20
Усаин Болт Не сакав да завршам на овој начин

Усаин Болт: Не сакав да завршам на овој начин!

пред 7 месеци - Екипа - Спорт

Синоќа е завршена уште една голема спортска кариера. Веројатно најдобриот спринтер на сите времиња и најбрз човек на светот, Усаин Болт му кажа збогум на тартанот.

Тажно збогување на Болт

Тажно збогување на Болт

пред 7 месеци - Сител - Спорт

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри.

Тажен крај за најдобриот Болт се повреди во последната трка

Тажен крај за најдобриот, Болт се повреди во последната трка

пред 7 месеци - Актуелно24 - Спорт

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри.

Болт се повреди во последната трка од неговата кариера

Болт се повреди во последната трка од неговата кариера

пред 7 месеци - Идивиди - Спорт

Усеин Болт, најдобриот спринтер на сите времиња, не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, финале 4х100 метри на Светското атлетско првенство во Лондон.

Јусеин Болт не ја заврши неговата последна трка во кариерата

Јусеин Болт не ја заврши неговата последна трка во кариерата

пред 7 месеци - A1on - Спорт

Јамајканецот Јусеин Болт синоќа ја трчаше неговата последна трка во кариерата, финалето во штафетата 4 по 100 метри на Светското првенство во атлетика кое што се одржува во Лондон.

Болт го повреди магијата од телевизијата

Болт го повреди „магијата“ од телевизијата

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Во последната трка во кариерата, светскиот рекордер не стигна до целта, откако почувствува болка во ногата и падна на патеката Најбрзиот човек во светот Јусеин Болт имаше разочаруваќки крај на кариерата.

Блејк ги обвини организаторите во Лондон за разочарувачкиот крај и повредата на Болт Тоа беше смешно и лудо

Блејк ги обвини организаторите во Лондон за разочарувачкиот крај и повредата на Болт: Тоа беше смешно и лудо!

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Јусеин Болт на најнепосакуван можен начин ја заврши својата успешна и незаборавна кариера , бидејќи повредата на левата нога пристигна во најлош можен момент и во ситуација кога се обидуваше достојно да се збогува од светските атлетски првенства.

Болт ја заврши кариерата со повреда

Болт ја заврши кариерата со повреда

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата,...

Болт ја заврши кариерата со повреда

Болт ја заврши кариерата со повреда

пред 7 месеци - Република - Спорт

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата,...

ТАЖЕН КРАЈ Јусаин Болт падна во последната трка во животот

ТАЖЕН КРАЈ: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири...

Тажен крај за најдобриот Болт се повреди во последната трка

Тажен крај за најдобриот, Болт се повреди во последната трка

пред 7 месеци - Канал 77 - Спорт

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри.

Тажен крај за најдобриот Болт се повреди во последната трка

Тажен крај за најдобриот, Болт се повреди во последната трка

пред 7 месеци - Кајгана - Спорт

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри.

Неславен крај на кариерата Болт остана без медал во последната трка

Неславен крај на кариерата, Болт остана без медал во последната трка

пред 7 месеци - Off.net.mk - Спорт

Едно е сигурно, појавата на Усеин Болт ќе фали во светот на спортот. Јамајканецот неславно ја заврши кариерата откако вечерва во финалето на Светското првенство во Лондон 2017 на штафетната трка се повреди и не го заврши натпреварувањето.

ТАЖЕН КРАЈ Јусаин Болт падна во последната трка во животот

ТАЖЕН КРАЈ: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 7 месеци - Курир - Спорт

Тој се надеваше дека со колегите од штафетата на Јамајка на претпоследниот ден од Мундијалот ќе освои злато, но во тоа го спречи повредата.

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 7 месеци - Весник - Спорт

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири...

Британците златни на 4х100 метри Болт не ја заврши трката

Британците златни на 4х100 метри, Болт не ја заврши трката

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Штафетата на Велика Британија на 4х100 метри, во состав Чидит Удах, Адам Џемили, Даниел Талбот и Нетаниел Мичел - Блејк , го освои златниот медал на Светското првенство во атлетика во Лондон со резултат 37.

