20
Рајн Некар пресилен за Вардар

Рајн Некар пресилен за Вардар

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Европскиот шампион, РК Вардар стигна до вториот пораз во турнирот во Германија, откако Рајн Некар Левен со 34:25 беше подобар...

Вардар немоќен против расположениот Рајн Некар

Вардар немоќен против расположениот Рајн-Некар

пред 7 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на македонскиот и европски шампион Вардар го доживеаја вториот пораз на турнирот во Гумерзбах. Денеска поуспешни од „црвено-црните“ беа ракометарите на Рајн-Некар Левен кои го добија натпреварот со убедливи 34:25.

Вардар загуби од Рајн Некар

Вардар загуби од Рајн Некар

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Тренерот Раул Гонзалез не можеше да смета на Лука Циндриќ, Страхиња Милиќ и Владо Недановски кои се пожалија повреда. Во...

Вардар загуби од Рајн Некар

Вардар загуби од Рајн Некар

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Тренерот Раул Гонзалез не можеше да смета на Лука Циндриќ, Страхиња Милиќ и Владо Недановски кои се пожалија повреда. Во...

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар  ќе ираат за 3  место на турнирот во Гумерзбах

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар, ќе ираат за 3. место на турнирот во Гумерзбах

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Вардар ќе игра за третото место на турнирот во Гумерзбах, Германија откако во полуфиналето денеска Рајн Некар беше подобар и триумфираше со 34-25 (14-10).

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар  ќе ираат за 3  место на турнирот во Гумерзбах

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар, ќе ираат за 3. место на турнирот во Гумерзбах

пред 7 месеци - Република - Ракомет

Вардар ќе игра за третото место на турнирот во Гумерзбах, Германија откако во полуфиналето денеска Рајн Некар беше подобар и триумфираше со 34-25 (14-10).

Вардар е во шок  доби лекција од Некар Левен

Вардар е во шок, доби лекција од Некар Левен

пред 7 месеци - Екипа - Ракомет

Неизвесноста која владее околу иднината на РК Вардар и најавеното повлекување на Сергеј Самсоненко од трофејниот македонски колектив дефинитивно влијае врз атмосферата и игрите на „црвено-црните“ на стартот од подготвителниот период.

Рајн Некар многу понапред од Вардар

Рајн Некар многу понапред од Вардар

пред 7 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар поразен од Рајн Некар во полуфиналето на турнирот во Гумерсбах, 25:34 (10:14). Актуелниот европски шампион, екипата на Вардар го загуби првиот официјалне натпревар во новата евро-кампања.

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - Канал 5 - Ракомет

Ракометарите на Вардар кои по подготовките во Словенија, заминаа за Германија каде ќе одиграат три контролни средби, го загубија првиот против Бергишер со 25-27 полувреме 17-14.

Вардар поразен од Бергишер

Вардар поразен од Бергишер

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

Ракометарите на Вардар ја одиграа првата од трите контролни средби во Германија. Европскиот ракометен првак загуби од екипата која испадна од Бундеслигата, поранешниот клуб на Ацо Јоновски, Бергишер со 27-25 (17-14).

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер. Ракометарите...

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - Сител - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер. Ракометарите...

Вардар поразен во првиот контролен натпревар

Вардар поразен во првиот контролен натпревар

пред 7 месеци - Дерби - Ракомет

Европскиот шампион, ракометниот тим на Вардар забележа пораз во првиот контролен натпревар во подготовките за новата сезона.

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - Идивиди - Спорт

Скопје, 12 август 2017 (МИА) – Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер.

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - A1on - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер. Ракометарите...

 Минус 2  против Бергишер

„Минус 2“ против Бергишер

пред 7 месеци - Sportmedia - Ракомет

Ракометарите на Вардар се во Германија каде треба да одиграат три контролни средби. Првиот натпревар беше против Бергишер, и „црвено-црните" загубија со 25-27 (17-14).

Времеплов
x