20
Тотенхем на две недели пред крајот на трансфер пазарот го донесе првото засилување  и тоа рекордно

Тотенхем на две недели пред крајот на трансфер пазарот го донесе првото засилување, и тоа рекордно!

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

„Спарси“ конечно го засилија тимот, клубот од Северен Лондон за рекордни 42 милиони фунти го купи дефанзивецот на Ајакс,...

Тотенхем го доби Санчез

Тотенхем го доби Санчез

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Тотенхем потврди дека го обезбедиле трансферот на колумбискиот дефанзивец Давинсон Санчез од Ајакс за рекорд на клубот од...

Тотенхем се разбуди од сонот и го урна клупскиот рекорд  Покетино ја  украде  трансфер метата на Барселона

Тотенхем се разбуди од сонот и го урна клупскиот рекорд: Покетино ја „украде“ трансфер метата на Барселона!

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Маурисио Покетино пред извесно време се обиде да изврши притисок врз упрвата со цел да се мрдне од мртва точка на трансфер...

 Бунтовникот  Санчез успеа   оди во Тотенхем

„Бунтовникот“ Санчез успеа – оди во Тотенхем

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Тотенхем конечно доведе засилување во овој преоден рок, откако „спарси“ по долги преговори се договорија со Ајакс околу трансферот...

Покетино тргна во поход  Давинсон Санчез доаѓа во Тотенхем

Покетино тргна во поход, Давинсон Санчез доаѓа во Тотенхем!

пред 6 месеци - Се за спорт - Фудбал

Маурисио Покетино пред извесно време се обиде да изврши притисок врз упрвата со цел да се мрдне од мртва точка на трансфер...

Времеплов
x