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 7 месеци - Република - Спорт

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири...

Крај со солзи за Јусеин Болт

Крај со солзи за Јусеин Болт

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Спорт

Јусеин Болт не успеа да има славеничко збогување од атлетиката, откако во својата последна трка во кариерата на СП во Лондон...

Британците златни на 4х100 метри Болт не ја заврши трката

Британците златни на 4х100 метри, Болт не ја заврши трката

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Штафетата на Велика Британија на 4х100 метри, во состав Чидит Удах, Адам Џемили, Даниел Талбот и Нетаниел Мичел - Блејк , го освои златниот медал на Светското првенство во атлетика во Лондон со резултат 37.

Британија со шокантно злато Болт заврши со повреда

Британија со шокантно злато, Болт заврши со повреда!

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Јусеин Болт последната трка во кариерата ја заврши со повреда, додека Велика Британија стигна до шокантна победа на 4х100...

Тажен крај за кралот  Усеин Болт падна пред целта во штафетата 4х100

Тажен крај за „кралот“: Усеин Болт падна пред целта во штафетата 4х100

пред 7 месеци - Екипа - Спорт

Усеин Болт посакуваше на славен начин да се збогува од атлетиката во, како што најави, последната своја трка во кариерата вечерва во штафетното финале 4х100 метри на Светското првенство во Лондон.

Падна во немоќ на тартанот Болт на најнепосакуван начин ја заврши кариерата

Падна во немоќ на тартанот: Болт на најнепосакуван начин ја заврши кариерата

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Во текот на денешниот ден сите со големо внимание ја најавуваа последната трка на Јусеин Болт во кариерата, но за жал, неверојатниот Јамајканец имаше уште понепосакуван финиш на денешната штафета отколку во финалето на 100 метри.

На атлетското СП во Лондон Фара остана без златото на 5 000 метри

На атлетското СП во Лондон: Фара остана без златото на 5.000 метри

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Мо Фара не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако вечерва го освои сребрениот медал во трката на 5.000 метри на атлетското Светско првенство (СП) кое се одржува во Лондон.

На атлетското СП во Лондон Фара остана без златото на 5 000 метри

На атлетското СП во Лондон: Фара остана без златото на 5.000 метри

пред 7 месеци - Република - Спорт

Мо Фара не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако вечерва го освои сребрениот медал во трката на 5.000 метри на атлетското Светско првенство (СП) кое се одржува во Лондон.

Болт ја заврши кариерата со повреда

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата,...

Разочарувачко простување Фарах остана без златен медал на 5 000 метри

Разочарувачко простување: Фарах остана без златен медал на 5.000 метри

пред 7 месеци - Дерби - Спорт

Мо Фарах не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако го освои само сребрениот медал на трката на 5.000 метри на СП во Лондон.

Болт се повреди на последната трка во кариерата Велика Британија со злато во штафетата

Болт се повреди на последната трка во кариерата, Велика Британија со злато во штафетата

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Велика Британија го освои златото во штафетата на 4 x 100 метри на Светското првенство во Лондон, а последната трка во кариерата несреќно ја истрча Усеин Болт, најбрзиот човек на светот.

Мо Фара остана без двојно злато на трките на средни патеки

Мо Фара остана без двојно злато на трките на средни патеки

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Легендарниот тркач Мо Фара остана без двојно злато на средни патеки на Светското атлетско првенство во Лондон освојувајќи `само` сребро на трката на 5.

Вечерва во 22 50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

Вечерва во 22.50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

пред 7 месеци - Република - Спорт

Вечерва во 22.50 часот (МТВ пренос) е последниот дуел меѓу светскиот рекордер Јусаин Болт од Јамајка и новиот светски шампион на 100 метри Џастин Гетлин.

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Атлетиката вечерва ќе одбележи крај на една ера, кога Јусеин Болт ќе излезе за последната конкурентна трка како дел од 4х100...

Времеплов
x