20
Британија со шокантно злато  Болт заврши со повреда

Британија со шокантно злато, Болт заврши со повреда!

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Јусеин Болт последната трка во кариерата ја заврши со повреда, додека Велика Британија стигна до шокантна победа на 4х100...

Тажен крај за  кралот   Усеин Болт падна пред целта во штафетата 4х100

Тажен крај за „кралот“: Усеин Болт падна пред целта во штафетата 4х100

пред 7 месеци - Екипа - Спорт

Усеин Болт посакуваше на славен начин да се збогува од атлетиката во, како што најави, последната своја трка во кариерата вечерва во штафетното финале 4х100 метри на Светското првенство во Лондон.

На атлетското СП во Лондон  Фара остана без златото на 5 000 метри

На атлетското СП во Лондон: Фара остана без златото на 5.000 метри

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Мо Фара не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако вечерва го освои сребрениот медал во трката на 5.000 метри на атлетското Светско првенство (СП) кое се одржува во Лондон.

На атлетското СП во Лондон  Фара остана без златото на 5 000 метри

На атлетското СП во Лондон: Фара остана без златото на 5.000 метри

пред 7 месеци - Република - Спорт

Мо Фара не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако вечерва го освои сребрениот медал во трката на 5.000 метри на атлетското Светско првенство (СП) кое се одржува во Лондон.

Падна во немоќ на тартанот  Болт на најнепосакуван начин ја заврши кариерата

Падна во немоќ на тартанот: Болт на најнепосакуван начин ја заврши кариерата

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Во текот на денешниот ден сите со големо внимание ја најавуваа последната трка на Јусеин Болт во кариерата, но за жал, неверојатниот Јамајканец имаше уште понепосакуван финиш на денешната штафета отколку во финалето на 100 метри.

Разочарувачко простување  Фарах остана без златен медал на 5 000 метри

Разочарувачко простување: Фарах остана без златен медал на 5.000 метри

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Мо Фарах не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако го освои само сребрениот медал на трката на 5.000 метри на СП во Лондон.

Болт се повреди на последната трка во кариерата  Велика Британија со злато во штафетата

Болт се повреди на последната трка во кариерата, Велика Британија со злато во штафетата

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Велика Британија го освои златото во штафетата на 4 x 100 метри на Светското првенство во Лондон, а последната трка во кариерата несреќно ја истрча Усеин Болт, најбрзиот човек на светот.

Мо Фара остана без двојно злато на трките на средни патеки

Мо Фара остана без двојно злато на трките на средни патеки

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Легендарниот тркач Мо Фара остана без двојно злато на средни патеки на Светското атлетско првенство во Лондон освојувајќи `само` сребро на трката на 5.

Вечерва во 22 50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

Вечерва во 22.50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

пред 7 месеци - Република - Спорт

Вечерва во 22.50 часот (МТВ пренос) е последниот дуел меѓу светскиот рекордер Јусаин Болт од Јамајка и новиот светски шампион на 100 метри Џастин Гетлин.

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Атлетиката вечерва ќе одбележи крај на една ера, кога Јусеин Болт ќе излезе за последната конкурентна трка како дел од 4х100...

Турчинот Гулиев е наследникот на Усеин Болт

Турчинот Гулиев е наследникот на Усеин Болт

пред 7 месеци - Република - Спорт

Натурализираниот Турчин со азербејџанско потекло Рамил Гулиев е изненадувачки нов светски првак на 200 метри и човек кој ќе ја наследи титулата од Болт, кој во Лондон не се пријави на оваа делница.

Турчинот Гулиев светски првак на 200 метри во Лондон

Турчинот Гулиев светски првак на 200 метри во Лондон

пред 7 месеци - Идивиди - Спорт

Рамил Гулиев од Турција е нов светски првак на 200 метри, откако синоќа во финалето на Светското првенство во атлетика, што се одржува во Лондон, истрча најдобро време 20.

Турчинот Гулиев светски првак на 200 метри во Лондон

Турчинот Гулиев светски првак на 200 метри во Лондон

пред 7 месеци - Канал 5 - Спорт

Тој за две стотинки беше побрз од Вејд Ван Никерк од Јужна Африка и Џерем Ричардс од Тринидад и Тобаго. Дваесет и седумгодишниот Гулиев на Турција и го донесе првиот златен медал од светските првенства.

Рамил Гулиев е нов светски шампион на 200 метри

Рамил Гулиев е нов светски шампион на 200 метри

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Турскиот атлетичар Рамил Гулиев е нов светски шампион на 200 метри, откако во финалето на Светското првенство во Лондон, истрча најдобро време од 20.

Рамил Гулиев е нов светски шампион на 200 метри

Рамил Гулиев е нов светски шампион на 200 метри

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Турскиот атлетичар Рамил Гулиев е нов светски шампион на 200 метри, откако во финалето на Светското првенство во Лондон, истрча најдобро време од 20.

Гулиев сензационален победник на 200 метри

Гулиев сензационален победник на 200 метри

пред 7 месеци - Денар - Спорт

Азербејџанацот кој трча за Труција Рамил Гулиев (27) го наследи легендарниот Јусен Болт на светскиот трон на 200 метри. Гулиев го освои златото на 200 метри пред Ван Микерк од Јужна Африка и Џереми Ричардс од Тринидад и Тобаго.

Гулиев светски првак на 200 метри

Гулиев светски првак на 200 метри

пред 7 месеци - Сител - Спорт

Турскиот атлетичар Рамил Гулиев е новиот светски шампион на 200 метри. Тој во отсуство на светскиот рекордер Усеин Болт победи на „двестотката“ одржана синоќа на СП во Лондон.

Турчинот Гулиев светски првак на 200 метри во Лондон

Турчинот Гулиев светски првак на 200 метри во Лондон

пред 7 месеци - A1on - Спорт

Рамил Гулиев од Турција е нов светски првак на 200 метри, откако синоќа во финалето на Светското првенство во атлетика, што се одржува во Лондон, истрча најдобро време 20.

СП во атлетика  Турчинот Гулијев ги шокираше фаворитите на 200 метри

СП во атлетика: Турчинот Гулијев ги шокираше фаворитите на 200 метри

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Рамил Гулијев е атлетичар роден во Азербејџан, но од 2011 година настапува како турски репрезентативец. Вечерва тој го направи најголемиот успех во кариерата, откако победи во финалето на трката на 200 метри на Светското првенство во Лондон.

Времеплов
x