20
Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

пред 7 месеци - Весник - Живот

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР Куманово вечерва зафатено од силно невреме

УХМР: Куманово вечерва зафатено од силно невреме

пред 7 месеци - Прес 24 - Македонија

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

пред 7 месеци - Република - Живот

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер во кумановско во скопско и во штипско

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер во кумановско, во скопско и во штипско

пред 7 месеци - ТВ Нова - Македонија

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има во кумановско, во скопско и во штипско, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР со најнова информација еве во кои делови од Македонија има пороен дожд и електрични празнења

УХМР со најнова информација, еве во кои делови од Македонија има пороен дожд и електрични празнења

пред 7 месеци - Курир - Македонија

Локални врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места и се проследени со електрични празнења. Слаби врнежи од дожд има во југоисточниот дел од земјава, велат од Управата.

Конечно разладување Утре облаци и ветер температурата до 28

Конечно разладување: Утре облаци и ветер, температурата до 28

пред 7 месеци - Весник - Живот

По долго и топло лето проследено со високи температури, конечно утре не чека разладување. Времето утре ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со електични празнења. Слаби врнежи од дожд има во југоисточниот дел од земјава.

Конечно разладување Утре облаци и ветер температурата до 28

Конечно разладување: Утре облаци и ветер, температурата до 28

пред 7 месеци - Република - Живот

По долго и топло лето проследено со високи температури, конечно утре не чека разладување. Времето утре ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо.

Македонија под влијание на циклон

Македонија под влијание на циклон

пред 7 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Утре облаци и ветер температурата до 28

Утре облаци и ветер, температурата до 28

пред 7 месеци - +Инфо - Македонија

Времето утре ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

пред 7 месеци - A1on - Македонија

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре значително посвежо време со локални врнежи

Утре значително посвежо време со локални врнежи

пред 7 месеци - ТВ Нова - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 7 месеци - Алфа - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Пороен дожд со грмежи го зафати Куманово

Пороен дожд со грмежи го зафати Куманово

пред 7 месеци - Локално - Без катеторија

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре ќе биде променливо обчаност со засилен ветер и значително посвежо температури до 28 степени

Утре ќе биде променливо обчаност со засилен ветер и значително посвежо, температури до 28 степени

пред 7 месеци - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

пред 7 месеци - Либертас - Македонија

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР прогноза Денеска 38 утре 24 степени

УХМР прогноза: Денеска 38, утре 24 степени

пред 7 месеци - Нова ТВ - Македонија

По денешниот исклучително топол ден со темератури до 38 степени, за утре метеоролозите најавуваат променливо облачно време со засилен северен ветер и значително посвежо.

Македонија ќе ја зафати циклон  денеска пристигнуваат заладувањето и дождовите

Македонија ќе ја зафати циклон - денеска пристигнуваат заладувањето и дождовите

пред 7 месеци - Прес 24 - Македонија

Денеска под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

пред 7 месеци - Алфа - Македонија

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер. Во Македонија...

УХМР  Доаѓа невреме со силен дожд и град

УХМР : Доаѓа невреме со силен дожд и град

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

пред 7 месеци - Весник - Македонија

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

пред 7 месеци - Вечер - Македонија

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места процесите ќе бидат...

Предупредување од УХМР Следуваат грмежи и врнежи

Предупредување од УХМР: Следуваат грмежи и врнежи

пред 7 месеци - Пулс 24 - Македонија

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

УХМР предупредува Следуваат грмежи и врнежи

УХМР предупредува: Следуваат грмежи и врнежи

пред 7 месеци - Прес 24 - Македонија

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Претпладне топло со температури до 39 степени попладне дожд

Претпладне топло со температури до 39 степени, попладне дожд

пред 7 месеци - Актуелно24 - Македонија

Во текот на денот во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Претпладне сончево и топло со температури до 39 степени попладне дожд

Претпладне сончево и топло со температури до 39 степени, попладне дожд

пред 7 месеци - Денар - Економија

Во текот на денот во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Вонредна временска прогноза Еве што ќе се случува со времето од денес

Вонредна временска прогноза: Еве што ќе се случува со времето од денес

пред 7 месеци - Бизнис вести - Економија

Од денес (12.08.2017) поточно во доцните попладневни и вечерни часови како и во текот на ноќта кон недела поради продор на...

Денеска повторно пекол време попладне не очекува разладување утре драстично пониски температури

Денеска повторно пекол време, попладне не очекува разладување, утре драстично пониски температури

пред 7 месеци - Курир - Македонија

Утринската температура ќе се движи од 15 до 23 степени, а дневната од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер претежно од јужен правец.

Времеплов
x