20
Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардар му се истури на Гумерсбах

Вардар му се истури на Гумерсбах

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Европскиот ракометен шампион Вардар конечно одигран одлични 60 минути во подготовките на новата сезона, откако го совладаа Гумерсбах со 37:26 (18:11).

Шампионите лесно преку Гумерсбах

Шампионите лесно преку Гумерсбах

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Вардар во третиот натпревар на германскиот турнир „4 клуба“ ја забележа првата победа, откако со 37:26 го декласираше Гумерсбах...

Вардар му се истури на Гумерсбах

Вардар му се истури на Гумерсбах

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Европскиот ракометен шампион Вардар конечно одигран одлични 60 минути во подготовките на новата сезона, откако го совладаа Гумерсбах со 37:26 (18:11).

Прва победа во подготвителниот период  Вардар се разбуди  Гумерзбах настрада

Прва победа во подготвителниот период: Вардар се разбуди, Гумерзбах настрада

пред 6 месеци - Дерби - Ракомет

Најдобриот македонски ракометен колектив, Вардар ја запиша првата победа во подготвителниот период и тоа над составот на Гумерзбаг кој беше совладан со 37-26.

Конечно  победа  Вардар го декласираше Гумерсбах

Конечно, победа: Вардар го декласираше Гумерсбах

пред 6 месеци - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Вардар попладнево стигнаа до својата прва победа во подготвителниот период, совладувајќи го Гумерсбах со 37-26 во мечот за третото место од турнирот што се игра во Германија.

Вардар покажа шампионска моќ

Вардар покажа шампионска моќ

пред 6 месеци - Sportmedia - Ракомет

Актуелниот европски првак го декласираше тимот на Гумерсбах so 37:26 Шампионската моќ на Вардар се виде на дуелот против Гумерсбах, на турнирот „4 клуба“.

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 6 месеци - Канал 5 - Ракомет

Вардарци кои се на мини турнеја во Германија, завчера беа совладани второлигашот Бергишер, а вчера загубија од Рајн Некар во меч од турнирот кој се играше во Гумерсбах.

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период. Вардарци кои се на...

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 6 месеци - Идивиди - Спорт

Гумерсбах, 13 август 2017 (МИА) - Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период.

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

пред 6 месеци - Курир - Ракомет

Вардарци кои се на мини турнеја во Германија, завчера беа совладани второлигашот Бергишер, а вчера загубија од Рајн Некар во меч од турнирот кој се играше во Гумерсбах.

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период. Вардарци кои се на...

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 6 месеци - A1on - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период. Вардарци кои се на...

Вардар немоќен против расположениот Рајн Некар

Вардар немоќен против расположениот Рајн-Некар

пред 6 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на македонскиот и европски шампион Вардар го доживеаја вториот пораз на турнирот во Гумерзбах. Денеска поуспешни од „црвено-црните“ беа ракометарите на Рајн-Некар Левен кои го добија натпреварот со убедливи 34:25.

Рајн Некар пресилен за Вардар

Рајн Некар пресилен за Вардар

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Европскиот шампион, РК Вардар стигна до вториот пораз во турнирот во Германија, откако Рајн Некар Левен со 34:25 беше подобар...

Вардар загуби од Рајн Некар

Вардар загуби од Рајн Некар

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Тренерот Раул Гонзалез не можеше да смета на Лука Циндриќ, Страхиња Милиќ и Владо Недановски кои се пожалија повреда. Во...

Вардар загуби од Рајн Некар

Вардар загуби од Рајн Некар

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Тренерот Раул Гонзалез не можеше да смета на Лука Циндриќ, Страхиња Милиќ и Владо Недановски кои се пожалија повреда. Во...

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар  ќе ираат за 3  место на турнирот во Гумерзбах

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар, ќе ираат за 3. место на турнирот во Гумерзбах

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Вардар ќе игра за третото место на турнирот во Гумерзбах, Германија откако во полуфиналето денеска Рајн Некар беше подобар и триумфираше со 34-25 (14-10).

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар  ќе ираат за 3  место на турнирот во Гумерзбах

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар, ќе ираат за 3. место на турнирот во Гумерзбах

пред 6 месеци - Република - Ракомет

Вардар ќе игра за третото место на турнирот во Гумерзбах, Германија откако во полуфиналето денеска Рајн Некар беше подобар и триумфираше со 34-25 (14-10).

Рајн Некар многу понапред од Вардар

Рајн Некар многу понапред од Вардар

пред 6 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар поразен од Рајн Некар во полуфиналето на турнирот во Гумерсбах, 25:34 (10:14). Актуелниот европски шампион, екипата на Вардар го загуби првиот официјалне натпревар во новата евро-кампања.

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - Канал 5 - Ракомет

Ракометарите на Вардар кои по подготовките во Словенија, заминаа за Германија каде ќе одиграат три контролни средби, го загубија првиот против Бергишер со 25-27 полувреме 17-14.

Вардар поразен од Бергишер

Вардар поразен од Бергишер

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

Ракометарите на Вардар ја одиграа првата од трите контролни средби во Германија. Европскиот ракометен првак загуби од екипата која испадна од Бундеслигата, поранешниот клуб на Ацо Јоновски, Бергишер со 27-25 (17-14).

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер. Ракометарите...

Вардар поразен во првиот контролен натпревар

Вардар поразен во првиот контролен натпревар

пред 7 месеци - Дерби - Ракомет

Европскиот шампион, ракометниот тим на Вардар забележа пораз во првиот контролен натпревар во подготовките за новата сезона.

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - Идивиди - Спорт

Скопје, 12 август 2017 (МИА) – Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер.

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - Сител - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер. Ракометарите...

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - A1on - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер. Ракометарите...

 Минус 2  против Бергишер

„Минус 2“ против Бергишер

пред 7 месеци - Sportmedia - Ракомет

Ракометарите на Вардар се во Германија каде треба да одиграат три контролни средби. Првиот натпревар беше против Бергишер, и „црвено-црните" загубија со 25-27 (17-14).

Времеплов
x