20
Делегатот на ФИНА В година во Охрид можна е трка од Светскиот куп

Делегатот на ФИНА: В година во Охрид можна е трка од Светскиот куп!

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Нововостановениот маратон на 10 километри во иднина ќе има претензии да биде главната атракција во водите на Охридското езеро,...

Ајдарски победник на олимпискиот маратон во Охрид

Ајдарски победник на олимпискиот маратон во Охрид

пред 7 месеци - Алфа - Спорт

Бугаринот Венцислав Ајдарски триумфираше во трката на 10 километри што денеска се одржа во Охрид. Ајдарски на целта пристигна со време од 1 час 54 минути и 48 секунди и триумфираше пред Марсел Шутен од Холандија и Македонецот, Александар Илиески.

Тринаесет пливачи од шест земји учествуваа на Охридски олимписки маратон

Тринаесет пливачи од шест земји учествуваа на Охридски олимписки маратон

пред 7 месеци - 24 вести - Спорт

Тринаесет пливачи од шест земји денеска ги брануваа водите на Охридското езеро како дел од првиот 10 - километарски меѓународен олимписки маратон единствен досега  во македонската спортска историја.

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Желбата на организаторите на трката, која се одржа под мониторинг на ФИНА, се Охридскиот олимписки маратон веќе од следните...

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Желбата на организаторите на трката, која се одржа под мониторинг на ФИНА, се Охридскиот олимписки маратон веќе од следните...

Тупурковски  Олимпискиот маратон претставува мотив за младите пливачи

Тупурковски: „Олимпискиот маратон“ претставува мотив за младите пливачи

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Трката на 10 километри поради своето присуство на Олимписките игри за време на промотивното прво издание овој викенд во Охрид...

Бугаринот Ајдарски и Бугарката Кадоглу победници на 10 километарскиот Олимпискиот маратон

Бугаринот Ајдарски и Бугарката Кадоглу победници на 10 километарскиот Олимпискиот маратон

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Бугаринот Венцислав Ајдарски, со време од 1 час 54 минути и 48 секунди, е победникот на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри, што се одржа денеска во водите на Охридското Езеро.

Ајдарски од Бугарија победник на Олимсискиот маратон во Охрид

Ајдарски од Бугарија победник на Олимсискиот маратон во Охрид

пред 7 месеци - Телма - Македонија

Венцислав Ајдарски од Бугарија е победник на на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри, што се одржа денеска во водите на Охридското Езеро, на градскиот кеј.

Василики Кадоглу Оваа победа ме охрабри да продолжам со трките на отворени води

Василики Кадоглу: Оваа победа ме охрабри да продолжам со трките на отворени води

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Бугарската пливачка Василики Кадоглу беше најдобра во женска конкуренција на пливачката трка на 10 километри што денеска за прв пат се организираше во водите на Охридското езеро.

Првиот олимписки маратон во Охрид во знакот на бугарските пливачи

Првиот олимписки маратон во Охрид во знакот на бугарските пливачи

пред 7 месеци - Сител - Македонија

Во Охрид се пливаше првиот Олимписки маратон во должина од 10 километри и мина во доминација на бугарските пливачи Венцислав Ајдарски и Василики Кадоглу во организација на МОК и познатиот наш пливач Александар Маленко.

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

пред 7 месеци - A1on - Спорт

Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон што денеска се пливаше во водите на Охридското Езеро.

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

пред 7 месеци - Курир - Спорт

На Ајдарски му беа потребни 1:54:42 часа за да ја исплива патеката долга десет километри само една секунда побрзо отколку второпласираниот Марсел Шутен од Холандија.

Александар Илиевски Новиот маратон е нов почеток на мојата кариера

Александар Илиевски: Новиот маратон е нов почеток на мојата кариера!

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Македонскиот маратонец Александар Илиевски кој е специјалист „долгопругаш“ и редовно настапува на 30-километарските маратони...

