20
Суша во Пелагонија за Победа  Пелистер жнее бодови проти прилепчани

Суша во Пелагонија за Победа, Пелистер жнее бодови проти прилепчани

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Пелистер ја продолжи победничката серија против Победа и фудбалски ќе владее во Пелагонија, по победата од 2:1 на дербито...

Иве Трифуновски со шут од далечина   Пелистер со предност во Прилеп

Иве Трифуновски со шут од далечина – Пелистер со предност во Прилеп!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Пелистер води на гостувањето во Прилеп против Победа во пелагониското дерби од 1. коло во Првата македонска фудбалска лига уште по првото полувреме.

Битка за Пелагонија  на Победа тешко и оди со Пелистер

Битка за Пелагонија, на Победа тешко и оди со Пелистер

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Победа и Пелистер ќе бијат нова битка за фудбалски владетел на Пелагонија, денеска на стадионот во Могила од 17 часот, а...

Прилеп на нозе  гостува Пелистер

Прилеп на нозе, гостува Пелистер

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Попладнево во фокусот е дербито на Пелагонија во кое се среќаваат лутите ривали Победа и Пелистер. Мечот започнува во 17...

Пелагониското дерби во фокусот  На  Могила  кога се нема друг стадион

Пелагониското дерби во фокусот: На „Могила“ кога се нема друг стадион!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

По постојаното одолговлекување на работите околу реконструкцијата на градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, фудбалерите...

Големи маки прилепски  Победа пак ќе игра на  Могила

Големи маки прилепски, Победа пак ќе игра на „Могила“

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Победа утре ќе го почне новиот шампионат како прволигаш и тоа против Пелистер, во пелагониското дерби, а прилепските фудбалски маки продолжуваат.

Времеплов
x