20
Неславен крај на кариерата Болт остана без медал во последната трка

Неславен крај на кариерата, Болт остана без медал во последната трка

пред 7 месеци - Off.net.mk - Спорт

Едно е сигурно, појавата на Усеин Болт ќе фали во светот на спортот. Јамајканецот неславно ја заврши кариерата откако вечерва во финалето на Светското првенство во Лондон 2017 на штафетната трка се повреди и не го заврши натпреварувањето.

ТАЖЕН КРАЈ Јусаин Болт падна во последната трка во животот

ТАЖЕН КРАЈ: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 7 месеци - Курир - Спорт

Тој се надеваше дека со колегите од штафетата на Јамајка на претпоследниот ден од Мундијалот ќе освои злато, но во тоа го спречи повредата.

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 7 месеци - Весник - Спорт

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири...

Британците златни на 4х100 метри Болт не ја заврши трката

Британците златни на 4х100 метри, Болт не ја заврши трката

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Штафетата на Велика Британија на 4х100 метри, во состав Чидит Удах, Адам Џемили, Даниел Талбот и Нетаниел Мичел - Блејк , го освои златниот медал на Светското првенство во атлетика во Лондон со резултат 37.

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 7 месеци - Република - Спорт

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири...

Крај со солзи за Јусеин Болт

Крај со солзи за Јусеин Болт

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Спорт

Јусеин Болт не успеа да има славеничко збогување од атлетиката, откако во својата последна трка во кариерата на СП во Лондон...

Британците златни на 4х100 метри Болт не ја заврши трката

Британците златни на 4х100 метри, Болт не ја заврши трката

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Штафетата на Велика Британија на 4х100 метри, во состав Чидит Удах, Адам Џемили, Даниел Талбот и Нетаниел Мичел - Блејк , го освои златниот медал на Светското првенство во атлетика во Лондон со резултат 37.

Британија со шокантно злато Болт заврши со повреда

Британија со шокантно злато, Болт заврши со повреда!

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Јусеин Болт последната трка во кариерата ја заврши со повреда, додека Велика Британија стигна до шокантна победа на 4х100...

Тажен крај за кралот  Усеин Болт падна пред целта во штафетата 4х100

Тажен крај за „кралот“: Усеин Болт падна пред целта во штафетата 4х100

пред 7 месеци - Екипа - Спорт

Усеин Болт посакуваше на славен начин да се збогува од атлетиката во, како што најави, последната своја трка во кариерата вечерва во штафетното финале 4х100 метри на Светското првенство во Лондон.

Се случи чудо Фарах загуби Муктар Едрис најбрз на 5 000 метри на СП

Се случи чудо: Фарах загуби, Муктар Едрис најбрз на 5.000 метри на СП

пред 7 месеци - Екипа - Спорт

Етиопјанецот Муктар Едрис славеше на трката на 5.000 метри на Светското првенство во Лондон. Британецот Мохамед Фарах беше главен фаворит за ново злато, но на крајот мораше да му честита на Едрис кој 5.

На атлетското СП во Лондон Фара остана без златото на 5 000 метри

На атлетското СП во Лондон: Фара остана без златото на 5.000 метри

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Мо Фара не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако вечерва го освои сребрениот медал во трката на 5.000 метри на атлетското Светско првенство (СП) кое се одржува во Лондон.

На атлетското СП во Лондон Фара остана без златото на 5 000 метри

На атлетското СП во Лондон: Фара остана без златото на 5.000 метри

пред 7 месеци - Република - Спорт

Мо Фара не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако вечерва го освои сребрениот медал во трката на 5.000 метри на атлетското Светско првенство (СП) кое се одржува во Лондон.

Падна во немоќ на тартанот Болт на најнепосакуван начин ја заврши кариерата

Падна во немоќ на тартанот: Болт на најнепосакуван начин ја заврши кариерата

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Во текот на денешниот ден сите со големо внимание ја најавуваа последната трка на Јусеин Болт во кариерата, но за жал, неверојатниот Јамајканец имаше уште понепосакуван финиш на денешната штафета отколку во финалето на 100 метри.

Едрис му го расипа збогувањето на Фара

Едрис му го „расипа“ збогувањето на Фара

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Етиопјанецот Муктар Едрис му го „расипа" збогувањето на Мо Фара со неговата домашна публика во Лондон, победувајќи го во трката на 5.

Разочарувачко простување Фарах остана без златен медал на 5 000 метри

Разочарувачко простување: Фарах остана без златен медал на 5.000 метри

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Мо Фарах не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако го освои само сребрениот медал на трката на 5.000 метри на СП во Лондон.

Болт ја заврши кариерата со повреда

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата,...

Болт се повреди на последната трка во кариерата Велика Британија со злато во штафетата

Болт се повреди на последната трка во кариерата, Велика Британија со злато во штафетата

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Велика Британија го освои златото во штафетата на 4 x 100 метри на Светското првенство во Лондон, а последната трка во кариерата несреќно ја истрча Усеин Болт, најбрзиот човек на светот.

Мо Фара остана без двојно злато на трките на средни патеки

Мо Фара остана без двојно злато на трките на средни патеки

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Легендарниот тркач Мо Фара остана без двојно злато на средни патеки на Светското атлетско првенство во Лондон освојувајќи `само` сребро на трката на 5.

Вечерва во 22 50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

Вечерва во 22.50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

пред 7 месеци - Република - Спорт

Вечерва во 22.50 часот (МТВ пренос) е последниот дуел меѓу светскиот рекордер Јусаин Болт од Јамајка и новиот светски шампион на 100 метри Џастин Гетлин.

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Атлетиката вечерва ќе одбележи крај на една ера, кога Јусеин Болт ќе излезе за последната конкурентна трка како дел од 4х100...

Времеплов
x