20
Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Весник - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во саботата во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија...

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Вечер - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во саботата во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија...

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Сител - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Вонредна состојба во Шарлотсвил Автомобил влета во толпата падна и хеликоптер

Вонредна состојба во Шарлотсвил -Автомобил влета во толпата, падна и хеликоптер

пред 7 месеци - Канал 5 - Свет

Градоначалникот на Шарлотсвил потврди дека едно лице загинало, не откривајчи детали. Неколку лица се повредени откако во групата што протестира против Обеднетата десница влета автомобил.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Идивиди - Свет

Вашингтон, 13 август 2017 (МИА) - Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - A1on - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Курир - Свет

Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група демонстранти во центарот на Шарлотсвил. Двајца американски полицајци загинаа во несреќа со хеликоптер, што се урна во шумскиот предел на градот.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени во протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - +Инфо - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Локално - Свет

– Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Фаланга - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - ТВ Нова - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Вирџинија

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Вирџинија

пред 7 месеци - 24 вести - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Во Шарлотсвил истрага за повреди на граѓанските права на протестите

Во Шарлотсвил истрага за повреди на граѓанските права на протестите

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Американските федерални истражители соопштија дека отпочнале истрага за граѓански права во врска со околностите што довеле...

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Загинати и повредени во судирите на маршот на расистите во Вирџинија

Загинати и повредени во судирите на маршот на расистите во Вирџинија

пред 7 месеци - Нова ТВ - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, во судритите меѓу националисти и антирасистите.

Една жртва и повеќе повредени на крвавиот националистички марш во Шарлотсвил

Една жртва и повеќе повредени на крвавиот националистички марш во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Радио МОФ - Без катеторија

Градот Шарлотсвил во Вирџинија беше проголтан од насилство во саботата, откако белите националисти и контрапротестанти се соочија во една од најкрвавите пресметки досега, поради отстранувањето на споменици на Конфедерацијата на југот.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Три жртви на демонстрациите во Шарлотсвил

Три жртви на демонстрациите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Локално - Свет

Три жртви има во нередите предизвикани од националистичкиот протест на белци во градот Шарлотсвил во американската држава Вирџинија.

Aвтомобил се залетал во толпата еден мртов на протестите во Шарлотсвил

Aвтомобил се залетал во толпата, еден мртов на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Весник - Свет

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара...

Aвтомобил се залетал во толпата еден мртов на протестите во Шарлотсвил

Aвтомобил се залетал во толпата, еден мртов на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Република - Свет

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара...

Насилство на протестите во Шарлотсвил автомобил се залетал во толпата еден мртов

Насилство на протестите во Шарлотсвил, автомобил се залетал во толпата, еден мртов

пред 7 месеци - A1on - Свет

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара...

Една жртва во судирите меѓу екстремната десница и контрадемонстрантите во САД (ВИДЕО и ФОТО)

пред 7 месеци - Нетпрес - Свет

Најмалку едно лице загинало, 19 се потешко повредени а вкупно настрадале околу 30 лица во саботата во американската сојузна држава Вирџинија во текот на насилните судири меѓу белите националисти и контрадемонстрантите.

Автомобил се удри во група демонстранти во Шарлотсвил еден мртов и 9 повредени

Автомобил се удри во група демонстранти во Шарлотсвил, еден мртов и 9 повредени

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Непознат возач се удри со автомобил во група демонстранти против десничарските активисти во американското гратче Шарлотсвил, Вирџинија, пренесоа АФП и ТАСС.

Вонредна состојба во Шарлотсвил по демонстрациите против статуа на генерал од граѓанската војна во САД

Вонредна состојба во Шарлотсвил по демонстрациите против статуа на генерал од граѓанската војна во САД

пред 7 месеци - Локално - Свет

Градот Шарлотсвил во Вирџинија прогласи вонредна состојба поради најавените демонстрации на десничарите и белечките ултрадесничарски групи, пренесуваат агенциите.

Времеплов
x