20
Манчестер сити не се шегува  Брајтон се врати во Премиерлигата со пораз

Манчестер сити не се шегува, Брајтон се врати во Премиерлигата со пораз

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Со головите на Кун Агуеро и автоголот на Луис Данк, Манчестер сити ја забележа првата победа во новото издание на Премиерлигата,...

 Граѓаните  стартуваа победнички  Брајтон   лесен плен

„Граѓаните“ стартуваа победнички: Брајтон – лесен плен…

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Манчестер сити стартуваше победнички во новата сезона во Премиер лигата во која ќе се брка и шампионската титула на Островот.

Манчестер Сити не дозволи изненадување  Граѓаните со три бода од гостувањето кај Брајтон

Манчестер Сити не дозволи изненадување, Граѓаните со три бода од гостувањето кај Брајтон

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

„Граѓаните“ тргнаа со победа во новата сезона од англиската Премиерлига, совладан новајлијата во елитното друштво. Манчестер Сити со триумф од 0-2 се враќа од гостувањето кај Брајтон, откако во првите 45 минути игра мрежите мируваа.

Агуеро се погрижи за мирен старт на Пеп и прва победа на Сити во новата сезона

Агуеро се погрижи за мирен старт на Пеп и прва победа на Сити во новата сезона

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Манчестер Сити одигра онолку колку што треба за да стигне до првата победа во новата премиерлигашка сезона, откако оваа вечер пронајде решение за новајлијата Брајтон кој мора да се напомене дека доста долго оддолеваше на притисокот на фаворитот.

Манчестер Сити со гостинска победа ја започна сезоната

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Во последниот саботен двобој од првото коло од англиската Премиер лига, Манчестер Сити славеше со 2:0 на гостувањето кај Брајтон.

Времеплов
x