20
Непрепознатлив е овој Вардар

Непрепознатлив е овој Вардар

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Слабо, слабо издание на шампионот на супер дербито во Тетово. Заминувањето на Балотели, се она што се случуваше во и по Копенхаген секако дека си има свои последици Слабо издание на Вардар на супер дербито во Тетово.

Османи Според шансите премалку се овие 2 0

Османи: Според шансите премалку се овие 2:0

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Стратегот на Шкендија не го криеше своето задоволство по триумфот над Вардар, иако смета дека неговиот тим требало да победи со поголема разлика Феномелно враќање на Ќатип Османи на клупата на Шкендија по цели пет години пред фановите во Тетово.

Импресивно Шкендија ја објави бројката гледачи за дербито со Вардар

Импресивно: Шкендија ја објави бројката гледачи за дербито со Вардар

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вицепрвакот со победа ја почна новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, и тоа против директниот ривал за титулата.

Шкендија го урна шампионот

Шкендија го „урна“ шампионот

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Со два гола за само пет минути во второто полувреме, Шкендија обезбеди 2:0 победа над шампионот Вардар во дербито на стартот на 26.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Со два натпревaри одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкедија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Хасани асистираше Алими и Жуниор мајсторски погодуваа

Хасани асистираше, Алими и Жуниор мајсторски погодуваа…

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија сосема заслужено стигна до триумф од 2-0 против Вардар во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Круната на вардарци се затресе во Тетово

Круната на „вардарци“ се ’затресе’ во Тетово

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија го совлада актуелниот првак Вардар со 2-0 во првото големо дерби што се одигра денеска во Тетово, на самиот старт од новата сезона во Првата лига.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - A1on - Фудбал

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го реши Вардар Работнички и Ренова одиграа без голови

Шкендија го реши Вардар, Работнички и Ренова одиграа без голови

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Комплетирани се двата натпревари кои беа предвидени за денеска во рамките на воведното коло од Првата македонска фудбалска лига.

Фудбалска лекција за шампионот Шкендија го декласира Вардар 2 0

Фудбалска лекција за шампионот, Шкендија го декласира Вардар (2:0)

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Шкендија го доби првото големо дерби во новата сезона против Вардар и тоа неочекувано лесно со 2:0, но и со супериорна игра...

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - 24 вести - Спорт

Со два натпревари одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Алими ја собра пајажината од голот на Гачевски  Проектил од 25 метри

Алими ја „собра пајажината“ од голот на Гачевски – „Проектил“ од 25 метри!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија сосема заслужено има водство од 2-0 против Вардар по 70 минути игра во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Алими упати бомба која Гачевски немаше шанси да ја одбрани Жуниор го дуплираше водството на Шкендија

Алими упати бомба која Гачевски немаше шанси да ја одбрани, Жуниор го дуплираше водството на Шкендија

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Со головите на Алими и Жуниор Шкендија води со 2-0 против Вардар. Големото дерби помеѓу вицепрвакот Шкендија и актуелниот бранител на титулата во нашиот домашен шампионат Вардар, го одбележуваат воведното коло од Првата Македонска Фудбалска Лига.

Шкендија стартуваше со победа над шампионот Вардар

Шкендија стартуваше со победа над шампионот Вардар

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Шкендија го доби дербито против Вардар од првото коло на Првата македонска фудбалска лига, додека Работнички и Ренова на својата премиера одиграа без голови.

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Седлоски со 17 годишниот Колевски во нападот на мегдан со Шкендија

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Седлоски со 17-годишниот Колевски во нападот на мегдан со Шкендија

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 1. КОЛО Тетово : ШКЕНДИЈА – ВАРДАР (0-0) Скопје: РАБОТНИЧКИ – РЕНОВА (0-0) УТРЕ (17 ч.) Скопје: ШКУПИ...

Стартува новата сезона во ПМФЛ

Стартува новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Алфа - Спорт

Со натпревари што се играат од 17 часот се отвора новата сезона во фудбалскиот шампионат на Македонија. На стартот од новото...

