20
Тотенхем без проблеми против Њукасл  вицепрвакот тргна со победа

Тотенхем без проблеми против Њукасл, вицепрвакот тргна со победа

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Тимот на Маурицио Покетино тргна со победа во новата сезона од Премиерлигата. Екипата на Тотенхем славеше со 0-2 на гостувањето кај Њукасл, повратникот во Премиерлигата, а домаќините издржаа 61 минута откако водечкиот гол го постигна Деле Али.

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Актуелниот англиски вицепрвак Тотенхем со победа ја започна новата сезона во Премиер лигата. Во натпревар од првото коло...

 Лудилото  на Шелви му помогна на Тотенхем да победи со Њукасл

„Лудилото“ на Шелви му помогна на Тотенхем да победи со Њукасл

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Тотенхем стигна до триумф од 0-2 на гостувањето против Њукасл во првиот натпревар сезонава во Премиер лигата, откако успеа да го скрши отпорот на домашните во второто полувреме.

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

пред 6 месеци - Канал 5 - Фудбал

Во натпревар од првото коло одигран попладнево Тотенхем на гостински терен го победи Њукасл со 2-0. Откако во првиот дел мрежите мируваа во вториот гостите од Лондон постигнаа два гола.

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот англиски вицепрвак Тотенхем со победа ја започна новата сезона во Премиер лигата. Во натпревар од првото коло одигран попладнево Тотенхем на гостински терен го победи Њукасл со 2-0.

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Актуелниот англиски вицепрвак Тотенхем со победа ја започна новата сезона во Премиер лигата. Во натпревар од првото коло одигран попладнево Тотенхем на гостински терен го победи Њукасл со 2-0.

Шелви направи глупост  Тотенхем го освои  Сент Џејмс Парк

Шелви направи глупост, Тотенхем го освои „Сент Џејмс Парк“

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Тимот на Тотенхем со позитивен резултат и победа над Њукасл на гостински терен ја отвори новата сезона во Премиер лигата.

Времеплов
x