20
Талески Можеме да го освоиме второто место во групата

Талески: Можеме да го освоиме второто место во групата

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Избраниците на селекторот Илија Темелковски, денеска од 14. 00 часот играат против Русија, а во наредните денови во групната...

Талески Можеме да го освоиме второто место во групата

Талески: Можеме да го освоиме второто место во групата

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Избраниците на селекторот Илија Темелковски, денеска од 14. 00 часот играат против Русија, а во наредните денови во групната...

Младинците се неуморни вечерва ќе одржат тренинг

Младинците се неуморни, вечерва ќе одржат тренинг

пред 9 месеци - Sportmedia - Ракомет

По долгиот пат од речиси осум часа, нашата младинска репрезентација пристигна во Алжир. Избраниците на селекторот, Илија...

Утре почнува ракометниот мундијал за јуниори еве во кои термини игра Македонија

Утре почнува ракометниот мундијал за јуниори, еве во кои термини игра Македонија

пред 9 месеци - Тип - Ракомет

Утре стартува 21-то Светско првенство млади до 21 година, кое ќе се одржи од 18-ти до 30-ти јули, во Алжир. Африканската...

Јуниорите заминаа на СП во Алжир

Јуниорите заминаа на СП во Алжир

пред 9 месеци - Сител - Ракомет

ладата македонска репрезентација отпатува за Алжир каде од вторник до 30 јули ќе учествува на младинскиот Мундијал. Македонија...

Јуниорите заминаа на СП во Алжир

Јуниорите заминаа на СП во Алжир

пред 9 месеци - Сител - Ракомет

ладата македонска репрезентација отпатува за Алжир каде од вторник до 30 јули ќе учествува на младинскиот Мундијал. Македонија...

Ракометарите денеска заминуваат во Алжир на СП утре го играат првиот меч против Русија

Ракометарите денеска заминуваат во Алжир на СП, утре го играат првиот меч против Русија

пред 9 месеци - 24 вести - Спорт

Mладинската ракометна репрезентација на Mакедонија денеска заминува за Aлжир каде што ќе настапи на Cветското првенство....

Младите ракометари утре против Русија го стартуваат Светското првенство

Младите ракометари утре против Русија го стартуваат Светското првенство

пред 9 месеци - Денар - Спорт

Младата македонска репрезентација отпатува за Алжир каде од вторник до 30 јули ќе учествува на младинскиот Мундијал. Македонија...

Филип Tалески На хартија сме најталентирана генерација да го покажеме тоа и на терен

Филип Tалески: На хартија сме најталентирана генерација, да го покажеме тоа и на терен

пред 9 месеци - Екипа - Ракомет

Машката младинска ракометна репрезентација на Македонија денеска заминува за Алжир каде од 18 до 30 јули ќе се одржи Светското првенство за играчи до 21 година.

Ракометарите подготвени за лет кон Алжир

Ракометарите подготвени за лет кон Алжир

пред 9 месеци - Sportmedia - Ракомет

Експедицијата на младата ракометна репрезентација на Македонија се наоѓа на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, подготвена да полета за пат кон Алжир.

Талески Позрели сме можеме да направиме многу повеќе

Талески: Позрели сме, можеме да направиме многу повеќе

пред 9 месеци - Sportmedia - Ракомет

За дел од ракометарите, Светското првенство во Алжир ќе биде последен настап во дресот на младинската репрезентација. Оваа генерација на кошаркари посакува и верува дека може да направи многу повеќе од претходните првенства.

Време е да покажеме колку вредиме

Време е да покажеме колку вредиме!

пред 9 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Младинските репрезентативци го одработија последниот тренинг пред СП во Алжир Машката младинска репрезентација претпладнево го одработи последниот тренинг пред утрешното заминување на СП У21 во Алжир.

МЛАДИТЕ СЕ ОДЈАВИЈА За кого За Македонија  ФОТО ВИДЕО

МЛАДИТЕ СЕ ОДЈАВИЈА: За кого? За Македонија! (ФОТО+ВИДЕО)

пред 9 месеци - Sportmedia - Ракомет

Младинската репрезентација денеска го одработи последниот тренинг во рамките на подготовките за Светското првенство, кое стартува во вторник.

Алжир доаѓаме Ракометарите подготвени за СП Фотогалерија

Алжир, доаѓаме: Ракометарите подготвени за СП (Фотогалерија)

пред 9 месеци - Екипа - Ракомет

Младинската ракометна репрезентација на Македонија го одржа последниот тренинг во Скопје, пред утрешното заминување на Светското првенство во Алжир.

Времеплов
x