20
Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - 24 вести - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија дека ќе соработуваат за решавање на кризата со Северна Кореја, соопшти Белата куќа.

Северна Кореја Во војска се пријавиле повеќе од три милиони доброволци

Северна Кореја: Во војска се пријавиле повеќе од три милиони доброволци

пред 7 месеци - Канал 5 - Свет

Официјалниот севернокорејски весник „Родонг Синмун” наведе дека доброволците се јавиле откако официјалната новинска агенција...

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - Весник - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија...

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - Вечер - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија...

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - Курир - Свет

Во соопштението на Белата куќа се наведува дека, Трамп и Макрон разговарале за потребата да се соочат со опасната ситуација што произлезе од дестабилизираното однесување на Северна Кореја.

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - A1on - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија дека ќе соработуваат за решавање на кризата со Северна Кореја, соопшти Белата куќа.

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - Сител - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија дека ќе соработуваат за решавање на кризата со Северна Кореја, соопшти Белата куќа.

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - +Инфо - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија дека ќе соработуваат за решавање на кризата со Северна Кореја, соопшти Белата куќа.

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - Прес 24 - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија дека ќе соработуваат за решавање на кризата со Северна Кореја, соопшти Белата куќа.

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - Идивиди - Свет

Вашингтон, 13 август 2017 (МИА) - Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија дека ќе соработуваат за решавање на кризата со Северна Кореја, соопшти Белата куќа.

Трамп со децении е опседнат со нуклеарното оружје

Трамп со децении е опседнат со нуклеарното оружје

пред 7 месеци - Фаланга - Свет

Заканата на претседателот на САД Доналд Трамп со „оган и гнев каков што светот не видел“ кон Северна Кореја многумина ги протолкува како алузија на напад со нуклеарно оружје.

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети, кои над јапонската територија ќе летаат во правец на пацифичкиот остров Гуам.

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

Трамп и Макрон се договорија заеднички да ја решат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија дека ќе соработуваат за решавање на кризата со Северна Кореја, соопшти Белата куќа.

Трамп и Макрон заеднички ќе ја решаваат кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - Нетпрес - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон, остварија телефонски разговор, при што се договорија дека ќе соработуваат за решавање на кризата со Северна Кореја, соопшти Белата куќа.

Што треба да знаете за конфликтот меѓу Доналд Трамп и Ким Јонг Ун

Што треба да знаете за конфликтот меѓу Доналд Трамп и Ким Јонг Ун?

пред 7 месеци - Факултети - Култура

1. Како сè започнало? 2. Изјавите на Доналд Трамп 3. Што рекоа членовите на администрацијата на Трамп? 4. Северна Кореја се закани со ракетен напад 5.

Р Паул со порака до цел свет Повеќе се плашам од нашата владата САД  отколку од Северна Кореја

Р. Паул со порака до цел свет: Повеќе се плашам од нашата владата(САД), отколку од Северна Кореја!

пред 7 месеци - Весник - Свет

Рон Паул, поранешен конгресмен, претседателски кандидат, и доктор, искажа едноставен, но застрашувачки говор за пропагандната...

Џонсон Лондон се стреми кон дипломатско решавање на кризата со Северна Кореја

Џонсон: Лондон се стреми кон дипломатско решавање на кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - ТВ Нова - Свет

Британскиот министер за надворешни работи истакна денеска дека, режимот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун носи одговорност за „кризата“ меѓу Северна Кореја и САД.

Предупредување до жителите на Гуам Подгответе се за напад

Предупредување до жителите на Гуам: Подгответе се за напад

пред 7 месеци - Факултети - Живот

Северна Кореја

Џонсон Лондон се стреми кон дипломатско решавање на кризата со Северна Кореја

Џонсон: Лондон се стреми кон дипломатско решавање на кризата со Северна Кореја

пред 7 месеци - A1on - Свет

Британскиот министер за надворешни работи истакна денеска дека, режимот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун носи одговорност за „кризата“ меѓу Северна Кореја и САД.

Макрон Пјонгјанг мора да се врати на патот на безусловен дијалог

Макрон: Пјонгјанг мора да се врати на патот на „безусловен дијалог“

пред 7 месеци - Курир - Свет

Макрон, изрази загриженост поради „нуклеарните закани на Северна Кореја“, истакнувајќи дека меѓународната заедница мора да работи на тоа да го врати Пјонгјанг на „патот на безусловен дијалог“.

Макрон Пјонгјанг мора да се врати на патот на безусловен дијалог

Макрон: Пјонгјанг мора да се врати на патот на „безусловен дијалог“

пред 7 месеци - A1on - Свет

Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди денеска за „ескалацијата на тензиите“ поради Северна Кореја, во момент кога се интензивира „вербалната војна“ меѓу Вашингтон и Пјонгјанг.

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ Блефери

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Блефери!

пред 7 месеци - Infomax - Колумни

Корејскиот залив и јужнокинеското море се полни со оружје. Напнатоста е до невидени размери. Ким Јунг Ун се заканува со ракетирање на островот Гвам на кој има сместено Американска воена база.

Гуам Тропски рај и нуклеарен кошмар

Гуам: Тропски рај и нуклеарен кошмар

пред 7 месеци - ТВ Нова - Свет

– Не го гледајте сјајот или огнената топка, може да ве заслепат. – Легнете на земја и покријте ја главата, ударниот бран може да дојде со задоцнување.

Макрон Пјонгјанг мора да се врати на патот на безусловен дијалог

Макрон: Пјонгјанг мора да се врати на патот на „безусловен дијалог“

пред 7 месеци - +Инфо - Свет

Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди денеска за „ескалацијата на тензиите“ поради Северна Кореја, во момент кога се интензивира „вербалната војна“ меѓу Вашингтон и Пјонгјанг.

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

пред 7 месеци - Алфа - Свет

Во меѓувреме јапонскиот премиер Шинѕо Абе изјави дека ќе стори се што е во негова моќ за да го заштити јапонскиот народ и неговата безбедност и имот.

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

пред 7 месеци - Алфа - Свет

Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети.

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуа

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуа

пред 7 месеци - Алфа - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг.

Кина бара од Вашингтон и од Пјонгјанг да се воздржат од запалива реторика и акции

Кина бара од Вашингтон и од Пјонгјанг да се воздржат од запалива реторика и акции

пред 7 месеци - Локално - Свет

Кинескиот претседател Кси Џинпинг денеска ги повика Вашингтон и Пјонгјанг да се воздржат од „запаливата реторика и акции“ кои можат да ги зголемат тензиите на Корејскиот полуостров, јавуваат светските медиумите.

Јапонија распоредува против ракетни системи на западниот дел од земјата

Јапонија распоредува против ракетни системи на западниот дел од земјата

пред 7 месеци - Канал 5 - Свет

Јапонското Министерство за одбрана почна да распоредува антиракетен систем ПАЦ-3 во Шиманео, Хирошима и Кочио во западниот дел на земјата, кој би можел да се најде, како што предупреди Пјонгјанг, на патот на прелетување на севернокорејската ракета.

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

пред 7 месеци - Сител - Свет

Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети, кои над јапонската територија ќе летаат во правец на пацифичкиот остров Гуам.

Времеплов
x