20
Мурињо прв потроши една милијарда фунти  Ова се неговите 10 најскапи играчи

Мурињо прв потроши една милијарда фунти: Ова се неговите 10 најскапи играчи!

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Со пристигнувањето на Виктор Линделоф, Ромелу Лукаку и Немања Матиќ во Манчестер Јунајтед, португалскиот стратег, Жозе Мурињо стана првиот тренер во историјата кој ја преминал магичната граница и на засилувања потрошил преку милијарда фунти.

Мурињо прв потроши една милијарда фунти  Ова се неговите 10 најскапи играчи

Мурињо прв потроши една милијарда фунти: Ова се неговите 10 најскапи играчи!

пред 7 месеци - Република - Фудбал

Со пристигнувањето на Виктор Линделоф, Ромелу Лукаку и Немања Матиќ во Манчестер Јунајтед, португалскиот стратег, Жозе Мурињо стана првиот тренер во историјата кој ја преминал магичната граница и на засилувања потрошил преку милијарда фунти.

Времеплов
x