20
Власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања околу пензиите

Власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања околу пензиите

пред 6 месеци - Сител - Економија

Embedded video for Власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања околу пензиите Нема кратење на пензиите, туку покачување...

ВЛАДАТА МАНИПУЛИРА СО ЧУВСТВАТА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ Зголемувањето на пензиите укинато пензионерите остануваат и без останатите бенефиции

ВЛАДАТА МАНИПУЛИРА СО ЧУВСТВАТА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: Зголемувањето на пензиите укинато, пензионерите остануваат и без останатите бенефиции!

пред 6 месеци - Infomax - Македонија

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување во вестите на Сител телевизија говореше за намалувањето на покачувањето на пензиите во државата.

ВМРО ДПМНЕ Над 300 илјади пензионери заложници на кататрофалните политики на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Над 300 илјади пензионери заложници на кататрофалните политики на СДСМ

пред 6 месеци - Република - Економија

Владејачката СДСМ и премиерот Зоран Заев го укинуваат најавеното зголемување на пензиите колку и да се трудат да го сокријат тоа преку разни манипулации, се вели во реакцијата од петокот на ВМРО-ДПМНЕ.

МТСП Претходната влада во Буџетот немаше обезбедено средства за покачување на пензиите

МТСП: Претходната влада во Буџетот немаше обезбедено средства за покачување на пензиите

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Министерството за труд и социјална политика денеска реагирајќи на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со покачувањето...

Мицкоски Владата манипулира со чувствата на пензионерите им укинаа зголемување на пензиите

Мицкоски: Владата манипулира со чувствата на пензионерите, им укинаа зголемување на пензиите

пред 6 месеци - Курир - Македонија

-Денеска гледаме изјава од соодветниот министер кој што вели, ние ќе ја зголемиме пензијата во вкупен износ годишно од 2.

300 000 ПЕНЗИОНЕРИ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ ПОКАЧУВАЊЕ СДС и Заев го укинуваат најавеното покачување на пензиите над 300 000 пензионери се заложници на нивната катастрофално лоша финансиска политика

300.000 ПЕНЗИОНЕРИ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ ПОКАЧУВАЊЕ: СДС и Заев го укинуваат најавеното покачување на пензиите, над 300.000 пензионери се заложници на нивната катастрофално лоша финансиска политика!

пред 6 месеци - Infomax - Македонија

СДС и Заев го укинуваат најавеното покачување на пензиите колку и да се трудат да го сокријат тоа преку разни манипулации.

Министерството за труд потврди  пензиите ќе пораснат за само 180 денари

Министерството за труд потврди – пензиите ќе пораснат за само 180 денари

пред 6 месеци - Алфа - Економија

Пензиите годинава ќе пораснат за само 180 денари. Министерката за труд призна дека нема да има покачување туку само прилагодување кое е законски утврдено.

Царовска Пензиите нема да се намалат

Царовска: Пензиите нема да се намалат

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Царовска: Пензиите нема да се намалат

Мицкоски Владата манипулира со чувствата на пензионерите им укинаа зголемување на пензиите

Мицкоски: Владата манипулира со чувствата на пензионерите, им укинаа зголемување на пензиите

пред 6 месеци - Прес 24 - Македонија

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување во вестите на Сител телевизија говореше за намалувањето на покачувањето на пензиите во државата.

ВМРО ДПМНЕ СДС и Заев го укинуваат најавеното покачување на пензиите над 300 000 пензионери се заложници на нивната катастрофално лоша финансиска политика

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев го укинуваат најавеното покачување на пензиите, над 300.000 пензионери се заложници на нивната катастрофално лоша финансиска политика

пред 6 месеци - Курир - Македонија

-Пензионерите во време на ВМРО-ДПМНЕ ја земаа пензијата секоја прва седмица од месецот, наместо во време на СДС кога пензијата им се исплаќаше на рати.

МТСП ВМРО ДПМНЕ не предвидела покачување на пензиите со Буџетот за 2017

МТСП: ВМРО-ДПМНЕ не предвидела покачување на пензиите со Буџетот за 2017

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Министерството за труд и социјална политика со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ за покачувањето на пензиите.

Усогласување на пензиите

Усогласување на пензиите

пред 6 месеци - 24 вести - Македонија

Со второто усогласување на пензиите за периодот од 1 јули до крајот на оваа тековна година најниската пензија ќе се зголеми за 180 денари а додека  највисоката  за 873 денари месечно.

Нема кратење на пензиите

Нема кратење на пензиите

пред 6 месеци - МТВ 1 - Економија

Министерството за труд и социјална политика тврди дека нема да се скратат пензиите. Од ресорот објаснуваат дека секој пензионер,...

СДСМ Пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

СДСМ: Пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Од СДСМ во денешната реакција на прес-конференцијата на Нермин Теловска од ВМРО-ДПМНЕ велат дека јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи дека пензиите ќе растат согласно трошоците за живот.

