20
Тасовски ќе патува на мечот против Естонија

Тасовски ќе патува на мечот против Естонија

пред 6 месеци - Сител - Кошарка

Диме Тасовски еден од најискусните кошаркари во репрезентацијата на Македонија заработи повреда на потколеницата на синоќешниот меч против Косово, но сепак тој ќе биде дел од тимот кој ќе патува за Естонија.

Тасовски ќе патува на мечот против Естонија

Тасовски ќе патува на мечот против Естонија

пред 6 месеци - Курир - Кошарка

Нашата селекција го совлада Косово во претквалификацискиот натпревар за СП 2018 година, но Тасовски се повреди во последната четвртина и мораше да го напушти теренот со мраз на потколеницата.

Тасовски ќе патува на мечот против Естонија

Тасовски ќе патува на мечот против Естонија

пред 6 месеци - A1on - Кошарка

Диме Тасовски еден од најискусните кошаркари во репрезентацијата на Македонија заработи повреда на потколеницата на синоќешниот меч против Косово, но сепак тој ќе биде дел од тимот кој ќе патува за Естонија.

Денеска ќе се одлучува за Тасовски

Денеска ќе се одлучува за Тасовски

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Тасовски заработи удар во потколеницата во последната четвртина од вчерашниот дуел против Косово, повреда која, според првичниот...

Денеска ќе се одлучува за Тасовски

Денеска ќе се одлучува за Тасовски

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Тасовски заработи удар во потколеницата во последната четвртина од вчерашниот дуел против Косово, повреда која, според првичниот...

Тасовски се повреди  нема да игра против Естонија

Тасовски се повреди, нема да игра против Естонија

пред 6 месеци - Sportmedia - Кошарка

Еден од најискусните заработи повреда на потколеницата и ќе мора да мирува Македонија конечно се израдува на првата победа во претквалификациите за пласман на СП, но лоша вест е повредата на Димче Тасовски.

Без Тасовски против Естонците во Талин

Без Тасовски против Естонците во Талин

пред 6 месеци - Екипа - Кошарка

Македонската кошаркарска репрезентација најверојатно ќе биде без Димче Тасовски во одлучувачкиот за нас натпревар за продолжување во европските квалификации против Естонија во среда (16.

Времеплов
x