20
Шулц уверен дека може да ја замени Меркел на функцијата канцелар на Германија

Шулц уверен дека може да ја замени Меркел на функцијата канцелар на Германија

пред 7 месеци - Алфа - Свет

Главниот соперник на германската канцеларка Ангела Меркел на претстојните избори, Мартин Шулц изрази денеска увереност дека може да победи и покрај големата предност во анкетите за актуелната канцеларка.

Мартин Шулц е уверен дека ќе ја замени Меркел

Мартин Шулц е уверен дека ќе ја замени Меркел

пред 7 месеци - ТВ Нова - Свет

Главниот соперник на германската канцеларка Ангела Меркел на претстојните избори, Мартин Шулц изрази денеска увереност дека може да победи и покрај големата предност во анкетите за актуелната канцеларка.

Шулц уверен дека може да ја замени Меркел

Шулц уверен дека може да ја замени Меркел

пред 7 месеци - Курир - Свет

Главниот соперник на германската канцеларка Ангела Меркел на претстојните избори, Мартин Шулц изрази денеска увереност дека може да победи и покрај големата предност во анкетите за актуелната канцеларка.

Шулц уверен дека може да ја замени Меркел на функцијата канцелар на Германија

Шулц уверен дека може да ја замени Меркел на функцијата канцелар на Германија

пред 7 месеци - +Инфо - Свет

Главниот соперник на германската канцеларка Ангела Меркел на претстојните избори, Мартин Шулц изрази денеска увереност дека може да победи и покрај големата предност во анкетите за актуелната канцеларка.

Шулц уверен дека може да ја замени Меркел на функцијата канцелар на Германија

Шулц уверен дека може да ја замени Меркел на функцијата канцелар на Германија

пред 7 месеци - A1on - Свет

Главниот конкурент на германската канцеларка Ангела Меркел на претстојните избори, Мартин Шулц изрази денеска увереност дека може да победи и покрај големата предност во анкетите за актуелната канцеларка.

Шулц уверен дека може да ја замени Меркел на функцијата канцелар на Германија

Шулц уверен дека може да ја замени Меркел на функцијата канцелар на Германија

пред 7 месеци - Телма - Свет

Шулц за германската телевизија Зе-Де-Еф истакна дека остануваат уште шест недели до изборите на 24 септември. „Сметам дека се уште имам добри шанси да ја предводам следната влада“, рече тој.

Ангела Меркел предлага транзиција кон електрични возила  но не со квоти

Ангела Меркел предлага транзиција кон електрични возила, но не со квоти

пред 7 месеци - Иновативност - Свет

Германската канцеларка Ангела Меркел пред некој ден ја стартуваше својата кампања за претстојните избори со напад на автомобиската...

Меркел ја отфрли идејата за квоти за електрични автомобили

Меркел ја отфрли идејата за квоти за електрични автомобили

пред 7 месеци - Локално - Економија

Германскиот канцелар Ангела Меркел го отфрли предлогот на социјалдемократите за воведување на квоти за електрични автомобили во Европа, соопшти Ројтерс.

Меркел тргнува на  најчудната  кампања на Германија

Меркел тргнува на “најчудната” кампања на Германија

пред 7 месеци - Локално - Свет

Германската канцеларка Ангела Меркел се врати од тринеделниот алпски одмор за да почне во саботата со она што можеби може да се нарече најбизарната изборна кампања во повоената историја на земјата.

Германците и нивните автомобили

Германците и нивните автомобили

пред 7 месеци - DW - Живот

Без разлика на скандалот со дизел горивото, автомобилите се дел од германскиот национален идентитет. Но колку е навистина...

Времеплов
x