20
Еве какво време не очекува утре

Еве какво време не очекува утре

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 8 до 16 степени, а максималната температура ќе биде од 23 до 33 степени.

ПОВТОРНО ЗАТОПЛУВАЊЕ Проверете какво време нè очекува утре

ПОВТОРНО ЗАТОПЛУВАЊЕ: Проверете какво време нè очекува утре

пред 6 месеци - ТВ Нова - Македонија

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 8 до 16 степени, а максималната температура ќе биде од 23 до 33 степени.

Утре сончево со мала до умерена облачност

Утре сончево со мала до умерена облачност

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Минималната температура ќе се движи од 8 до 16 степени, а максималната температура ќе биде од 23 до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност температури до 33 степени

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, температури до 33 степени

пред 6 месеци - A1on - Македонија

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 8 до 16 степени, а максималната температура ќе биде од 23 до 33 степени.

Од утре се враќа топлото време еве какви ќе бидат температурите

Од утре се враќа топлото време, еве какви ќе бидат температурите

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Период на стабилно и потопло време следува од утре, информираат од УХМР. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Од утре се враќа топлото време

Од утре се враќа топлото време

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Поголема количина врнежи имало и во Скопје-Зајчев рид 19 литри, во Скопје-Петровец 11, во Берово 8, во Крива Паланка 7, во Виница 5, во Дебар 3, во Ѓуриште 2 и во Лазарополе 1 литар на метар квадратен.

Од утре се враќа топлото време еве какви ќе бидат температурите

Од утре се враќа топлото време, еве какви ќе бидат температурите

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината. Тагови:...

ОД УТРЕ СЕ ВРАЌА ТОПЛОТО ВРЕМЕ Еве какви ќе бидат температурите

ОД УТРЕ СЕ ВРАЌА ТОПЛОТО ВРЕМЕ: Еве какви ќе бидат температурите

пред 6 месеци - Infomax - Без катеторија

Период на стабилно и потопло време следува од утре, информираат од УХМР. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Денес свежо но што не очекува од утре

Денес свежо, но што не очекува од утре?

пред 6 месеци - Пулс 24 - Македонија

Период на стабилно и потопло време следува од утре, информираат од УХМР. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Најмногу дожд наврна во Куманово од утре температурите во пораст

Најмногу дожд наврна во Куманово, од утре температурите во пораст

пред 6 месеци - Нова ТВ - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Каде беше најстудено утринава во Македонија

Каде беше најстудено утринава во Македонија?

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека најниска температура утринава во 8:30 часот била измерена во Лазарополе, 10 степени.

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 6 месеци - Алфа - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 6 месеци - ТВ Нова - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Најмногу дожд наврна во Куманово

Најмногу дожд наврна во Куманово

пред 6 месеци - Телма - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Каде беше најстудено утринава во Македонија

Каде беше најстудено утринава во Македонија?

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Нестабилното време проследено во пороен дожд, грмежи и зсилен ветер ги намали пеколните температури во Македонија. Управата...

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Поголема количина врнежи имало и во Скопје-Зајчев Рид 19 литри, во Скопје-Петровец 11, во Берово 8, во Крива Паланка 7, во Виница 5, во Дебар 3, во Ѓуриште 2 и во Лазарополе 1 литар на метар квадратен.

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 6 месеци - 24 вести - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Во кој град беше најладно утрово

Во кој град беше најладно утрово?

пред 6 месеци - Пулс 24 - Македонија

Нестабилното време проследено во пороен дожд, грмежи и зсилен ветер ги намали пеколните температури во Македонија. Управата...

Најмногу дожд наврна во Куманово попладнево дождовите ќе престанат

Најмногу дожд наврна во Куманово, попладнево дождовите ќе престанат

пред 6 месеци - A1on - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Облаци и дожд во земјава еве каде наврна најмногу

Облаци и дожд во земјава- еве каде наврна најмногу

пред 6 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд, особено во северната половина од земјва.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 6 месеци - Весник - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 6 месеци - Вечер - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд падна во Куманово

Најмногу дожд падна во Куманово

пред 6 месеци - Локално - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Драстична промена на времето еве што не очекува

Драстична промена на времето- еве што не очекува

пред 6 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Конечно разладување Денеска пороен дожд и грмежи

Конечно разладување: Денеска пороен дожд и грмежи

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи. Во попладневните часови  се очекува постепено стабилизирање на временската состојба.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

КОНЕЧНО РАЗЛАДУВАЊЕ Пороен дожд и грмежи

КОНЕЧНО РАЗЛАДУВАЊЕ: Пороен дожд и грмежи

пред 6 месеци - Infomax - Без катеторија

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Пороен дожд и грмежи во Скопско

Пороен дожд и грмежи во Скопско

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Времеплов
x