20
Федерер против Зверев во финалето на Мастерсот во Монтреал

Федерер против Зверев во финалето на Мастерсот во Монтреал

пред 7 месеци - Канал 5 - Тенис

Ова е епилогот по одиграните полуфинални мечеви во кои Федерер го совлада  Робин Хасе во два сета со 6:3 и 7:6. Со тоа Федерер ја продолжи победничката низа оваа сезона и се уште нема загубено меч на турниртите од Мастерс и Грен слем серијата.

Федерер против Зверев во финалето на Мастерсот во Монтреал

Федерер против Зверев во финалето на Мастерсот во Монтреал

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Швајцарецот, Роџер Федерер и Германецот Александар Зверев, ќе играат во финалето на АТП Мастер турнирот во Монтреал. Ова е епилогот по одиграните полуфинални мечеви во кои Федерер го совлада Робин Хасе во два сета со 6:3 и 7:6.

Федерер против Зверев во финалето на Мастерсот во Монтреал

Федерер против Зверев во финалето на Мастерсот во Монтреал

пред 7 месеци - A1on - Тенис

Швајцарецот, Роџер Федерер и Германецот Александар Зверев, ќе играат во финалето на АТП Мастер турнирот во Монтреал. Ова е епилогот по одиграните полуфинални мечеви во кои Федерер го совлада Робин Хасе во два сета со 6:3 и 7:6.

Монтреал Финале Федерер Зверев

Монтреал:Финале Федерер-Зверев

пред 7 месеци - Сител - Тенис

Роџер Федерер ја продолжи сезоната од сништата откако се пласира во финалето на Мастерсот во Монтреал. Швајцарецот за титулата ќе се бори против Александар Зверев.

Алекс Зверев ќе го предизвика Федерер во Монтреал

Алекс Зверев ќе го предизвика Федерер во Монтреал

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Неверојатната година на Роџер Федерер продолжува на Роџерс купот во Монтреал, каде што тој се пласираше во финалето по лесната...

Шаповалов немаше сили за уште една сензација

Шаповалов немаше сили за уште една сензација

пред 7 месеци - Дерби - Тенис

Младиот 18-годишен тенисер од Канада, Денис Шаповалов не успеа да се избори за прво финале на АТП Мастер турнирот во Монтреал, откако во полуфиналето беше поразен од Александар Зверев во два сета со 6:4, 7:5.

Мастерс Монтреал  Федерер против Зверев во финалето

Мастерс Монтреал: Федерер против Зверев во финалето

пред 7 месеци - Кајгана - Тенис

Роџер Федерер ја продолжи сезоната од сништата откако се пласира во финалето на Мастерсот во Монтреал. Швајцарецот за титулата ќе се бори против Александар Зверев.

Шаповалов немаше сили за уште една сензација

Шаповалов немаше сили за уште една сензација

пред 7 месеци - Канал 77 - Спорт

Младиот 18-годишен тенисер од Канада, Денис Шаповалов не успеа да се избори за прво финале на АТП Мастер турнирот во Монтреал, откако во полуфиналето беше поразен од Александар Зверев во два сета со 6:4, 7:5.

Федерер во финалето на Мастерсот во Монтреал

Федерер во финалето на Мастерсот во Монтреал

пред 7 месеци - Екипа - Тенис

Швајцарецот Роџер Федерер се пласираше во финалето на Мастерсот во Монтреал. Федерер во полуфиналната пресметка, по еден час и 18 минути игра, во два сета со 6-3,7-6 славеше против холандскиот тенисер Робин Хасе.

Федерер го задржа фасцинантниот ритам за ново Мастерс финале

Федерер го задржа фасцинантниот ритам за ново Мастерс финале

пред 7 месеци - Дерби - Тенис

Рожер Федерер игра неверојатно добро оваа натпрерварувачка сезона, па само четири дена подоцна откако наполни 36 години, се пласираше во своето шесто големо финале во 2017 година.

Ова ми е најтежок пораз во последно време

Ова ми е најтежок пораз во последно време

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Надал пропушти идеална шанса веќе в понеделник да се врати на врвот на АТП-листата Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал не го криеше разочарувањето по поразот од 18-годишинот Шалопалов во третото коло од Мастерс-турнирот во Монтреал.

Ова ми е најтежок пораз во последно време

Ова ми е најтежок пораз во последно време

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Надал пропушти идеална шанса веќе в понеделник да се врати на врвот на АТП-листата Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал не го криеше разочарувањето по поразот од 18-годишинот Шалопалов во третото коло од Мастерс-турнирот во Монтреал.

Федерер не знае за доста

Федерер не знае за доста

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Шампионот од 2004 и 2006 година од Роџерс купот ќе се бори со Холанѓанецот Робин Хасе, кој се врати од сет негатива за 4:6/6:3/6:3 победа над Аргентинецот Диего Шварцман Роже Федерер останува на добар пат да ја крене својата 27.

Федерер не знае за доста

Федерер не знае за доста

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Шампионот од 2004 и 2006 година од Роџерс купот ќе се бори со Холанѓанецот Робин Хасе, кој се врати од сет негатива за 4:6/6:3/6:3 победа над Аргентинецот Диего Шварцман Роже Федерер останува на добар пат да ја крене својата 27.

Комплетирани полуфиналните двојки на Мастерсот во Монтреал

Комплетирани полуфиналните двојки на Мастерсот во Монтреал

пред 7 месеци - Сител - Тенис

На тенискиот Мастер турнир во Монтреал познати се двојките за полуфиналето. Швајцарецот Роџер Федерер ќе игра против Робин Хасе, додека Денис Шаповалов за противник ќе го има Александар Зверев.

