20
Вардар повикува на почитување на правилата

Вардар повикува на почитување на правилата

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

ФК Вардар со апел до своите фанови пред баражот за пласман во Лигата на Европа против Фенербахче во Скопје Во известувањето стои: „Вардар во четврток го очекува натпревар од плеј-офот во Лигата на Европа против Фенербахче.

Вардар со повик до навивачите

Вардар со повик до навивачите

пред 7 месеци - Прес 24 - Спорт

ФК Вардар преку соопштение уште еднаш упатија повик до своите навивачи за фер и коректно навивање на престојниот натпревар против Фенербахче од плеј-оф квалификациската рунда за пласман во групната фаза од Лигата на Европа.

Вардар со повик до навивачите

Вардар со повик до навивачите

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

ФК Вардар преку соопштение уште еднаш упатија повик до своите навивачи за фер и коректно навивање на престојниот натпревар против Фенербахче од плеј-оф квалификациската рунда за пласман во групната фаза од Лигата на Европа.

Вардар со повик до навивачите

Вардар со повик до навивачите

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

Вардар во четврток го очекува натпревар од плеј-офот во Лигата на Европа против Фенербахче. Натпревар ќе се игра на „Телеком Арената“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Почитувајте ги правилата и навивајте за клубот

Почитувајте ги правилата и навивајте за клубот!

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Од канцеларијата на ФК Вардар преку соопштение уште еднаш упатија повик до своите навивачи за фер и коректно навивање на престојниот натпревар против Фенербахче од плеј-оф квалификациската рунда за пласман во групната фаза од Лигата на Европа.

Вардар со повик до навивачите Почитувајте ги правилата и навивајте за клубот

Вардар со повик до навивачите: Почитувајте ги правилата и навивајте за клубот!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Од канцеларијата на ФК Вардар преку соопштение уште еднаш упатија повик до своите навивачи за фер и коректно навивање на престојниот натпревар против Фенербахче од плеј-оф квалификациската рунда за пласман во групната фаза од Лигата на Европа.

 Комити објавија соопштение Пред нас е сериозен испит сега треба да покажеме од што сме направени

„Комити“ објавија соопштение: Пред нас е сериозен испит, сега треба да покажеме од што сме направени

пред 7 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Навивачката група „Комити Скопје“ се огласи со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар...

Треба да покажеме од што сме направени

Треба да покажеме од што сме направени

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Почитуван господине Самсоненко. Вие влеговте во Црвено-Црното семејство во вистинска смисла на зборот, влеговте со душа и...

Треба да покажеме од што сме направени

Треба да покажеме од што сме направени

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Почитуван господине Самсоненко. Вие влеговте во Црвено-Црното семејство во вистинска смисла на зборот, влеговте со душа и...

Комитите излегоа со соопштение Еве што му порачаа на Самсоненко

Комитите излегоа со соопштение: Еве што му порачаа на Самсоненко

пред 7 месеци - Бизнис вести - Економија

Ви го пренесуваме целото соопштение од “ Комитите ”: Браќа Комити, Пред нас е многу важен натпревар, играме двомеч за пласман...

 Комити објавија соопштение Пред нас е сериозен испит сега треба да покажеме од што сме направени

„Комити“ објавија соопштение: Пред нас е сериозен испит, сега треба да покажеме од што сме направени

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Навивачката група „Комити Скопје“ се огласи со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар...

 Комити објавија соопштение Пред нас е сериозен испит сега треба да покажеме од што сме направени

„Комити“ објавија соопштение: Пред нас е сериозен испит, сега треба да покажеме од што сме направени

пред 7 месеци - Република - Фудбал

Навивачката група „Комити Скопје“ се огласи со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар...

 Комити упатија повик до навивачите на Фенербахче еве што им порачаа

„Комити“ упатија повик до навивачите на Фенербахче- еве што им порачаа

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

Повик и до фановите на гостинскиот тим од земјава и странство, Немојте ниту вие да бидете дел од провокацијата која има за цел да креира вештачка нетрпеливост таму каде што ја нема.