ВМРО ДПМНЕ СДС и Заев го укинуваат најавеното покачување на пензиите

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев го укинуваат најавеното покачување на пензиите

пред 6 месеци - Прес 24 - Македонија

СДС и Заев го укинуваат најавеното покачување на пензиите колку и да се трудат да го сокријат тоа преку разни манипулации.

СДСМ Пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

СДСМ: Пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

- Залудни се сите обиди на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштенија и изјави да шири лажни вести и да ги манипулира граѓаните. Јавноста...

Пензиите нема да се кратат

Пензиите нема да се кратат

пред 6 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Секој пензионер согласно Законот за пензии и членот од Законот за усогласување со растот на трошоци за живот и растот на плати, ќе добива по 180 денари секој месец, од јануари до декември, или за 2017 година ќе добие вкупно 2.

Пензионерите ќе добијат за 180 денари повисоки пензии

Пензионерите ќе добијат за 180 денари повисоки пензии

пред 6 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

Пензионерите од есенва ќе добиваат два пати во годината зголемување на пензиите согласно растот на трошоците за живот и платите, а не како досега едноктратно линеарно зголемување.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ го уκинува поκачувањето на пензиите

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го уκинува поκачувањето на пензиите

пред 6 месеци - Сител - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ги манипулира пензионерите. Според партијата, СДСМ го уκинува поκачувањето на пензиите.

МТСП ВМРО ДПМНЕ не предвиделе покачување на пензиите со Буџетот за 2017 година средства се обезбедени со ребалансот

МТСП: ВМРО-ДПМНЕ не предвиделе покачување на пензиите со Буџетот за 2017. година, средства се обезбедени со ребалансот

пред 6 месеци - A1on - Економија

Министерството за труд и социјална политика со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ за покачувањето на пензиите.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ го уκинува поκачувањето на пензиите

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го уκинува поκачувањето на пензиите

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

- Над 300.000 пензионеρи нема да го добијат планиρаното и најавуваното поκачување на пензиите од пет отсто. Наместо пензиите да се зголемат линеарно, СДС оди со старата тактика од транзицијата.

Теловска Пензионерите се заложници на катастрофално лошата финансиска политика која ја води СДСМ

Теловска: Пензионерите се заложници на катастрофално лошата финансиска политика која ја води СДСМ

пред 6 месеци - Курир - Македонија

-Над 300.000 пензионеρи нема да го добијат планиρаното и најавуваното поκачување на пензиите од 5%. Наместо пензиите да се зголемат линеарно, СДС оди со старата тактика од транзицијата.

СДСМ Јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО ДПМНЕ пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

СДСМ: Јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО-ДПМНЕ, пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

пред 6 месеци - A1on - Економија

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Нермин Теловска од ВМРО-ДПМНЕ. „Залудни се сите обиди на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштенија и изјави да шири лажни вести и да ги манипулира граѓаните.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ го уκинува поκачувањето на пензиите

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го уκинува поκачувањето на пензиите

пред 6 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ги манипулира пензионерите. Според партијата, СДСМ го уκинува поκачувањето на пензиите.

Царовска Нема кратење на пензиите

Царовска: Нема кратење на пензиите

пред 6 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

Секој пензионер согласно Законот за пензии и членот од Законот за усогласување со растот на трошоци за живот и растот на плати, ќе добива по 180 денари секој месец, од јануари до декември, или за 2017 година ќе добие вкупно 2.

Теловска Пензионерите се заложници на катастрофално лошата финансиска политика која ја води СДСМ

Теловска: Пензионерите се заложници на катастрофално лошата финансиска политика која ја води СДСМ

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

ВМРО-ДПМНЕ вели дека пензионерите се заложници на катастрофално лошата финансиска политика која ја води СДСМ, додавајќи дека премиерот Зоран Заев го укинува покачувањето на пензиите.

Пензионерите годинава ќе добијат плус 2 160 денари не како досега само 600 денари

Пензионерите годинава ќе добијат плус 2.160 денари, не како досега само 600 денари

пред 6 месеци - +Инфо - Економија

Нема никакво кратење на пензиите, односно на стекнатото право, туку тие ќе се усогласуваат како што е предвидено со законот...

Царовска Пензиите нема да се кратат

Царовска: Пензиите нема да се кратат

пред 6 месеци - Канал 77 - Економија

Кратење на пензиите нема да има – децидна е министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска. Таа ги отфрла информациите кои деновиве проструија низ јавноста, дека  ќе се кратат пензиите.

ВМРО ДПМНЕ Над 300 000 пензионери нема да го добијат планираното покачување на пензиите

ВМРО-ДПМНЕ: Над 300.000 пензионери нема да го добијат планираното покачување на пензиите

пред 6 месеци - A1on - Економија

Нермин Теловска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција на која што рече дека пензионерите се заложници на катастрофалното лоша финансиска политика која ја води СДСМ.

Теловска: Пензионерите се заложници на катастрофално лошата финансиска политика која ја води СДСМ

пред 6 месеци - Денешен - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ вели дека пензионерите се заложници на катастрофално лошата финансиска политика која ја води СДСМ, додавајќи дека премиерот Зоран Заев го укинува покачувањето на пензиите.

Времеплов
x