20
Гвардиола незадоволен  посочи што Сити мора да корегира

Гвардиола незадоволен, посочи што Сити мора да корегира

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Манчестер Сити со победа од 2-0 ја започна новата кампања во Премиер лигата во која „граѓаните“ влегоа како први фаворити за насловот.

Гвардиола незадоволен  посочи што Сити мора да корегира

Гвардиола незадоволен, посочи што Сити мора да корегира

пред 7 месеци - Република - Фудбал

Манчестер Сити со победа од 2-0 ја започна новата кампања во Премиер лигата во која „граѓаните“ влегоа како први фаворити за насловот.

Шпанецот сака перфекција  Гвардиола веднаш посочи што Сити мора да корегира

Шпанецот сака перфекција: Гвардиола веднаш посочи што Сити мора да корегира

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Манчестер Сити со победа од 2-0 ја започна новата кампања во Премиер лигата во која „граѓаните“ влегоа како први фаворити за насловот.

Агуеро се погрижи за мирен старт на Пеп и прва победа на Сити во новата сезона

Агуеро се погрижи за мирен старт на Пеп и прва победа на Сити во новата сезона

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Манчестер Сити одигра онолку колку што треба за да стигне до првата победа во новата премиерлигашка сезона, откако оваа вечер пронајде решение за новајлијата Брајтон кој мора да се напомене дека доста долго оддолеваше на притисокот на фаворитот.

Манчестер сити не се шегува  Брајтон се врати во Премиерлигата со пораз

Манчестер сити не се шегува, Брајтон се врати во Премиерлигата со пораз

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Со головите на Кун Агуеро и автоголот на Луис Данк, Манчестер сити ја забележа првата победа во новото издание на Премиерлигата,...

 Граѓаните  стартуваа победнички  Брајтон   лесен плен

„Граѓаните“ стартуваа победнички: Брајтон – лесен плен…

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Манчестер сити стартуваше победнички во новата сезона во Премиер лигата во која ќе се брка и шампионската титула на Островот.

Манчестер Сити не дозволи изненадување  Граѓаните со три бода од гостувањето кај Брајтон

Манчестер Сити не дозволи изненадување, Граѓаните со три бода од гостувањето кај Брајтон

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

„Граѓаните“ тргнаа со победа во новата сезона од англиската Премиерлига, совладан новајлијата во елитното друштво. Манчестер Сити со триумф од 0-2 се враќа од гостувањето кај Брајтон, откако во првите 45 минути игра мрежите мируваа.

Манчестер Сити со гостинска победа ја започна сезоната

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Во последниот саботен двобој од првото коло од англиската Премиер лига, Манчестер Сити славеше со 2:0 на гостувањето кај Брајтон.

Кој е фаворит за титулата  тоа мора да биде Манчестер Сити

Кој е фаворит за титулата, тоа мора да биде Манчестер Сити!?

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

„Навивам за што е можно посилен финиш на сезоната. Манчестер Јунајтед ќе сака да се врати. Ќе видиме како Челзи ќе се снајде без Коста.

Времеплов
x