20
Македонецот во стилот на Пирло ја покорува Шпанија

Македонецот во стилот на Пирло ја покорува Шпанија

пред 7 месеци - Се за спорт - Фудбал

Е нис Барди е фудбалерот во мода во шпанскиот фудбал и со нетрпение го очекуваме следниот викенд и почетокот на Примера....

Барди со ремек дело го поздрави и Елче  шпанските коментатори воодушевени од Македонецот

Барди со ремек-дело го поздрави и Елче, шпанските коментатори воодушевени од Македонецот

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Енис Барди прераснува во голема ѕвезда во својот нов клуб, а дека секое присуство на македонскиот репрезентативец во тимот на Леванте не минува незабележително добивме потврда и оваа вечер.

Времеплов
x