на фудбалската кариера и ја прифатил улогата да биде директор која му била понудена од клубот.

Тоти потврди дека станува директор  Мојата фудбалска кариера е завршена

Тоти потврди дека станува директор: Мојата фудбалска кариера е завршена

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Франческо Тоти денеска и официјално потврди дека ја завршува фудбалската кариера и во иднина ќе извршува директорска функција во неговата најголема љубов Рома.

Тоти поради една причина не се преселил во Јапонија

Тоти поради една причина не се преселил во Јапонија

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Во месец мај Франческо Тоти против Џенова на „Олимпико“ го одигра својот последен меч за екипата на Рома, но прашањето за неговата играчка кариера остана отворено со тоа што како опции се споменуваат САД и Азија, поточно Јапонија.

Тоти заминува од теренот  стана директор на Рома

Тоти заминува од теренот, стана директор на Рома

пред 9 месеци - Кајгана - Фудбал

Франческо Тоти дефинитивно ја заврши кариерата како фудбалер и од денеска е новиот директор на Рома. Тоти (40) го одигра последниот 786.

Времеплов
x