20
Во прекин сообраќајот на патот Штип  Радовиш поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот на патот Штип - Радовиш поради сообраќајка

пред 7 месеци - Прес 24 - Хроника

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ.

Мирен протест пред МВР против полициска бруталност Младите бараат одговорност од Спасовски и санкции за полицаецот

Мирен протест пред МВР против полициска бруталност: Младите бараат одговорност од Спасовски и санкции за полицаецот

пред 7 месеци - Курир - Македонија

Триесетина млади протестираа против политичката бруталност и побараа одговорност од страна на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Мирен протест пред МВР против полициска бруталност Младите бараат одговорност од Спасовски и санкции за полицаецот кој тешко рани двајца малолетници

Мирен протест пред МВР против полициска бруталност: Младите бараат одговорност од Спасовски и санкции за полицаецот кој тешко рани двајца малолетници

пред 7 месеци - Курир - Македонија

Триесетина млади протестираа против политичката бруталност и побараа одговорност од страна на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Тешка сообраќајка кај Гостивар неофицијално полицијата не може да изврши увид

Тешка сообраќајка кај Гостивар, неофицијално полицијата не може да изврши увид

пред 7 месеци - Прес 24 - Хроника

Тешка сообраќајка кај Гостивар на патот кон Скопје. Според информациите до кои ги објави Курир во несреќата учествувал мотор.

Тешка сообраќајка кај Гостивар неофицијално полицијата не може да изврши увид

Тешка сообраќајка кај Гостивар, неофицијално полицијата не може да изврши увид

пред 7 месеци - Курир - Хроника

Според нашите информации полицијата неофицијално не можела  да направи увид на лице место. Од МВР за Курир кажаа дека се уште немаат информации за несреќата.

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

пред 7 месеци - Сител - Македонија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

МАЛОЛЕТНИКОТ ВО КОЈ ПУКАШЕ ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации

МАЛОЛЕТНИКОТ ВО КОЈ ПУКАШЕ ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации

пред 7 месеци - Infomax - Македонија

Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации за инцидентот што вчера се случил кај гробиштата во Струмица кога полицаец стрелаше кон малолетници од Радовиш.

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

пред 7 месеци - Весник - Македонија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

пред 7 месеци - Вечер - Македонија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

пред 7 месеци - Весник - Македонија

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

пред 7 месеци - Вечер - Македонија

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд...

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

пред 7 месеци - A1on - Македонија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

пред 7 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО СТРУМИЦА Полицаец застрела двајца малолетници едниот е во сериозна состојба

ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО СТРУМИЦА: Полицаец застрела двајца малолетници, едниот е во сериозна состојба

пред 7 месеци - ТВ Нова - Хроника

Полицаец застрелал двајца малолетници, од кои едниот се наоѓа во тешка состојба, во инцидент што се случил во близина на градската капела во Струмица.

Седумнаесетгодишникот во кого вчера пукаше полицаец се бори за живот

Седумнаесетгодишникот во кого вчера пукаше полицаец се бори за живот

пред 7 месеци - Алфа - Хроника

Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации за инцидентот што вчера се случил кај гробиштата во Струмица кога полицаец стрелаше кон малолетници од Радовиш.

Полицаец пукал во седумнаестгодишници едниот тешко повреден

Полицаец пукал во седумнаестгодишници, едниот тешко повреден

пред 7 месеци - 24 вести - Македонија

Внатрешната контрола при МВР и истрагата на која се работи  треба да утврди дали имало пречекорување во овластувањата од...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

пред 7 месеци - Алфа - Хроника

На лице место излегол Јавен обвинител, а во расчистувањето на случајот веднаш е вклучена и Внатрешната контрола на МВР за да се испита постапката на полициските службеници.

Полицаец пукал во малолетни крадци еден се бори за живот

Полицаец пукал во малолетни крадци, еден се бори за живот

пред 7 месеци - Телма - Македонија

Полицијата ќе истражува дали нивниот службеник ги пречекорил своите овластувања при вчерашниот инцидент, во кој се застрелани две малолетни момчиња од Радовиш кај градската капела во Струмица.

Полицаец пукал со службениот пиштол повредени две момчиња од Радовиш

Полицаец пукал со службениот пиштол, повредени две момчиња од Радовиш

пред 7 месеци - MK News - Македонија

Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

пред 7 месеци - Сител - Македонија

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд...

Истрага за полицаецот  кој со службен пиштол пукаше кон малолетници

Истрага за полицаецот , кој со службен пиштол пукаше кон малолетници

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Вчера  околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возило Опел Фронтера (со словенечки рег.

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

пред 7 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд...

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец ова се деталите

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

пред 7 месеци - Бркај работа - Македонија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина...

Полиција прво со автомобил бркала малолетници по што еден полицаец со службен пиштол ранил двајца

Полиција прво со автомобил бркала малолетници, по што еден полицаец со службен пиштол ранил двајца

пред 7 месеци - A1on - Македонија

По пријава за кражба во викендица во близина на браната Мантово, полициски службеници од СВР Струмица на влезот на градот се обиделе да застанат возило Опен Фронтера, со словенечки регистарски таблици, управувано од Т.

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец ова се деталите

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

пред 7 месеци - Курир - Македонија

-Според првичните информации, до инцидентот дошло кога екипи од СВР Струмица се обиделе да го сопрат возилото во кое биле...

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец ова се деталите

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина...

Обвинителството врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Обвинителството врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Според првичните информации, до инцидентот дошло кога екипи од СВР Струмица се обиделе да го сопрат возилото во кое биле...

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа во Македонија

пред 7 месеци - Курир - Хроника

-Синоќа околу 20:20 часот на патот Струмица-Радовиш помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево се случи тешка сообраќајна несреќа во која 4 лица се посериозно повредени а три се здобиле со помали повреди, пишува Струмица денес.

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

пред 7 месеци - Прес 24 - Хроника

Едното малолетно лице со посериозни повреди и прострелна рана во градниот кош уште синоќа беше префрлено на КАРИЛ. Јавен...

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

пред 7 месеци - +Инфо - Македонија

Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Времеплов
x