20
Облаци и дожд во земјава еве каде наврна најмногу

Облаци и дожд во земјава- еве каде наврна најмногу

пред 7 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд, особено во северната половина од земјва.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 7 месеци - Весник - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 7 месеци - Вечер - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Драстична промена на времето еве што не очекува

Драстична промена на времето- еве што не очекува

пред 7 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Променливо облачно со засилен ветер претпладне слаб локален дожд

Променливо облачно со засилен ветер, претпладне слаб локален дожд

пред 7 месеци - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

КОНЕЧНО РАЗЛАДУВАЊЕ Пороен дожд и грмежи

КОНЕЧНО РАЗЛАДУВАЊЕ: Пороен дожд и грмежи

пред 7 месеци - Infomax - Без катеторија

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Пороен дожд и грмежи во Скопско

Пороен дожд и грмежи во Скопско

пред 7 месеци - +Инфо - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Конечно разладување Денеска пороен дожд и грмежи

Конечно разладување: Денеска пороен дожд и грмежи

пред 7 месеци - Курир - Македонија

Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи. Во попладневните часови  се очекува постепено стабилизирање на временската состојба.

Конечно разладување Денеска пороен дожд и грмежи

Конечно разладување: Денеска пороен дожд и грмежи

пред 7 месеци - Вистина - Сцена

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 7 месеци - A1on - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 7 месеци - Сител - Македонија

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Денеска заладување на времето

Денеска заладување на времето

пред 7 месеци - Република - Живот

Времето денеска ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 7 месеци - ТВ Нова - Македонија

Н естабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Претпладне дожд попладне стабилизирање утре потопло

Претпладне дожд, попладне стабилизирање, утре потопло

пред 7 месеци - Нова ТВ - Македонија

Денеска во земјава времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и грмежи. Според прогнозата на УХМР во попладневните часови врнежите ќе престанат.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 7 месеци - 24 вести - Македонија

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА Променливо облачно со засилен северен ветер

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо облачно со засилен северен ветер

пред 7 месеци - ТВ Нова - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Пороен дожд и грмежи во северниот дел од земјата попладне стабилизација на времето

Пороен дожд и грмежи во северниот дел од земјата, попладне стабилизација на времето

пред 7 месеци - Кајгана - Македонија

Нестабилно време утрово има во северниот дел од Македонија, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Со пороен дожд и грмежи е зафатено и скопското подрачје.

Денеска облачно и посвежо со температури до 28 степени

Денеска облачно и посвежо, со температури до 28 степени

пред 7 месеци - Либертас - Македонија

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со засилен ветер од северен правец. Претпладне ќе има слаб локален дожд, а во попладневните часови врнежите од дожд ќе престанат и облачноста ќе се намалува.

Денеска пороен дожд и грмежи

пред 7 месеци - Нетпрес - Македонија

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Времето денска Променливо и облачно со врнежи од дожд

Времето денска: Променливо и облачно со врнежи од дожд

пред 7 месеци - Канал 77 - Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Променливо облачно време со врнежи од дожд

Променливо облачно време со врнежи од дожд

пред 7 месеци - Кајгана - Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Конечно разладување со температури до 29 степени

Конечно разладување со температури до 29 степени

пред 7 месеци - Локално - Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

УХМР Куманово вечерва зафатено од силно невреме

УХМР: Куманово вечерва зафатено од силно невреме

пред 7 месеци - Прес 24 - Македонија

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер во кумановско во скопско и во штипско

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер во кумановско, во скопско и во штипско

пред 7 месеци - ТВ Нова - Македонија

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има во кумановско, во скопско и во штипско, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

пред 7 месеци - Канал 5 - Македонија

Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со електични празнења. Слаби врнежи од дожд има во југоисточниот дел од земјава.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

пред 7 месеци - Весник - Живот

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

пред 7 месеци - Република - Живот

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР со најнова информација еве во кои делови од Македонија има пороен дожд и електрични празнења

УХМР со најнова информација, еве во кои делови од Македонија има пороен дожд и електрични празнења

пред 7 месеци - Курир - Македонија

Локални врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места и се проследени со електрични празнења. Слаби врнежи од дожд има во југоисточниот дел од земјава, велат од Управата.

Конечно разладување Утре облаци и ветер температурата до 28

Конечно разладување: Утре облаци и ветер, температурата до 28

пред 7 месеци - Весник - Живот

По долго и топло лето проследено со високи температури, конечно утре не чека разладување. Времето утре ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо.

Времеплов
x