20
Довициозо најде лек за Маркез

Довициозо најде лек за Маркез

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Дани Педроза го освои третото место откако стартуваше од осмата позиција, а денешната трка беше разочарувачка за Валентино...

Довициозо пред Маркез во Австрија

Довициозо пред Маркез во Австрија

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Пилотот на Дукати, Андреа Довициозо, ја забележа третата победа во Мотот ГП шампионатот, откако славеше на трката за Големата...

Довициозо со мудар потег   победник на ГП во Австрија

Довициозо со мудар потег - победник на ГП во Австрија

пред 7 месеци - Сител - Спорт

Андреа Довициозо на Дукати победи на денешната трка за ГН на Австрија што се возеше на патеката „Ред бул ринг“. Тој во драматична завршница во последните метри успеа да го сочува првото место и стигна до третата победа сезонава.

Довициозо пред Маркез во Австрија

Довициозо пред Маркез во Австрија

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Пилотот на Дукати, Андреа Довициозо, ја забележа третата победа во Мотот ГП шампионатот, откако славеше на трката за Големата...

Довициозо го  стопираше  Маркез во Шпилберг

Довициозо го „стопираше“ Маркез во Шпилберг

пред 7 месеци - Sportmedia - Авто

Летната „низа" од Мото ГП трки продолжи во Австрија овој викенд, за Андреа Довициозо да го „издржи" камиказе-кругот на Марк...

Роси го  пецна  својот колега  Јас сум тестер на Вињалес

Роси го „пецна“ својот колега: Јас сум тестер на Вињалес

пред 7 месеци - Дерби - Без катеторија

Валентино Роси го немаше потребниот ритам во квалификациите за трката на Големата награда на Австрија, но и покрај тоа што...

Вињалес го помина најтешкото  на ред се победите за титулата

Вињалес го помина најтешкото, на ред се победите за титулата

пред 7 месеци - Весник - Спорт

Возачот на Јамаха, Шпанецот Маверик Вињалес, во пресред на трката за Големата награда на Австрија, која ќе се вози овој викенд,...

Вињалес го помина најтешкото  на ред се победите за титулата

Вињалес го помина најтешкото, на ред се победите за титулата

пред 7 месеци - Вечер - Спорт

Возачот на Јамаха, Шпанецот Маверик Вињалес, во пресред на трката за Големата награда на Австрија, која ќе се вози овој викенд,...

Времеплов
x