20
Барселона со посебни дресови ќе им одаде потчит на жртвите на терористичкиот напад

Барселона со посебни дресови ќе им одаде потчит на жртвите на терористичкиот напад

пред 6 месеци - Актуелно24 - Спорт

Фудбалерите на Барселона на своите дресови, на отворањето на Ла Лига, наместо презимињата ќе го носат името на градот, во знак на сеќавање на жртвите во терористичкиот напад кој се случи во четвртокот.

Барселона ќе носи комеморативни дресови во чест на загинатите во терористичкиот напад

Барселона ќе носи комеморативни дресови во чест на загинатите во терористичкиот напад

пред 6 месеци - Фаланга - Спорт

Фудбалерите на Барселона во првиот дуел од новата сезона ќе носат малку поинакви дресови од досегашните во чест на жртвите од терористичкиот напад во Барселона.

Фудбалерите на Барселона со посебни дресови

Фудбалерите на Барселона со посебни дресови

пред 6 месеци - Канал 5 - Свет

На дресовите , наместо имињата на фудбалерите , ќе пишува ,,Барселона “ . На предниот дел од дресот ќе биде напишан хаштаг ,,#TotsSomBarcelona”, а на ракавите ќе имаат црна лента .

Ѕвездите на Барселона ќе ги заменат своите имиња на дресовите со натпис против страшниот терористички чин

Ѕвездите на Барселона ќе ги заменат своите имиња на дресовите со натпис против страшниот терористички чин

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Страшните случувања кои вчера ја здрмаа Барселона едноставно внесе голема паника и немир меѓу сите жители на овој град,  а...

Барселона ќе носи посебен дрес на отворањето на новата сезоната

Барселона ќе носи посебен дрес на отворањето на новата сезоната

пред 6 месеци - Локално - Спорт

Раководството на Барселона одлучи во првото коло од Ла Лига против Бетис, фудбалерите на истрчаат во дресови на кои нема да се најдат имињата на фудбалерите.

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Бриф - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, Шпанија. Премиерот Зоран Заев изразува жалење...

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Весник - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, изразувајќи сочувство до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство.

Владата го осуди терористичкиот напад во Барселона

Владата го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Весник - Свет

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, изразувајќи сочувство до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство.

Владата го осуди терористичкиот напад во Барселона

Владата го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Република - Свет

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, изразувајќи сочувство до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство.

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - МТВ 1 - Македонија

Македонскиот премиер Зоран Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона. Изрази сочувство до семејствата на жртвите, на повредените им посака брзо да закрепнување.

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

- Изразуваме жалење до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство, како и до државите од кои доаѓаат, а на повредените им посакуваме брзо опоравување, се наведува во денешното соопштение од Владата.

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Вечер - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, изразувајќи сочувство до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство.

Премиерот Заев го осуди нападот во Барселона

Премиерот Заев го осуди нападот во Барселона

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, Шпанија. Изразува жалење до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство, како и до државите од кои доаѓаат, а на повредените им посакува брзо опоравување.

Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Прес 24 - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, изразувајќи сочувство до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство.

Заев за терористичкиот напад во Барселона  Осудата на насилството мора да биде одлучна

Заев за терористичкиот напад во Барселона: Осудата на насилството мора да биде одлучна

пред 6 месеци - Телма - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, Шпанија. Изразуваме жалење до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство, како и до државите од кои доаѓаат, а на повредените им посакуваме  брзо опоравување.

Владата го осуди терористичкиот напад во Барселона

Владата го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - ТВ Нова - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, изразувајќи сочувство до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство.

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Популарно - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, изразувајќи сочувство до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство.

Заев за терористичкиот напад во Барселона  Осудата на омразата и насилството мора да биде одлучна и силна

Заев за терористичкиот напад во Барселона: Осудата на омразата и насилството мора да биде одлучна и силна

пред 6 месеци - A1on - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, Шпанија. Изразуваме жалење до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство, како и до државите од кои доаѓаат, а на повредените им посакуваме брзо опоравување.

Заев  Осудата на омразата и насилството мора да биде одлучна и силна

Заев: Осудата на омразата и насилството мора да биде одлучна и силна

пред 6 месеци - Нова ТВ - Македонија

Владата на Република Македонија го осуди терористичкиот акт во Барселона и изрази жалење до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство, како и до државите од кои доаѓаат, а на повредените им посакува брзо опоравување.

Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Локално - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, Шпанија. Изразуваме жалење до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство, како и до државите од кои доаѓаат, а на повредените им посакуваме брзо опоравување.

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

Премиерот Заев го осуди терористичкиот напад во Барселона

пред 6 месеци - Либертас - Македонија

Владата на Република Македонија го осудува терористичкиот акт во Барселона, изразувајќи сочувство до семејствата на жртвите од овој нечовечки акт на насилство.

Ѕвездите во еден глас за Барселона  Стоп на теророт  мирот мора да победи

Ѕвездите во еден глас за Барселона: Стоп на теророт, мирот мора да победи

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Најмалку 13 лица го загубија животот, а над 50 се повредени во терористичкиот напад што се случи попладнево во центарот на...

Времеплов
x