20
 Академците дебитираат во елитата  во живо

„Академците“ дебитираат во „елитата“ (во живо)

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Следете ги сите интересни моменти од денешните три прволигашки натпревари ПМФЛ 1. КОЛО Шкендија – Вардар 2:0 (крај) Работнички – Ренова 0:0 (крај) Силекс – Скопје Шкупи – Ак.

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Познати составите за пелагониското дерби

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Познати составите за пелагониското дерби…

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 1. КОЛО Скопје: ШКУПИ – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ (0-0) Прилеп: ПОБЕДА – ПЕЛИСТЕР (0-0) Кратово: СИЛЕКС...

Битка за Пелагонија на Победа тешко и оди со Пелистер

Битка за Пелагонија, на Победа тешко и оди со Пелистер

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Победа и Пелистер ќе бијат нова битка за фудбалски владетел на Пелагонија, денеска на стадионот во Могила од 17 часот, а...

Прилеп на нозе гостува Пелистер

Прилеп на нозе, гостува Пелистер

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Попладнево во фокусот е дербито на Пелагонија во кое се среќаваат лутите ривали Победа и Пелистер. Мечот започнува во 17...

Силекс амбициозно во новата сезона На први три бода против Скопје

Силекс амбициозно во новата сезона: На први три бода против Скопје!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Под водство на еден од најдобрите македонски стратези, Жикица Тасевски, фудбалерите на Силекс амбициозно ја очекуваат и новата сезона во домашната прва лига.

На Чаир ќе има прволигашко крштевање за Академија Пандев

На Чаир ќе има ‘прволигашко крштевање’ за Академија Пандев!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Академија Пандев своето прволигашко „крштевање“ денеска од 17 часот на стартот од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ќе го има на стадионот Чаир против екипата на Шкупи.

Пелагониското дерби во фокусот На Могила кога се нема друг стадион

Пелагониското дерби во фокусот: На „Могила“ кога се нема друг стадион!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

По постојаното одолговлекување на работите околу реконструкцијата на градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, фудбалерите...

Прва МФЛ Вардар падна во Тетово денеска уште три средби

Прва МФЛ: Вардар падна во Тетово, денеска уште три средби

пред 7 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Шкендија на стартот од новата сезона го совладаа Вардар со 2-0 во Тетово и потврдија дека се во одлична форма.

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Сител - Фудбал

Со дерби натпреварот меѓу Шканија и Вардар кој ќе се игра попладнево во Тетово ќе биде означен стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Идивиди - Фудбал

Скопје, 12 август 2017 (МИА) – Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Ќатип Османи Заслуживме и поубедлив триумф против Вардар

Ќатип Османи: Заслуживме и поубедлив триумф против Вардар

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија го совлада Вардар со 2-0 во дербито што го означи и стартот на новата сезона во Првата лига. На Градскиот стадион...

Османи Според шансите премалку се овие 2 0

Османи: Според шансите премалку се овие 2:0

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Стратегот на Шкендија не го криеше своето задоволство по триумфот над Вардар, иако смета дека неговиот тим требало да победи со поголема разлика Феномелно враќање на Ќатип Османи на клупата на Шкендија по цели пет години пред фановите во Тетово.

Импресивно Шкендија ја објави бројката гледачи за дербито со Вардар

Импресивно: Шкендија ја објави бројката гледачи за дербито со Вардар

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вицепрвакот со победа ја почна новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, и тоа против директниот ривал за титулата.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Локално - Спорт

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Со два натпревaри одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкедија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - A1on - Фудбал

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го урна шампионот

Шкендија го „урна“ шампионот

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Со два гола за само пет минути во второто полувреме, Шкендија обезбеди 2:0 победа над шампионот Вардар во дербито на стартот на 26.

Хасани асистираше Алими и Жуниор мајсторски погодуваа

Хасани асистираше, Алими и Жуниор мајсторски погодуваа…

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија сосема заслужено стигна до триумф од 2-0 против Вардар во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - 24 вести - Спорт

Со два натпревари одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Круната на вардарци се затресе во Тетово

Круната на „вардарци“ се ’затресе’ во Тетово

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија го совлада актуелниот првак Вардар со 2-0 во првото големо дерби што се одигра денеска во Тетово, на самиот старт од новата сезона во Првата лига.

Шкендија го реши Вардар Работнички и Ренова одиграа без голови

Шкендија го реши Вардар, Работнички и Ренова одиграа без голови

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Комплетирани се двата натпревари кои беа предвидени за денеска во рамките на воведното коло од Првата македонска фудбалска лига.

Фудбалска лекција за шампионот Шкендија го декласира Вардар 2 0

Фудбалска лекција за шампионот, Шкендија го декласира Вардар (2:0)

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Шкендија го доби првото големо дерби во новата сезона против Вардар и тоа неочекувано лесно со 2:0, но и со супериорна игра...

Шкендија стартуваше со победа над шампионот Вардар

Шкендија стартуваше со победа над шампионот Вардар

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Шкендија го доби дербито против Вардар од првото коло на Првата македонска фудбалска лига, додека Работнички и Ренова на својата премиера одиграа без голови.

Алими ја собра пајажината од голот на Гачевски  Проектил од 25 метри

Алими ја „собра пајажината“ од голот на Гачевски – „Проектил“ од 25 метри!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија сосема заслужено има водство од 2-0 против Вардар по 70 минути игра во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Алими упати бомба која Гачевски немаше шанси да ја одбрани Жуниор го дуплираше водството на Шкендија

Алими упати бомба која Гачевски немаше шанси да ја одбрани, Жуниор го дуплираше водството на Шкендија

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Со головите на Алими и Жуниор Шкендија води со 2-0 против Вардар. Големото дерби помеѓу вицепрвакот Шкендија и актуелниот бранител на титулата во нашиот домашен шампионат Вардар, го одбележуваат воведното коло од Првата Македонска Фудбалска Лига.

Шкендија подобра од Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите

пред 7 месеци - Нетпрес - Спорт

Екипата на Шкендија се покажа поподготвена на натпреварот кој во Тетово го одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во првото коло од домашниот шампионат.

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Седлоски со 17 годишниот Колевски во нападот на мегдан со Шкендија

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Седлоски со 17-годишниот Колевски во нападот на мегдан со Шкендија

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 1. КОЛО Тетово : ШКЕНДИЈА – ВАРДАР (0-0) Скопје: РАБОТНИЧКИ – РЕНОВА (0-0) УТРЕ (17 ч.) Скопје: ШКУПИ...

Стартува новата сезона во ПМФЛ

Стартува новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Алфа - Спорт

Со натпревари што се играат од 17 часот се отвора новата сезона во фудбалскиот шампионат на Македонија. На стартот од новото...

Времеплов
x