Бугарските пливачи главни на олимпискиот маратон во Охрид

Бугарските пливачи главни на олимпискиот маратон во Охрид

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Венцислав Ајдарски и Василики Кадоглу од Бугарија се победници на новото натпреварување во Охрид, пливачкиот олимписки маратон...

Прв олимписки пливачки маратон во Охрид

Прв олимписки пливачки маратон во Охрид

пред 7 месеци - ТВ Нова - Спорт

Во организација на клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското езеро се одржува првиот олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

На Ајдарски му беа потребни 1:54:42 часа за да ја исплива патеката долга десет километри само една секунда побрзо отколку второпласираниот Марсел Шутен од Холандија.

14 годишната Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон Илиески  трет

14-годишната Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон, Илиески – трет

пред 7 месеци - Република - Спорт

Бугаринот Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри кој денеска се одржа во водите на Охридското езеро, а на кој партиципираа 12 пливач(к)и.

Венцислав Ајдарски Ќе дојдам догодина да ја бранам титулата во Охрид

Венцислав Ајдарски: Ќе дојдам догодина да ја бранам титулата во Охрид!

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски беше победник на првата трка на 10 километри организирана во водите на Охридското езеро и ја освои наградата од Организацискиот комитет во висина од 750 евра за првото место.

Бугаринот Ајдарски победник на Олимпискиот маратон Илиески  трет

Бугаринот Ајдарски победник на Олимпискиот маратон, Илиески – трет

пред 7 месеци - Екипа - Спорт

Бугаринот Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри кој денеска се одржа во водите на Охридското езеро, а на кој партиципираа 12 пливач(к)и.

Нова историја во Охрид Ајдарски прв победник на Олимпискиот маратон

Нова историја во Охрид: Ајдарски прв победник на „Олимпискиот“ маратон

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Венцислав Ајдарски победи во фото финиш на 10-километарската трка во пливање што за прв пат се одржа во Охрид. Бугарскиот...

Десеткилометарски олимписки маратон за првпат денеска на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон за првпат денеска на Охридското Езеро

пред 7 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Бугаринот Ајдарски  победник на Охридскиот маратон

Бугаринот Ајдарски , победник на Охридскиот маратон

пред 7 месеци - Канал 5 - Спорт

Тој беше најбрз во трката меѓу   12 те  пливачи од 6 земји, кои точно на пладне ги разбрануваа водите на Охридското езеро на градскот кеј од старото пристаниште.

Ајдарски од Бугарија е победник на Олимпискиот маратон во Охрид

Ајдарски од Бугарија е победник на Олимпискиот маратон во Охрид

пред 7 месеци - Нова ТВ - Спорт

Венцислав Ајдарски од Бугарија е победник на  Меѓународен Олимписки Пливачки Маратон на 10 километри  што денеска за првпат се одржа во Охридското Езеро.

Ајдарски прв победник на Олимпискиот маратон во Охрид

Ајдарски прв победник на „Олимпискиот“ маратон во Охрид

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Венцислав Ајдарски победи во фото финиш на 10-километарската трка во пливање што за прв пат се одржа во Охрид. Бугарскиот...

Охрид подготвен за Олимпискиот маратон на 10 километри

Охрид подготвен за Олимпискиот маратон на 10 километри

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

За првпат во македонската спортска историја, денеска во Охрид ќе се плива Олимписки маратон во должина од 10 километри. Како олимписка дисциплина, ќе се пливаат 10 круга од по еден километар.

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Маратонот ќе се плива на најатрактивниот дел од езерото на патека покрај самиот Кеј „Македонија“, со старт на трката закажан точно на пладне, а првите пливачи на целта се очекува да пристигнат некаде два часа подоцна.

Десеткилометарски маратон прв пат на Охридско Езеро

Десеткилометарски маратон прв пат на Охридско Езеро

пред 7 месеци - Радио МОФ - Без катеторија

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

пред 7 месеци - Прес 24 - Македонија

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Точно на пладне Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

Точно на пладне: Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Точно на пладне Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

Точно на пладне: Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

пред 7 месеци - Република - Спорт

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Времеплов
x