Комплетирани полуфиналните двојки на Мастерсот во Монтреал

Комплетирани полуфиналните двојки на Мастерсот во Монтреал

пред 7 месеци - 24 вести - Спорт

На тенискиот Мастер турнир во Монтреал познати се двојките за полуфиналето. Швајцарецот Роџер Федерер ќе игра против Робин Хасе, додека Денис Шаповалов за противник ќе го има Александар Зверев.

Комплетирани полуфиналните двојки на Мастерсот во Монтреал

Комплетирани полуфиналните двојки на Мастерсот во Монтреал

пред 7 месеци - A1on - Тенис

На тенискиот Мастер турнир во Монтреал познати се двојките за полуфиналето. Швајцарецот Роџер Федерер ќе игра против Робин Хасе, додека Денис Шаповалов за противник ќе го има Александар Зверев.

Федерер во полуфиналето во Монтреал

Федерер во полуфиналето во Монтреал

пред 7 месеци - Република - Спорт

Роже Федерер останува на добар пат да ја крене својата 27. Мастерс 1000 титула, откако влезе во полуфиналето на Роџерс купот со лесна победа во два сета над Роберто Баутиста Агут.

Продолжува бајката на Шаповалов  руши рекорди и обезбеди полуфинале во Монтреал

Продолжува бајката на Шаповалов, руши рекорди и обезбеди полуфинале во Монтреал

пред 7 месеци - Дерби - Тенис

Младиот канадски тенисер Денис Шаповалов живее како во бајка, откако оваа недела успева да елиминира неколку звучни тениски имиња на Мастерсот во Монтреал и се пласираше во полуфиналето на овој АТП Мастер турнир.

Федерер во полуфиналето во Монтреал

Федерер во полуфиналето во Монтреал

пред 7 месеци - Sportmedia - Спорт

Роџер Федерер останува на добар пат да ја крене својата 27. Мастерс 1000 титула, откако влезе во полуфиналето на Роџерс купот со лесна победа во два сета над Роберто Баутиста Агут Швајцарскиот „маестро“, кој неодамна стигна до својот 19.

Федерер обезбеди полуфинале во Монтреал

Федерер обезбеди полуфинале во Монтреал

пред 7 месеци - Дерби - Тенис

Рожер Федерер ја оствари 15-та последователна победа и преку Роберто Баутиста-Агут стигна до полуфиналето на тенискиот Мастерс во Монтреал.

Федерер во полуфиналето во Монтреал

Федерер во полуфиналето во Монтреал

пред 7 месеци - Екипа - Тенис

Роџер Федерер се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Монтреал. Швајцарскиот тенисер во четвртфиналната пресметка во два сета со 6-4,6-4 славеше против Шпанецот Роберто Баутиста.

Рафа Надал  Ова ми е најболен пораз годинава

Рафа Надал: Ова ми е најболен пораз годинава

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Рафаел Надал не го криеше разочарувањето по поразот од 18-годишинот Шалопалов во третото коло од Мастерс-турнирот во Монтреал, со што Шпанецот пропушти идеална шанса веќе в понеделник да се врати на врвот на АТП-листата.

Рафа Надал  Ова ми е најболен пораз годинава

Рафа Надал: Ова ми е најболен пораз годинава

пред 7 месеци - Република - Спорт

Рафаел Надал не го криеше разочарувањето по поразот од 18-годишинот Шалопалов во третото коло од Мастерс-турнирот во Монтреал, со што Шпанецот пропушти идеална шанса веќе в понеделник да се врати на врвот на АТП-листата.

Надал разочаран  Ова ми е најболен пораз годинава

Надал разочаран: Ова ми е најболен пораз годинава

пред 7 месеци - Екипа - Тенис

Рафаел Надал не го криеше разочарувањето по поразот од 18-годишинот Шалопалов во третото коло од Мастерс-турнирот во Монтреал, со што Шпанецот пропушти идеална шанса веќе в понеделник да се врати на врвот на АТП-листата.

Шаповалов го елминираше Надал

Шаповалов го елминираше Надал

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Продолжуваат изненадувањата на турнирот во Монтреал, каде тенискита надеж на Канада, Денис Шаповалов, го победи светскиот рекет број два, Рафаел Надал со резултат 2:1 во сетови.

И со 47 грешки Федерер напредува во Монтреал

И со 47 грешки Федерер напредува во Монтреал

пред 7 месеци - Сител - Тенис

Роже Федерер во тежок меч во кој направи дури 47 грешки успеа да го елиминира Давид Ферер и да се пласира во осминафиналето на турнирот во Монтреал.

Шаповалов го елиминира Надал на Мастерсот во Монтреал

Шаповалов го елиминира Надал на Мастерсот во Монтреал

пред 7 месеци - Канал 5 - Тенис

Шаповалов на турнирот настапува со „вајлд карта“, бидејќи е на 143. место на АТП листата. Осумнаесетгодишниот канадски тенисер...

Шаповалов го елиминира Надал на Мастерсот во Монтреал

Шаповалов го елиминира Надал на Мастерсот во Монтреал

пред 7 месеци - A1on - Тенис

Денис Шаповалов од Канада ноќеска го направи најголемото изненадување на Мастерс турнирот во Монтреал, победувајќи го Рафаел Надал со 2-1 во сетови (3:6; 6:4 и 7:6 (7:4)).

Шаповалов го  прати  Надал меѓу гледачите

Шаповалов го „прати“ Надал меѓу гледачите

пред 7 месеци - Сител - Тенис

Сензација направи 18-годишниот канадски тенисер Денис Шаповалов откако ноќеска во меч од осминафиналето го совлада Рафаел...

Времеплов
x