Скандалозна најава на Шкендија за дербито со Вардар

Скандалозна најава на Шкендија за дербито со Вардар

пред 7 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Уште започнува државното првенствно, македонските фудбалски тимови повторно стапуваат на сцена, главните фаворити за титулата...

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

Првото дерби на двата најголеми претенденти за шампионскиот трофеј и во новата сезона, ќе се игра ден порано од останатите средби, поради настапот на двата тима на европската сцена.

Шкендија подобра од Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Екипата на Шкендија се покажа поподготвена на натпреварот кој во Тетово го одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во првото коло од домашниот шампионат.

Почнува шампионската трка а Хасани вели Не Милан туку мечот со Вардар е најважен за нас

Почнува шампионската трка, а Хасани вели: Не Милан, туку мечот со Вардар е најважен за нас

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Почнуваат македонските фудбалски возбудувања, и веднаш на стартот – шлагер…Дуел меѓу Шкендија и Вардар на Градскиот стадион во Тетово.

Домашна премиера за мерак Шкендија против Вардар

Домашна премиера за мерак, Шкендија против Вардар

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Големото дерби во македонскиот фудбал меѓу вицешампионот Шкендија и првакот Вардар денеска од 17 часот ќе ја крене завесата на новиот шампионат на Македонија во фудбал.

Шкандија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкандија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Сител - Фудбал

Со дерби натпреварот меѓу Шканија и Вардар кој ќе се игра попладнево во Тетово ќе биде означен стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Шоуто може да почне Шкендија  Вардар на стартот

Шоуто може да почне: Шкендија – Вардар на стартот

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

„Не смееме со емоции да влеземе во дербито, не смееме да ги правиме истите грешки од минатото“ вели Ферхан Хасани, капитенот...

Шоуто може да започне Шкендија  Вардар на стартот

Шоуто може да започне: Шкендија - Вардар на стартот

пред 7 месеци - Прес 24 - Спорт

„Не смееме со емоции да влеземе во дербито, не смееме да ги правиме истите грешки од минатото“ вели Ферхан Хасани, капитенот...

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Канал 5 - Фудбал

Првото дерби на двата најголеми претенденти за шампионскиот трофеј и во новата сезона, ќе се игра ден порано од останатите средби, поради настапот на двата тима на европската сцена.

Шкендија Вардар во Тетово за почетокот на новата сезона во ПМФЛ 17 ч

Шкендија-Вардар во Тетово за почетокот на новата сезона во ПМФЛ (17.ч)

пред 7 месеци - 24 вести - Спорт

За прв пат дуелот меѓу црвено-црните екипи од Тетово и во Скопје е во сенка на нивните меѓународни настапи, поточно во плејофот на лигата на Европа.

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - A1on - Фудбал

Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар кој ќе се игра попладнево во Тетово ќе биде означен стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Конечно фудбал под комплетно домашна стручна палка

Конечно фудбал под комплетно домашна стручна „палка“!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Со натпреварите меѓу Шкендија – Вардар во Тетово и Работнички – Ренова во Ѓорче Петров денеска од 17 часот и официјално се означува почеток на новата прволигашка сезона во домашниот фудбал.

Петта по ред црвено црна битка

Петта по ред црвено-црна битка

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Во 26. сезона по ред нема ништо ново, одново Вардар и Шкендија ќе ја бијат битката за титулата. Се чини само поинтересна...

ПРЕМНОГУ НАЦИОНАЛИЗАМ ВО ДВЕ МИНУТИ Скандалозна најава на Шкендија за дербито со Вардар

ПРЕМНОГУ НАЦИОНАЛИЗАМ ВО ДВЕ МИНУТИ: Скандалозна најава на Шкендија за дербито со Вардар

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

На Градскиот стадион во Тетово, Шкендија утре од 17 часот го дочекува шампионот Вардар. Шкендија денеска објави видео како најава за првото коло и големото дерби со Вардар.

Времеплов
x