20
Сашо Мијалков Невин сум

Сашо Мијалков: Невин сум

пред 7 месеци - Актуелно24 - Македонија

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, дојде денеска во Апелацискиот суд на расправа по жалбата на СЈО за одбивањето да му се изрече мерка притвор и неговата жалба на одлуката да му се одземе пасошот.

Кај Горан Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

Кај Горан Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

пред 7 месеци - Бриф - Македонија

При извршениот претрес кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој...

Мијалков пред Апелација вети дека нема да бега од Македонија

Мијалков пред Апелација вети дека нема да бега од Македонија

пред 7 месеци - Телма - Македонија

Не помислувам да бегам бидејќи сум невин и тоа ќе се докаже одговори екс директорот на УБК, Сашо Мијалков на документите кои обвинителите од СЈО им ги покажаа на апелационите судии, а според кои тој има стан и фирма во Чешка.

Одбиени сите жалби до Апелација  СЈО бара притвор за обвинетите во Тврдина  Таргет и Титаник 3

Одбиени сите жалби до Апелација - СЈО бара притвор за обвинетите во Тврдина – Таргет и Титаник 3

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Во случаите “Тврдина” и “Таргет”, кои СЈО ги спои во едно обвинение, обвинети се поранешниот директор на УБК, поранешниот началник на петтата управа и две лица вработени во управата.

Одлуки на Апелација Нема притвор останува мерката одземање патна исправа

Одлуки на Апелација: Нема притвор, останува мерката одземање патна исправа

пред 7 месеци - 24 вести - Македонија

Убеден сум во својата невиност и немам намера да бегам, изјави денеска пред Апелациониот суд поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков за кого СЈО бара притвор како обвинет во предметот „Тврдина-Таргет“.

Апелациониот суд на јавни седници расправа по жалбите на обвинетите и на СЈО

Апелациониот суд на јавни седници расправа по жалбите на обвинетите и на СЈО

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

СЈО останува на барањата за притвор на сите обвинети лица, а тие пак бараат да им се укинат мерките на претпазливост.

Мијалков Јас сум убеден во мојата невиност

Мијалков: Јас сум убеден во мојата невиност

пред 7 месеци - +Инфо - Македонија

Секогаш одговарав на нивните повици. На повик на Катица Јанева во два наврата менував карти и се враќав предвреме од странство.

Мијалков Редовно ќе се јавувам во суд верувам во неговата објективност

Мијалков: Редовно ќе се јавувам во суд, верувам во неговата објективност

пред 7 месеци - 24 вести - Македонија

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница...

Во компјутерот на Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

Во компјутерот на Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

пред 7 месеци - +Инфо - Македонија

При извршениот претрес, кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР, Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој...

Ристоска Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

Ристоска: Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

пред 7 месеци - Фаланга - Македонија

Апелацискиот суд ја разгледа жалбата на СЈО за неопределувањето притвор за Никола Бошковски. Апелацискиот суд ја разгледа жалбата на СЈО за неопределувањето притвор за  Никола Бошковски, кој  е обвинет во случаите „Тврдина“ и „Таргет“.

Мијалков дојде во Апелација Грујевски на боледување

Мијалков дојде во Апелација, Грујевски на боледување

пред 7 месеци - 24 вести - Македонија

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница...

Мијалков Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

Мијалков: Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

пред 7 месеци - A1on - Македонија

Сашо Мијалков има стан и фирма во Чешка, тоа создава опасност за негово бегство, рече обвинителката Ленче Ристоска на денешната јавна седница во Апелациониот суд каде се разгледуваат жалбите на СЈО за неодредувањето мерка притвор за обвинетите.

СЈО бара притвор за пратеникот Алими од ДУИ бидејќи сведоците се плашеле од него

СЈО бара притвор за пратеникот Алими од ДУИ бидејќи сведоците се плашеле од него

пред 7 месеци - Фаланга - Македонија

Пратеникот на ДУИ Ејуп Алими, обвинет во предметот Титаник 3 на СЈО, може да влијае врз сведоците, па затоа според СЈО треба да оди во притвор.

Во компјутерот на Грујовски СЈО нашло упатство за сведоци

Во компјутерот на Грујовски СЈО нашло упатство за сведоци

пред 7 месеци - Фаланга - Македонија

Апелацискиот суд отвори расправа за жалбата на Горан Грујовски, поранешен директор на Петтата управа во МВР. Апелацискиот...

Фетаи Судот во брзање да го одбие притворот не го дочитал до крај предлогот на СЈО

Фетаи: Судот во брзање да го одбие притворот, не го дочитал до крај предлогот на СЈО

пред 7 месеци - Либертас - Македонија

По завршување на седницата на Апелациониот суд за жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор на обвинетиот Ејуп Алими,...

Фетаи Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

Фетаи: Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

пред 7 месеци - Актуелно24 - Македонија

Заврши седницата на Апелациониот суд по жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор за обвинетиот Ејуп Алими, пратеник на ДУИ, во случајот „Титаник 3“, кој се однесува на уништување изборен материјал.

