20
Челси почна со пораз  Руни му донесе победа на Евертон

Челси почна со пораз, Руни му донесе победа на Евертон

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Со двајца играчи помалку бранителот на трофејот Челси не успеа да се спаси од пораз против Барнли во воведното коло од новата сезона на Премиер лигата.

Челси почна со пораз  Руни му донесе победа на Евертон

Челси почна со пораз, Руни му донесе победа на Евертон

пред 7 месеци - Република - Фудбал

Со двајца играчи помалку бранителот на трофејот Челси не успеа да се спаси од пораз против Барнли во воведното коло од новата сезона на Премиер лигата.

Мората со гол и асистенција на дебито но не го спаси Челси од пораз

Мората со гол и асистенција на дебито но не го спаси Челси од пораз

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Алваро Мората имаше одлично деби во Премиерлигата, но напаѓачот не успеа да му помогне на Челси да избегне пораз пред своите...

Чудесен подвиг на Барнли  го победија Челзи во Лондон по половина век чекање

Чудесен подвиг на Барнли, го победија Челзи во Лондон по половина век чекање

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Шампионот на Англија, Челзи ја почна одбраната на титулата со сензационален пораз од Барнли на домашен терен со 2:3. Вејн...

Барнли го шокира шампионот Челси  Руни донесе триумф за Евертон

Барнли го шокира шампионот Челси, Руни донесе триумф за Евертон

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Актуелниот шампион Челси им приреди шокантен старт на своите фанови на „Стемфорд бриџ“, откако загуби од Барнли со 2-3. Првиот дел беше кобен за тимот на Антонио Конте, а Барнлио постигна дури три гола.

Мората со гол и страшна асистенција не успеа да спречи пораз на Челси  враќање од соништата за Руни на  Гудисон парк

Мората со гол и страшна асистенција не успеа да спречи пораз на Челси, враќање од соништата за Руни на „Гудисон парк“

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Челси на непосакуван начин ја стартуваше новата натпрерварувачка сезона во која ја брани титулата, но фановите на клубот...

Премиерлига  Челзи на колена на  Стемфорд бриџ

Премиерлига: Челзи на колена на „Стемфорд бриџ“

пред 7 месеци - Нова ТВ - Спорт

Челзи го положи оружјето во воведниот меч од новата сезона во Премиерлигата. И тоа на својот „Стемфорд бриџ“. Барнли ги однесе...

Кам бек од соништата  Руни погоди за Евертон

Кам-бек од соништата, Руни погоди за Евертон

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вејн Руни повторно е во Евертон, се врати по 13 години, откако ги напушти популарните „Карамели“, а кам-бекот денеска му...

Шок на Стемфорд Бриџ  шампионот Челси по 45 минути губи 0 3 од Барнли

Шок на Стемфорд Бриџ, шампионот Челси по 45 минути губи 0-3 од Барнли

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Антонио Конте предвидуваше дека оваа сезона ќе биде многу тешка, но Италијанецот и фановите на Челси не очекуваа вакво отварање...

Пораз на Челзи, реми на Ливерпул

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Пораз на шампиони Челзи на домашен терен, ремито на Ливерпул и победата на Евертон ги одбележаа саботните натпревари од првото коло на англиската Премиер лига.

Времеплов
x