20
ФБИ отвори истрага за насилствата во Шарлотсвил претседателот Трамп ги осуди инцидентите

ФБИ отвори истрага за насилствата во Шарлотсвил, претседателот Трамп ги осуди инцидентите

пред 7 месеци - Телма - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил  во кои три лица ги загубија животите а 35 беа повредени.

Критики кон Трамп бидејќи не ги осудил десничарите кои заговараат за бела супремација

Критики кон Трамп бидејќи не ги осудил десничарите кои заговараат за бела супремација

пред 7 месеци - A1on - Свет

Американската политичка јавност и поголемиот број од медиумите во САД го критикуваат претседателот Доналд Трамп бидејќи директно...

Критики кон Трамп бидејќи не ги осудил десничарите кои заговараат за бела супремација

Критики кон Трамп бидејќи не ги осудил десничарите кои заговараат за бела супремација

пред 7 месеци - Курир - Свет

Во своето обраќање, Трамп го осуди насилството од „многу страни“ но не го посочи насилстото на крајната десница што маршот...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - A1on - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Алфа - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Алфа - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Курир - Свет

Во вчерашните немири, што избија за време на протестите, загинаа три лица, а 35 се повредени. За време на протестниот марш на „белите расисти“, во група демонстранти влета автомобил, при што една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Телма - Свет

Aмериканското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - +Инфо - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

Три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил во САД

Три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил во САД

пред 7 месеци - Прес 24 - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Весник - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во саботата во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија...

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Вечер - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во саботата во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија...

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Сител - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Aмериканското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

Вонредна состојба во Шарлотсвил Автомобил влета во толпата падна и хеликоптер

Вонредна состојба во Шарлотсвил -Автомобил влета во толпата, падна и хеликоптер

пред 7 месеци - Канал 5 - Свет

Градоначалникот на Шарлотсвил потврди дека едно лице загинало, не откривајчи детали. Неколку лица се повредени откако во групата што протестира против Обеднетата десница влета автомобил.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Нетпрес - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Идивиди - Свет

Вашингтон, 13 август 2017 (МИА) - Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - A1on - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Курир - Свет

Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група демонстранти во центарот на Шарлотсвил. Двајца американски полицајци загинаа во несреќа со хеликоптер, што се урна во шумскиот предел на градот.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени во протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - +Инфо - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Локално - Свет

– Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Фаланга - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - ТВ Нова - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Вирџинија

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Вирџинија

пред 7 месеци - 24 вести - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Во Шарлотсвил истрага за повреди на граѓанските права на протестите

Во Шарлотсвил истрага за повреди на граѓанските права на протестите

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Американските федерални истражители соопштија дека отпочнале истрага за граѓански права во врска со околностите што довеле...

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Загинати и повредени во судирите на маршот на расистите во Вирџинија

Загинати и повредени во судирите на маршот на расистите во Вирџинија

пред 7 месеци - Нова ТВ - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, во судритите меѓу националисти и антирасистите.

Една жртва и повеќе повредени на крвавиот националистички марш во Шарлотсвил

Една жртва и повеќе повредени на крвавиот националистички марш во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Радио МОФ - Без катеторија

Градот Шарлотсвил во Вирџинија беше проголтан од насилство во саботата, откако белите националисти и контрапротестанти се соочија во една од најкрвавите пресметки досега, поради отстранувањето на споменици на Конфедерацијата на југот.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Либертас - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Три жртви на демонстрациите во Шарлотсвил

Три жртви на демонстрациите во Шарлотсвил

пред 7 месеци - Локално - Свет

Три жртви има во нередите предизвикани од националистичкиот протест на белци во градот Шарлотсвил во американската држава Вирџинија.

Времеплов
x