20
Јадран во пламен Црна Гора бара помош од ЕУ во Хрватска експлозии на влезот во Сплит

Јадран во пламен: Црна Гора бара помош од ЕУ; во Хрватска експлозии на влезот во Сплит

пред 9 месеци - Република - Балкан

Пламтат пожари долж јадранскиот брег. Во Сплит загина еден човек а десетици останале без дом. Состојбата со пожарите на црногорското...

Пламтат пожари долж јадранскиот брег маж загина а десетици останаа без своите домови

Пламтат пожари долж јадранскиот брег -маж загина а десетици останаа без своите домови

пред 9 месеци - Прес 24 - Балкан

Пламтат пожари долж јадранскиот брег. Во Сплит загина еден човек а десетици останале без дом. Состојбата со пожарите на црногорското...

ПАНИКА ВО СПЛИТ Седум пожари се споија во еден  граѓаните во паника

ПАНИКА ВО СПЛИТ:Седум пожари се споија во еден – граѓаните во паника

пред 9 месеци - Infomax - Балкан

Не се смирува пожарот на неколку десетици километри долгата огнена линија, од Омиш до Сплит, а како што се приближува крајот на денот, огнот се приближува до сплитскиот отпад Кареповац.

Паника во Сплит Седум пожари се споија во еден  граѓаните во паника

Паника во Сплит: Седум пожари се споија во еден - граѓаните во паника

пред 9 месеци - Прес 24 - Балкан

Не се смирува пожарот на неколку десетици километри долгата огнена линија, од Омиш до Сплит, а како што се приближува крајот на денот, огнот се приближува до сплитскиот отпад Кареповац.

Паника во Сплит Седум пожари се споија во еден  граѓаните во паника

Паника во Сплит: Седум пожари се споија во еден – граѓаните во паника

пред 9 месеци - Бриф - Без катеторија

Не се смирува пожарот на неколку десетици километри долгата огнена линија, од Омиш до Сплит, а како што се приближува крајот на денот, огнот се приближува до сплитскиот отпад Кареповац.

Продолжува борбата со пожарите во Хрватска Црна Гора и БиХ

Продолжува борбата со пожарите во Хрватска ,Црна Гора и БиХ

пред 9 месеци - Сител - Свет

Loading Video... Голем број шумски пожари веќе неколку дена  беснеат на хртватскиот и  на црногорскиот брег.  Во делови  од туриситичките места евакуирани се мештаните и туристите.

Пожари во туристичкото место Тиват

Пожари во туристичкото место Тиват

пред 9 месеци - 24 вести - Балкан

Шумски пожари беснеат на јадранското крајбрежје. Во црногорската приморска општина Тиват нареди итна евакуација на населението поради големиот пожар што избувна кој избувна во околу 3 часот по полноќ.

Приморјето во пламен гори градинка а жителите немаат вода  пожар беснее во Хрватска

Приморјето во пламен, гори градинка, а жителите немаат вода - пожар беснее во Хрватска

пред 9 месеци - Прес 24 - Балкан

Хрватските и црногорските пожарникари се борат со неколку шумски пожари, кои беснеат денеска на јадранското крајбрежје, поради кои некои населени места се евакуирани, јавуваат локалните медиуми.

Приморјето во пламен гори градинка а шителите немаат вода  пожар беснее во Хрватска

Приморјето во пламен, гори градинка, а шителите немаат вода - пожар беснее во Хрватска

пред 9 месеци - Прес 24 - Балкан

Хрватските и црногорските пожарникари се борат со неколку шумски пожари, кои беснеат денеска на јадранското крајбрежје, поради кои некои населени места се евакуирани, јавуваат локалните медиуми.

Повеќе од стотина пожари беснеат во Хрватска Црна Гора и Херцеговина

Повеќе од стотина пожари беснеат во Хрватска, Црна Гора и Херцеговина

пред 9 месеци - Канал 5 - Свет

Најсериозно беше во местото Луштице  каде што беа евакуирани туристите и мештаните. Утринава гореше и на Понта Весло. „Пожарот...

Пожарот голта се туристите во паника скокаат во море

Пожарот голта се, туристите во паника скокаат во море

пред 9 месеци - Вечер - Балкан

Ситуацијата според зборовите на очевидците е многу сериозна, туристите скокале во море и бегале од пожарот и во вода чекале помош околу еден час.

