20
Прва победа во претквалификациите  Кошаркарите му се реваншираа на Косово

Прва победа во претквалификациите: Кошаркарите му се реваншираа на Косово

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Македонската кошаркарска репрезентација со триумфот од 87-74 над Косово остана во игра за пласман во квалификациите за СП 2019.

Македонија  на крајот  е подбра од Косово

Македонија, на крајот, е подбра од Косово

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Македонија одигра одлично второ полувреме за да го совлада Косово со 87:74, за прва победа во претквалификациите за Светското...

Прва победа во претквалификациите  Кошаркарите му се реваншираа на Косово

Прва победа во претквалификациите: Кошаркарите му се реваншираа на Косово

пред 7 месеци - Република - Спорт

Македонската кошаркарска репрезентација со триумфот од 87-74 над Косово остана во игра за пласман во квалификациите за СП 2019.

Македонија со победа над Косово во претквалификациите за СП

Македонија со победа над Косово во претквалификациите за СП

пред 7 месеци - Курир - Кошарка

Избраниците на Давитков ги победија косовските кошаркари со 87:74, триумф од 13 разлика, доволен ни беше и од пет разлика.

Останавме  живи   квалификацискиот сон трае

Останавме „живи", квалификацискиот сон трае...

пред 7 месеци - Sportmedia - Кошарка

Второ полувреме како што треба да играме постојано. „Трилингот" Костоски-Стојановски-Теодор, плус изненадувањето Младеновски, ни го донесе првиот триумф во претквалификациите, против Косово (87:74).

Прва радост   Косово падна  на ред е Естонија

Прва радост – Косово падна, на ред е Естонија

пред 7 месеци - Екипа - Кошарка

Македонија ја забележа првата победа во претквалификациите за СП 2019 откако вечерва во Скопје нашите кошаркари славеа над Косово со резултат .

Македонија го надигра Косово за прва победа во претквалификациите за СП

Македонија го надигра Косово за прва победа во претквалификациите за СП

пред 7 месеци - Дерби - Кошарка

Македонската кошаркарска репрезентација го совлада Косово со 87:74 во предквалификациите за Светското првенство во 2019 година, со што останува во игра за место кое води во следната квалификациска фаза.

Играме претквалификации  а како да сме на тренинг

Играме претквалификации, а како да сме на тренинг...

пред 7 месеци - Sportmedia - Кошарка

Едвај 200-300 љубители кои сеуште веруваа(т) во нашиот национален кошаркарски тим дојдоа да им дадат подршка на избраниците на Јорданчо Давитков во обидот да дојдат до првата победа во претквалификациите.

Македонија го совлада Косово во претквалификациите

Македонија го совлада Косово во претквалификациите

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Македонската кошаркарска репрезентација конечно дојде до победа во претквалификациите за Светското првенство, откако на домашен терен во СЦ „Борис Трајковски“ славеше над Косово со 87:74.

Македонските кадети убедливо поразени од Велика Британија

Македонските кадети убедливо поразени од Велика Британија

пред 7 месеци - A1on - Кошарка

Македонската кадетска репрезентација го претрпе вториот пораз во Б дивизијата на Европското првенство за кошаркари до 16 години што се одржува во Софија.

Време е да го видиме вистинското кошаркарско лице на Македонија

Време е да го видиме вистинското кошаркарско лице на Македонија

пред 7 месеци - Дерби - Кошарка

Кошаркарската репрезентација на Македонија се наоѓа пред вистински испит во претквалифкациите за Светското првенство кое следната година ќе се одржи во Кина.

Македонските кадети го совладаа Косово на ЕП во Бугарија

Македонските кадети го совладаа Косово на ЕП во Бугарија

пред 7 месеци - Дерби - Кошарка

Кадетската кошаркарска репрезентација ја оствари првата победа на ЕП во Бугарија од Б дивизија и тоа против селекцијата на Косово со резултат 64:61.

Минимална победа над Косово за кадетите

Минимална победа над Косово за кадетите

пред 7 месеци - Сител - Кошарка

Македонската кадетска кошаркарска репрезентација (играчи до 16 години) ја постигна првата победа откако денеска ја победи селекцијата на Косово со 64:61 (12:12; 17:19; 16:18 и 19:12) во натпревар од 2.

Прва победа за кадетите  совладана селекцијата на Косово

Прва победа за кадетите, совладана селекцијата на Косово

пред 7 месеци - Курир - Кошарка

Двоцифрен број поени во македонската репрезентација постигнаа: Андреј Јакимовски 22, Дамјан Бошковски и Адриан Наумоски по 10.

Македонија со прва победа во Бугарија

Македонија со прва победа во Бугарија

пред 7 месеци - Sportmedia - Кошарка

Нашите надежи во неизвесна завршница со 64:61 славеа против Косово Македонската репрезентација за играчи до 16 години, славеше во дуелот против Косово, на Европското првенство, Б дивизија, кое се игра во Бугарија.

Времеплов
x