20
РК Вардар покажа заби

РК Вардар покажа заби!

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Најефикасен кај вардарци беше Вуко Борозан, кој иако одигра само едно полувреме беше лидер со 8 погодоци. Тимур Дибиров средбата...

РК Вардар покажа заби

РК Вардар покажа заби!

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Најефикасен кај вардарци беше Вуко Борозан, кој иако одигра само едно полувреме беше лидер со 8 погодоци. Тимур Дибиров средбата...

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 6 месеци - Република - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардар убедливо против Гумерсбах за третото место на турнирот во Германија

Вардар убедливо против Гумерсбах за третото место на турнирот во Германија

пред 6 месеци - 24 вести - Спорт

Европскиот ракометен шампион Вардар, по два порази, конечно ја запиша првата победа на контролниот турнир во Германија. Во битката за третото место го совладаа домаќинот Гумерсбах со убедливи 37-26.

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 6 месеци - Сител - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 6 месеци - Курир - Ракомет

„Црвено-црните“ уште во првото полувреме покажаа дека се за класа подобри од германската екипа, па на одмор заминаа со предност од високи шест гола разлика, 18-11.

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардар му се истури на Гумерсбах

Вардар му се истури на Гумерсбах

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Европскиот ракометен шампион Вардар конечно одигран одлични 60 минути во подготовките на новата сезона, откако го совладаа Гумерсбах со 37:26 (18:11).

Шампионите лесно преку Гумерсбах

Шампионите лесно преку Гумерсбах

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Вардар во третиот натпревар на германскиот турнир „4 клуба“ ја забележа првата победа, откако со 37:26 го декласираше Гумерсбах...

Вардар му се истури на Гумерсбах

Вардар му се истури на Гумерсбах

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Европскиот ракометен шампион Вардар конечно одигран одлични 60 минути во подготовките на новата сезона, откако го совладаа Гумерсбах со 37:26 (18:11).

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардар со 37 26 го совлада Гумерсбах на турнирот во Германија

Вардар со 37-26 го совлада Гумерсбах на турнирот во Германија

пред 6 месеци - A1on - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Конечно  победа  Вардар го декласираше Гумерсбах

Конечно, победа: Вардар го декласираше Гумерсбах

пред 6 месеци - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Вардар попладнево стигнаа до својата прва победа во подготвителниот период, совладувајќи го Гумерсбах со 37-26 во мечот за третото место од турнирот што се игра во Германија.

Прва победа во подготвителниот период  Вардар се разбуди  Гумерзбах настрада

Прва победа во подготвителниот период: Вардар се разбуди, Гумерзбах настрада

пред 6 месеци - Дерби - Ракомет

Најдобриот македонски ракометен колектив, Вардар ја запиша првата победа во подготвителниот период и тоа над составот на Гумерзбаг кој беше совладан со 37-26.

Вардар покажа шампионска моќ

Вардар покажа шампионска моќ

пред 6 месеци - Sportmedia - Ракомет

Актуелниот европски првак го декласираше тимот на Гумерсбах so 37:26 Шампионската моќ на Вардар се виде на дуелот против Гумерсбах, на турнирот „4 клуба“.

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 6 месеци - Канал 5 - Ракомет

Вардарци кои се на мини турнеја во Германија, завчера беа совладани второлигашот Бергишер, а вчера загубија од Рајн Некар во меч од турнирот кој се играше во Гумерсбах.

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период. Вардарци кои се на...

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

пред 6 месеци - Курир - Ракомет

Вардарци кои се на мини турнеја во Германија, завчера беа совладани второлигашот Бергишер, а вчера загубија од Рајн Некар во меч од турнирот кој се играше во Гумерсбах.

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 6 месеци - Идивиди - Спорт

Гумерсбах, 13 август 2017 (МИА) - Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период.

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период. Вардарци кои се на...

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 6 месеци - A1on - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период. Вардарци кои се на...

Рајн Некар пресилен за Вардар

Рајн Некар пресилен за Вардар

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Европскиот шампион, РК Вардар стигна до вториот пораз во турнирот во Германија, откако Рајн Некар Левен со 34:25 беше подобар...

Вардар немоќен против расположениот Рајн Некар

Вардар немоќен против расположениот Рајн-Некар

пред 6 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на македонскиот и европски шампион Вардар го доживеаја вториот пораз на турнирот во Гумерзбах. Денеска поуспешни од „црвено-црните“ беа ракометарите на Рајн-Некар Левен кои го добија натпреварот со убедливи 34:25.

Вардар загуби од Рајн Некар

Вардар загуби од Рајн Некар

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Тренерот Раул Гонзалез не можеше да смета на Лука Циндриќ, Страхиња Милиќ и Владо Недановски кои се пожалија повреда. Во...

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар  ќе ираат за 3  место на турнирот во Гумерзбах

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар, ќе ираат за 3. место на турнирот во Гумерзбах

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Вардар ќе игра за третото место на турнирот во Гумерзбах, Германија откако во полуфиналето денеска Рајн Некар беше подобар и триумфираше со 34-25 (14-10).

Вардар загуби од Рајн Некар

Вардар загуби од Рајн Некар

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Тренерот Раул Гонзалез не можеше да смета на Лука Циндриќ, Страхиња Милиќ и Владо Недановски кои се пожалија повреда. Во...

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 7 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер. Ракометарите...

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар  ќе ираат за 3  место на турнирот во Гумерзбах

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар, ќе ираат за 3. место на турнирот во Гумерзбах

пред 6 месеци - Република - Ракомет

Вардар ќе игра за третото место на турнирот во Гумерзбах, Германија откако во полуфиналето денеска Рајн Некар беше подобар и триумфираше со 34-25 (14-10).

Вардар поразен од Бергишер

Вардар поразен од Бергишер

пред 7 месеци - Вистина - Без катеторија

Ракометарите на Вардар ја одиграа првата од трите контролни средби во Германија. Европскиот ракометен првак загуби од екипата која испадна од Бундеслигата, поранешниот клуб на Ацо Јоновски, Бергишер со 27-25 (17-14).

Времеплов
x