Паника во Црна Гора се евакуираат туристите

Паника во Црна Гора се евакуираат туристите

пред 9 месеци - MK News - Балкан

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Кај Омиш пламна голем пожар се шири кон Сплит

Кај Омиш пламна голем пожар, се шири кон Сплит

пред 9 месеци - Весник - Балкан

Голем пожар избувна ноќеска по полноќ во местото Тугаре кај Омиш, и веднаш се прошири кон Срињине во правец на Сплит, поради што е прекинат сообраќајот на патниот правец Срињине-Ситно Доње, соопшти сплитската полиција.

Кај Омиш пламна голем пожар се шири кон Сплит

Кај Омиш пламна голем пожар, се шири кон Сплит

пред 9 месеци - Вечер - Балкан

Голем пожар избувна ноќеска по полноќ во местото Тугаре кај Омиш, и веднаш се прошири кон Срињине во правец на Сплит, поради што е прекинат сообраќајот на патниот правец Срињине-Ситно Доње, соопшти сплитската полиција.

Тиват Пожарот голта се луѓето бегаат евакуирани 100 лица

Тиват: Пожарот голта се, луѓето бегаат, евакуирани 100 лица

пред 9 месеци - Канал 5 - Свет

Репортерката на оваа телевизија јави дека пожарникарите се обидуваат да ги спасат куќите и луѓето, и дека од три часот изутрина,...

Паника во Црна Гора се евакуираат туристите

Паника во Црна Гора се евакуираат туристите

пред 9 месеци - Сител - Балкан

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

пред 9 месеци - Весник - Балкан

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е спроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

пред 9 месеци - Вечер - Балкан

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е спроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Тиват гори се спроведува евакуација на населението

Тиват гори-се спроведува евакуација на населението

пред 9 месеци - Весник - Балкан

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Тиват гори се спроведува евакуација на населението

Тиват гори-се спроведува евакуација на населението

пред 9 месеци - Република - Балкан

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Кај Омиш пламна голем пожар се шири кон Сплит

Кај Омиш пламна голем пожар, се шири кон Сплит

пред 9 месеци - Република - Балкан

Голем пожар избувна ноќеска по полноќ во местото Тугаре кај Омиш, и веднаш се прошири кон Срињине во правец на Сплит, поради што е прекинат сообраќајот на патниот правец Срињине-Ситно Доње, соопшти сплитската полиција.

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

пред 9 месеци - Република - Балкан

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е спроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

пред 9 месеци - Курир - Балкан

Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните домови. Во регионот на Подгорица исто така избија неколку пожари, чии број до синоќа достигна 33.

ХРВАТСКА ГОРИ Огнот се шири и може да зафати куќи

ХРВАТСКА ГОРИ: Огнот се шири и може да зафати куќи

пред 9 месеци - Infomax - Балкан

На  повеќе локации во Хрватска беснеат пожари, а поради силниот ветер огнот се шири и може да ги зафати куќите во Бродарица и во близина на Шибеник.

Пламна голем пожар се шири кон Сплит

Пламна голем пожар, се шири кон Сплит

пред 9 месеци - Курир - Балкан

Како што јави Фена, сплитските пожарникари пријавата за пожарот ја добиле 42 минути по полноќ. Во гасењето на пожарот учествуваат...

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

пред 9 месеци - +Инфо - Свет

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е спроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

пред 9 месеци - A1on - Балкан

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Кај Омиш пламна голем пожар се шири кон Сплит

Кај Омиш пламна голем пожар, се шири кон Сплит

пред 9 месеци - +Инфо - Свет

Голем пожар избувна ноќеска по полноќ во местото Тугаре кај Омиш, и веднаш се прошири кон Срињине во правец на Сплит, поради што е прекинат сообраќајот на патниот правец Срињине-Ситно Доње, соопшти сплитската полиција.

Кај Омиш пламна голем пожар се шири кон Сплит

Кај Омиш пламна голем пожар, се шири кон Сплит

пред 9 месеци - A1on - Балкан

Голем пожар избувна ноќеска по полноќ во местото Тугаре кај Омиш, и веднаш се прошири кон Срињине во правец на Сплит, поради што е прекинат сообраќајот на патниот правец Срињине-Ситно Доње, соопшти сплитската полиција.

Паника во Црна Гора се евакуираат туристите и жителите  беснее голем пожар

Паника во Црна Гора се евакуираат туристите и жителите - беснее голем пожар

пред 9 месеци - Прес 24 - Балкан

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Времеплов
x