20
 Реми на Чаир Силекс на мускули  Пелистер владее со Пелагонија

„Реми“ на Чаир, Силекс на „мускули“, Пелистер владее со Пелагонија

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Комплетирано е првото коло од ПМФЛ со трите денешни натпревари Пелистер ја доби битката за Пелагонија во првото коло од Првата лига во Македонија.

Силекс со победа ја започна новата сезона во ПМФЛ

Силекс со победа ја започна новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Сител - Фудбал

Скипата на Силекс со триумф ја отвори новата сезона во ПМФЛ откако минимално со 1-0 го совлада новиот член на Првата лига, Скопје Победничкиот гол за Силекс го пристигна новото засилување од Бразил, Маркос де Оливеира Жуниор уште во 10.

Пелистер го доби дербито против Победа

Пелистер го доби дербито против Победа

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалерите на Пелистер беа подобри од пелагонискиот ривал Победа во натпреварот од првото коло на новата сезона на Првата македонска фудбалска лига.

Пелагонија е зелена  благодарение на Лукас

Пелагонија е „зелена“ – благодарение на Лукас!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Пелистер дојде до победа од 1-2 на гостувањето против Победа во Прилеп во пелагониското дерби од 1. коло во новата сезона од Првата македонска фудбалска лига, благодарение на погодокот на Бразилецот Лукас во 70.

ПМФЛ Пелистер го доби пелагониското дерби Академија Пандев со бод од Чаир

ПМФЛ: Пелистер го доби пелагониското дерби, Академија Пандев со бод од Чаир

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Комплетирано е воведното коло од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Пелистер славеше во Пелагониското дерби на гостувањето кај Победа со 1-2, а водство имаше уште во првите 45 минути игра со голот на Трифуновски во 24.

Пелистер го освои Прилеп бод за Пандевци на Чаир Силекс го среди Скопје

Пелистер го освои Прилеп, бод за „Пандевци“ на Чаир, Силекс го ’среди’ Скопје

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Пелистер владее со Пелагонија и го освои Прилеп (1-2), Академија Пандев го освои првиот бод во елитата со реми (1-1) на Чаир против Шкупи, а Силекс минимално го победи Скопје со 1-0, за „тројка“ на стартот од шампионатот.

Суша во Пелагонија за Победа Пелистер жнее бодови проти прилепчани

Суша во Пелагонија за Победа, Пелистер жнее бодови проти прилепчани

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Пелистер ја продолжи победничката серија против Победа и фудбалски ќе владее во Пелагонија, по победата од 2:1 на дербито...

Академците на Пандев се опасни Шкупи се спасуваше од пораз

Академците на Пандев се опасни, Шкупи се спасуваше од пораз

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Фудбалерите на Академија Пандев дебитираа во Првата лига со реми, 1:1 на жешкиот терен во „Чаир“, а домаќинот Шкупи се спасуваше...

Пелистер и Силекс со цел плен  Пандевци останаа непоразени на Чаир

Пелистер и Силекс со цел плен, „Пандевци“ останаа непоразени на Чаир

пред 7 месеци - Дерби - Фудбал

Пелистер ја започна новата сезона во Првата македонска фудбалска лига со победа во традиционалното пелагониско дерби против...

Иве Трифуновски со шут од далечина  Пелистер со предност во Прилеп

Иве Трифуновски со шут од далечина – Пелистер со предност во Прилеп!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Пелистер води на гостувањето во Прилеп против Победа во пелагониското дерби од 1. коло во Првата македонска фудбалска лига уште по првото полувреме.

 Академците дебитираат во елитата  во живо

„Академците“ дебитираат во „елитата“ (во живо)

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Следете ги сите интересни моменти од денешните три прволигашки натпревари ПМФЛ 1. КОЛО Шкендија – Вардар 2:0 (крај) Работнички – Ренова 0:0 (крај) Силекс – Скопје Шкупи – Ак.

