20
Барди одново стрелец за Леванте

Барди одново стрелец за Леванте

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

На пријателскиот меч со Елче, нашиот репрезентативец постигна гол во 70.минута за Леванте Енис Барди е во супер форма во пресрет на стартот на Примера.

Нова мајсторија од слободен удар на Барди  голманот на Елче не мрдна

Нова мајсторија од слободен удар на Барди, голманот на Елче не мрдна

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Енис Барди постигна уште еден прекрасен гол за Леванте на подготовките за новата сезона, Македонецот ја затресе и мрежата на Елче Енис Барди на шпанската фудбалска јавност уште еднаш и презентираше каков мајстор е за слободни удари.

Ова не го можат ни Роналдо ни Меси  Три од три од слободен удар на Барди

Ова не го можат ни Роналдо ни Меси: Три од три од слободен удар на Барди

пред 7 месеци - Актуелно24 - Спорт

Енис Барди продолжува да воодушевува во дресот на Леванте. Македонскиот репрезентативец вечерва го постигна третиот гол во подготвителниот период и тоа трет од слободен удар.

Слободен удар за Барди е како пенал  Енис пак постигна еврогол

Слободен удар за Барди е како пенал, Енис пак постигна еврогол

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Енис Барди игра извонредно за Леванте, а вечерва пак постигна гол од слободен удар. Против Елче на пријателски меч, македонскиот...

Феноменалениот Барди не запира  Нов евро гол

Феноменалениот Барди не запира: Нов евро-гол…!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот репрезентативец Енис Барди продолжува со феноменалните свои игра во предсезоната во шпанската Примера, зачинувајќи го со нов погодок и пријателскиот натпревар на Леванте против Елче.

Времеплов
x