20
Моќен старт на Јунајтед

Моќен старт на Јунајтед

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Манчестер јунајтед стигна до убедлива 4:0 победа над Вест Хем во првото коло од Премиерлигата, покажувајќи дека тимот на...

Лукаку тргна ѓаволски добро со новиот тим во Премиерлигата  Манчестер јунајтед го совлада Вест Хем

Лукаку тргна ѓаволски добро со новиот тим во Премиерлигата, Манчестер јунајтед го совлада Вест Хем

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Избраниците на Жозе Мурињо не дозволија изненадување, Лукаку го предводеше својот нов тим до почетни три бода во Англија.

Јунајтед тргна страшно  Лукаку со два гола го  начна  Харт  Погба и Марсијал му ја дополнија мрежата

Јунајтед тргна страшно: Лукаку со два гола го „начна“ Харт, Погба и Марсијал му ја дополнија мрежата

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед на најдобар можен начин ја стартуваше новата сезона во англиската Премиер лига, бидејќи покрај тоа што прикажа офанзивен и допадлив фудбал, со убедливата победа од 4:0 изби на првото место по првото коло.

Матиќ испрати четворица фудбалери на Вест Хем во Лондон

Матиќ испрати четворица фудбалери на Вест Хем во Лондон

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Фантастични потези на Србинот на мал простор. Немања Матиќ уште еднаш потврди дека е огромно засилување за тимот на Манчестер...

Мурињо објасни зошто Манчестер јунајтед доцна влегол во трката за Матиќ

Мурињо објасни зошто Манчестер јунајтед доцна влегол во трката за Матиќ

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Специјалниот во свој стил ја откри причината зошто доцнел во испраќањето понуда за Србинот. Немања Матиќ ова лето повторно...

Времеплов
x