КОМИТИ СО ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ Сергеј ти не можеш да си одиш од Вардар  ти си иконата на Вардар

КОМИТИ СО ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ: Сергеј ти не можеш да си одиш од „Вардар“, ти си иконата на Вардар!

пред 7 месеци - Infomax - Спорт

Навивачката група „Комити Скопје“ се јави со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар им се драги, да го исполнат стадионот на дуелот против Фенербахче, откако успеаја да си ја одбранат Јужната трибина и гордоста.

 Комити со порака до Самсоненко Вие не можете да си одите од Вардар

„Комити“ со порака до Самсоненко: Вие не можете да си одите од Вардар!

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

Вие влеговте во Црвено-Црното семејство во вистинска смисла на зборот, влеговте со душа и со целото свое срце, и ние токму...

 Комити се јавија со официјално соопштение

„Комити“ се јавија со официјално соопштение!

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

Браќа Комити, Пред нас е многу важен натпревар, играме двомеч за пласман во групна фаза од Лига на Европа, играме против...

Комити Да го исполниме Градски откако ја одбранивме Јужна

Комити: Да го исполниме Градски, откако ја одбранивме Јужна

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Навивачката група „Комити Скопје“ се јави со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар им се драги, да го исполнат стадионот на дуелот против Фенербахче, откако успеаја да си ја одбранат Јужната трибина и гордоста.

„Комити“ упатија повик до навивачите на Фенербахче

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Навивачката група „Комити“ во своето соопштение испрати порака и до фановите на Фенербахче кои ќе дојдат во Скопје, во заднината...

„Комити“ со порака до Самсоненко: Не можете да си одите од Вардар,

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Откако претходно во петокот Сергеј Самсоненко најви дека поради серијата напади и навреди врз неговата личност и покрај незапаметените...

„Комити“ се јавија со официјално соопштение!

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Навивачката група „Комити Скопје“ се јави со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар им се драги, да го исполнат стадионот на дуелот против Фенербахче, откако успеаја да си ја одбранат Јужната трибина и гордоста.

Неможете да си одите вие сте дел од Вардар  Порака од Комити до Самсоненко

Неможете да си одите, вие сте дел од Вардар!- Порака од Комити до Самсоненко

пред 7 месеци - Се за спорт - Без катеторија

Вие влеговте во Црвено-Црното семејство во вистинска смисла на зборот, влеговте со душа и со целото свое срце, и ние токму...

Нова цена на билетите за Вардар  Фенербахче

Нова цена на билетите за Вардар - Фенербахче

пред 8 месеци - Бркај работа - Фудбал

Фудбалскиот клуб Вардар Ве информира дека од денеска цената на билетите за натпреварот од плеј-офот од Лигата на Европа помеѓу Вардар и Фенербахче изнесува 300 денари.

Нова цена на билетите за Вардар  Фенербахче

Нова цена на билетите за Вардар - Фенербахче

пред 8 месеци - Весник - Спорт

Оваа цена ќе важи за сите трибини од "Телеком Арена". Воедно Ве информираме дека при купување на билет мора да приложите документ за идентификација (лична карта, пасош).

Нова цена на билетите за Вардар  Фенербахче

Нова цена на билетите за Вардар - Фенербахче

пред 8 месеци - Вечер - Спорт

Оваа цена ќе важи за сите трибини од "Телеком Арена". Воедно Ве информираме дека при купување на билет мора да приложите документ за идентификација (лична карта, пасош).

ДЕЖА ВУ За бегство од Вардар најдобри виновници се секогаш Комитите и јавноста

ДЕЖА ВУ: За бегство од Вардар најдобри „виновници“ се секогаш Комитите и јавноста!

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

За многумина кои се добро запознаени со ситуацијата на домашната спортска сцена воопшто не е изненадување одлуката на Сергеј Самсоненко да се повлече од спонзорирањето на трите вардарови клубови.

Времеплов
x