Нема притвор за Латас екс вицепремиерот Пешевски остана без пасош

Нема притвор за Латас, екс-вицепремиерот Пешевски остана без пасош

пред 7 месеци - Актуелно24 - Македонија

Апелациониот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 од Скопје, по жалбата од екс-вицепремиерот Владимир Пешевски за одземање на пасошот и наложување да се јавува една неделно во судот.

Мијалков дојде во Апелација Грујевски не дојде поради боледување

Мијалков дојде во Апелација, Грујевски не дојде поради боледување

пред 7 месеци - 24 вести - Македонија

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница...

Ристоска Во компјутерот на Грујевски пронајдени се упатства за однесување пред обвинителите на СЈО

Ристоска: Во компјутерот на Грујевски пронајдени се упатства за однесување пред обвинителите на СЈО

пред 7 месеци - A1on - Македонија

При извршениот претрес, кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР,Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој...

Фатиме Фетаи Првостепениот суд очигледно ги измешал доказите

Фатиме Фетаи: Првостепениот суд очигледно ги измешал доказите

пред 7 месеци - 24 вести - Македонија

Очигледно е дека првостепениот суд кога го носел решението за предлогот на Специјалното јавно обвинителство за определување...

Десетмина обвинети во случаите на СЈО остануваат без пасош

Десетмина обвинети во случаите на СЈО остануваат без пасош

пред 7 месеци - Алфа - Македонија

Апелацискиот суд во Скопје денеска ги објави одлуките донесени по жалбите на 10-тина обвинети во случаите што ги отвори Специјалното јавно обвинителство.

СЈО бара притвор за пратеникот Алими сведоците исплашени за безбедноста

СЈО бара притвор за пратеникот Алими, сведоците исплашени за безбедноста

пред 7 месеци - +Инфо - Македонија

На јавна седница во Апелацискиот суд, денеска се разгледуваше жалбата нa СЈО за пратеникот Ејуп Алими од ДУИ бидејќи кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1, го одби предлогот за определување притвор.

СЈО бара притвор за координаторот на ДУИ во судот се очекува да се појават Мијалков и Грујевски

СЈО бара притвор за координаторот на ДУИ, во судот се очекува да се појават Мијалков и Грујевски

пред 7 месеци - 24 вести - Македонија

Во моментот во Апелациониот суд во тек се јавни седници на кои се расправа по жалбите на обвинетите и на Специјалното јавно обвинителство за мерките кои им ги одреди Киривичниот совет.

Василев Доколку Јакимовски ја загуби работата Македонија ќе изгуби професионалец

Василев: Доколку Јакимовски ја загуби работата, Македонија ќе изгуби професионалец

пред 7 месеци - A1on - Македонија

Обвинителката на СЈО, Ленче Ристоска, од Апелациониот суд побара да биде одреден притвор за Тони Јакимовски, поранешен шеф...

Десетмина обвинети во случаите на СЈО остануваат без пасош

Десетмина обвинети во случаите на СЈО остануваат без пасош

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Жалбите на обвинетите се одбиени како неосновани и согласно тоа без пасош остануваат поранешниот вицепремиер за економски...

Ристоска Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

Ристоска: Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

пред 7 месеци - A1on - Македонија

Обвинителката Ленче Ристоска по завршување на седницата на која се разгледуваа жалбите на СЈО и обвинетиот во случаите „Тврдина“ и „Таргет“ Никола Бошковски, посочи дека станува збор за оштетени над 300 лица у 50 сведоци.

Мијалков Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

Мијалков: Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

пред 7 месеци - Канал 77 - Македонија

Сашо Мијалков има стан и фирма во Чешка, тоа создава опасност за негово бегство, рече обвинителката Ленче Ристоска на денешната...

Мијалков Невин сум затоа не бегам

Мијалков: Невин сум, затоа не бегам!

пред 7 месеци - Нова ТВ - Македонија

„Нема зошто да бегам. Јас сум убеден во мојата невиност и верувам дека во понатамошната постапка и судот ќе го увиди тоа“,...

Фетаи Судот во брзање да го одбие притворот не го дочитал до крај предлогот на СЈО

Фетаи: Судот во брзање да го одбие притворот, не го дочитал до крај предлогот на СЈО

пред 7 месеци - A1on - Македонија

По завршување на седницата на Апелациониот суд за жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор на обвинетиот Ејуп Алими,...

СЈО бара притвор за Ејуп Аљими

СЈО бара притвор за Ејуп Аљими

пред 7 месеци - Бриф - Македонија

Апелационите судии ја разгледува жалбата на СЈО по неопределениот притвор на Ејуп Аљими. Кооординаторот на пратеничката група на ДУИ, е обвинет во предметот Титаник 3 за уништување на изборен материјал.

Времеплов
x