20
Десетина лица затруени од сендвичи завршиле во болница

Десетина лица затруени од сендвичи завршиле во болница

пред 6 месеци - Весник - Македонија

Како што информираат од Министерството за здравство извршена е вонредна контрола и земени се брисеви од вработените и работните средини како и мостри храна.

Дванаесет лица затруени во сендвичарницата Седмица

Дванаесет лица затруени во сендвичарницата „Седмица“

пред 6 месеци - Алфа - Македонија

Од Министерството за здравство велат дека е извршен инспекциски надзор, а објектот е затворен. Труење во скопската сендвичарница „Седмица“ во Карпош.

Tруење во сендвичарницата Седмица во Карпош 12 лица во болница

Tруење во сендвичарницата „Седмица“ во Карпош, 12 лица во болница

пред 6 месеци - Фаланга - Македонија

Министерството за здравство информира дека вечерва 12 лица биле хоспитализирани со симптоми на труење со храна.. Сите јаделе сендвичи со плескавици и пилешко месо во скопската сендвичарница „Седмица" во Карпош.

12 затруени со храна од Седмица  се врши вонреден надзор во сендвичарницата

12 затруени со храна од „Седмица“, се врши вонреден надзор во сендвичарницата

пред 6 месеци - MK News - Македонија

Интегрално го пренесуваме соопштението на Министерството за здравство во врска со акутното труење со храна од „Сендвичара 7“ во Скопје: На ден 18.

Десетина лица затруени во болница  затворена најпознатата скопска сендвичара

Десетина лица затруени во болница – затворена најпознатата скопска сендвичара

пред 6 месеци - MK News - Македонија

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара “Седмица” лоцирана...

Десетина затруени лица во болница  затворена најпознатата скопска сендвичара

Десетина затруени лица во болница – затворена најпознатата скопска сендвичара

пред 6 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара “Седмица” лоцирана во Карпош, инфoрмираат од Миностерството за здравство.

Десетина лица затруени од сендвичи завршиле во болница

Десетина лица затруени од сендвичи завршиле во болница

пред 6 месеци - Вечер - Македонија

Како што информираат од Министерството за здравство извршена е вонредна контрола и земени се брисеви од вработените и работните средини како и мостри храна.

Дванаесет лица се затруле во позната скопска сендвичарница

Дванаесет лица се затруле во позната скопска сендвичарница

пред 6 месеци - Актуелно24 - Хроника

Дванаесет лица со симптоми на труење од храна се хоспитализирани во скопските болници, соопшти Министерството за здравство.

Десетина затруени завршиле на Инфективна  затворена е најпознатата скопска сендвичарница

Десетина затруени завршиле на Инфективна – затворена е најпознатата скопска сендвичарница

пред 6 месеци - Весник - Македонија

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичарница Седмица” лоцирана во Карпош, информираат од министарстовто за здравство.

Десетина лица затруени во болница  затворена најпознатата скопска сендвичара

Десетина лица затруени во болница - затворена најпознатата скопска сендвичара

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара "Седмица" лоцирана...

Десетина затруени завршиле на Инфективна  затворена е најпознатата скопска сендвичарница

Десетина затруени завршиле на Инфективна – затворена е најпознатата скопска сендвичарница

пред 6 месеци - Република - Скопје

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичарница Седмица” лоцирана во Карпош, информираат од министарстовто за здравство.

Дванаесет затруени со храна од Седмица  се врши вонреден надзор во сендвичарницата

Дванаесет затруени со храна од „Седмица“, се врши вонреден надзор во сендвичарницата

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Интегрално го пренесуваме соопштението на Министерството за здравство во врска со акутното труење со храна од „Сендвичара 7“ во Скопје: На ден 18.

Десетина затруени лица во болница  затворена најпознатата скопска сендвичара

Десетина затруени лица во болница – затворена најпознатата скопска сендвичара

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара “Седмица” лоцирана...

ДЕСЕТИНА ЛИЦА ЗАТРУЕНИ ОД НАЈПОЗНАТАТА СКОПСКА СЕНДВИЧАРА Дури петмина хоспитализирани откако се затруле во Седмица

ДЕСЕТИНА ЛИЦА ЗАТРУЕНИ ОД НАЈПОЗНАТАТА СКОПСКА СЕНДВИЧАРА: Дури петмина хоспитализирани откако се затруле во „Седмица“

пред 6 месеци - Infomax - Хроника

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара “Седмица” лоцирана...

Дванаесетмина затруени  затворена најпознатата скопска сендвичарница

Дванаесетмина затруени – затворена најпознатата скопска сендвичарница

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

“До завршување на вонредниот надзор бројката на лица со стомачни тегоби, проливи, гадење, повраќање и висока температура...

Труење со храна од Сендвичара 7 Скопје

Труење со храна од „Сендвичара 7“ Скопје

пред 6 месеци - 24 вести - Македонија

Осум лица се хоспитализирани на инфективните клиники во Скопје, а четири се згрижени во амбуланти откако се пожалиле на стомачни проблеми и висока температура по консумирање сендвичи во „Сендвичара 7“ лоцирана на булеварот Партизански одреди.

Десетина лица затруени во болница  затворена најпознатата скопска сендвичара

Десетина лица затруени во болница - затворена најпознатата скопска сендвичара

пред 6 месеци - Прес 24 - Хроника

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара "Седмица" лоцирана...

Дванаесет затруени во сендвичарата Седмица во Карпош

Дванаесет затруени во сендвичарата „Седмица“ во Карпош

пред 6 месеци - Нова ТВ - Македонија

Министерството за здравство попладнево преку соопштение ја информираше јавноста за труење од храна кое се случило кај 12 лица кои јаделе во скопски ресторан за брза храна.

Дванаесет затруени со храна од Седмица  се врши вонреден надзор во сендвичарницатаат

Дванаесет затруени со храна од „Седмица“, се врши вонреден надзор во сендвичарницатаат

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Интегрално го пренесуваме соопштението на Министерството за здравство во врска со акутното труење со храна од „Сендвичара 7“ во Скопје: На ден 18.

Десетина затруени лица во болница, јаделе во „Сендвичара 7“ во Карпош

пред 6 месеци - Либертас - Македонија

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичарница „Сендвичара...

Масовно труење во скопската сендвичара Седмица

Масовно труење во скопската сендвичара „Седмица"

пред 6 месеци - Кајгана - Македонија

Дванаесет лица со симптоми на труење од храна се хоспитализирани во скопските болници, соопшти Министерството за здравство.

Десетина затруени лица во болница , „Седмица“ под клуч

пред 6 месеци - Нетпрес - Македонија

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара “Седмица” лоцирана...

Труење со храна на 12 лица во сендвичарницата Седмица

Труење со храна на 12 лица во сендвичарницата „Седмица“

пред 6 месеци - Локално - Економија

Дванаесет лица се јавиле на лекар поради тегоби слични на труење, откако претходно кажале дека јаделе сендвичи во „Седмица“, на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје.

Времеплов
x