Битка за Пелагонија на Победа тешко и оди со Пелистер

Битка за Пелагонија, на Победа тешко и оди со Пелистер

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Победа и Пелистер ќе бијат нова битка за фудбалски владетел на Пелагонија, денеска на стадионот во Могила од 17 часот, а...

Прилеп на нозе гостува Пелистер

Прилеп на нозе, гостува Пелистер

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Попладнево во фокусот е дербито на Пелагонија во кое се среќаваат лутите ривали Победа и Пелистер. Мечот започнува во 17...

На Чаир ќе има прволигашко крштевање за Академија Пандев

На Чаир ќе има ‘прволигашко крштевање’ за Академија Пандев!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Академија Пандев своето прволигашко „крштевање“ денеска од 17 часот на стартот од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ќе го има на стадионот Чаир против екипата на Шкупи.

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Сител - Фудбал

Со дерби натпреварот меѓу Шканија и Вардар кој ќе се игра попладнево во Тетово ќе биде означен стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прва МФЛ Вардар падна во Тетово денеска уште три средби

Прва МФЛ: Вардар падна во Тетово, денеска уште три средби

пред 7 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Шкендија на стартот од новата сезона го совладаа Вардар со 2-0 во Тетово и потврдија дека се во одлична форма.

Пелагониското дерби во фокусот На Могила кога се нема друг стадион

Пелагониското дерби во фокусот: На „Могила“ кога се нема друг стадион!

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

По постојаното одолговлекување на работите околу реконструкцијата на градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, фудбалерите...

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Курир - Фудбал

На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Идивиди - Фудбал

Скопје, 12 август 2017 (МИА) – Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Ќатип Османи Заслуживме и поубедлив триумф против Вардар

Ќатип Османи: Заслуживме и поубедлив триумф против Вардар

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија го совлада Вардар со 2-0 во дербито што го означи и стартот на новата сезона во Првата лига. На Градскиот стадион...

Османи Според шансите премалку се овие 2 0

Османи: Според шансите премалку се овие 2:0

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Стратегот на Шкендија не го криеше своето задоволство по триумфот над Вардар, иако смета дека неговиот тим требало да победи со поголема разлика Феномелно враќање на Ќатип Османи на клупата на Шкендија по цели пет години пред фановите во Тетово.

Импресивно Шкендија ја објави бројката гледачи за дербито со Вардар

Импресивно: Шкендија ја објави бројката гледачи за дербито со Вардар

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вицепрвакот со победа ја почна новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, и тоа против директниот ривал за титулата.

Шкендија го урна шампионот

Шкендија го „урна“ шампионот

пред 7 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Со два гола за само пет минути во второто полувреме, Шкендија обезбеди 2:0 победа над шампионот Вардар во дербито на стартот на 26.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Со два натпревaри одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкедија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Хасани асистираше Алими и Жуниор мајсторски погодуваа

Хасани асистираше, Алими и Жуниор мајсторски погодуваа…

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија сосема заслужено стигна до триумф од 2-0 против Вардар во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Круната на вардарци се затресе во Тетово

Круната на „вардарци“ се ’затресе’ во Тетово

пред 7 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија го совлада актуелниот првак Вардар со 2-0 во првото големо дерби што се одигра денеска во Тетово, на самиот старт од новата сезона во Првата лига.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред 7 месеци - A1on - Фудбал

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го реши Вардар Работнички и Ренова одиграа без голови

Шкендија го реши Вардар, Работнички и Ренова одиграа без голови

пред 7 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Комплетирани се двата натпревари кои беа предвидени за денеска во рамките на воведното коло од Првата македонска фудбалска лига.

Фудбалска лекција за шампионот Шкендија го декласира Вардар 2 0

Фудбалска лекција за шампионот, Шкендија го декласира Вардар (2:0)

пред 7 месеци - Sportmedia - Фудбал

Шкендија го доби првото големо дерби во новата сезона против Вардар и тоа неочекувано лесно со 2:0, но и со супериорна игра...

Времеплов
x