20
Полицијата потврди Возачот на комбето на смртта е убиен во Камбрилс

Полицијата потврди: Возачот на „комбето на смртта“ е убиен во Камбрилс

пред 6 месеци - Актуелно24 - Свет

Каталонската полиција потврди дека возачот на „комбето на смртта“, кој уби 13 луѓе во Барселона, е еден од петмината терористи кои полицијата ги ликвидираше во градот Камбрилс.

Објавено видео од убиството на еден од терористите во Камбрилс

Објавено видео од убиството на еден од терористите во Камбрилс

пред 6 месеци - Актуелно24 - Свет

Видео од убиството на еден од терористите што го извршија нападот во шпанскиот град Камбрилс е објавено на „Јутјуб“. Видеото го направил Британецот Фикрој Дејвис.

Двајца мртви и еден застрелан во Турку

Двајца мртви и еден застрелан во Турку

пред 6 месеци - Фаланга - Без катеторија

Двајца се убиени и најмалку шест повредени во нападот со нож во Финска, информираат од полицијата.. Полицијата објави дека го застрелала човекот кој нападнал неколку луѓе во југозападниот град Турку.

 Мундо  Тројца од четворцата напаѓачи во Барселона се ликвидирани во Камбрилс

„Мундо“: Тројца од четворцата напаѓачи во Барселона се ликвидирани во Камбрилс

пред 6 месеци - ТВ Нова - Свет

Тројца од четворицата осомничени извршители на вчерашниот напад во Барселона се ликвидирани при полициската операција во градот Камбрилс во текот на минатата ноќ, објави електронското издание на шпанскиот весник „Мундо“.

Напад со нож во Германија Еден маж убиен и уште еден повреден

Напад со нож во Германија: Еден маж убиен и уште еден повреден

пред 6 месеци - Сител - Свет

Еден човек е убиен и уште еден е повреден во напад со нож во германскиот град Вупертал . Напаѓачот е во бегство , соопштила полицијата .

Светот во шок Шпанија во жалост се бројат жртвите

Светот во шок, Шпанија во жалост, се бројат жртвите

пред 6 месеци - 24 вести - Свет

Денови на жалост во Шпанија. Со едноминутен молк илјадници граѓани им оддадоа почит на загинатите во терористичкиот напад во Барселона.

Конечен биланс Двајца убиени и шестмина ранети во нападот во Финска

Конечен биланс: Двајца убиени и шестмина ранети во нападот во Финска

пред 6 месеци - Весник - Свет

Две лица се убиени, а шест други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на плоштадот „Путори“ во центарот на градот Турку, во југозападниот дел на Финска, соопшти финската полиција.

Конечен биланс Двајца убиени и шестмина ранети во нападот во Финска

Конечен биланс: Двајца убиени и шестмина ранети во нападот во Финска

пред 6 месеци - Република - Свет

Две лица се убиени, а шест други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на плоштадот „Путори“ во центарот на градот Турку, во југозападниот дел на Финска, соопшти финската полиција.

Главниот осомничен за нападот во Барселона е мртов

Главниот осомничен за нападот во Барселона е мртов

пред 6 месеци - Нова ТВ - Свет

Главниот осомничен за терористичкиот напад во Барселона, Муса Укабир,  е еден од петмината убиени од полицијата во Камбрилс – објави „ BBC “ доцна вечерва.

Напад во Германија Едно лице убиено а едно рането со нож

Напад во Германија: Едно лице убиено, а едно рането со нож

пред 6 месеци - Весник - Свет

Во германскиот град Вупертал во напад со нож едно лице е рането, а едно е убиено. Засега не се знае дали нападот може да се наречен терористички.

Напад во Германија Едно лице убиено а едно рането со нож

Напад во Германија: Едно лице убиено, а едно рането со нож

пред 6 месеци - Република - Свет

Во германскиот град Вупертал во напад со нож едно лице е рането, а едно е убиено. Засега не се знае дали нападот може да се наречен терористички.

Полицијата го уби возачот на комбето што направи масакр во Барселона

Полицијата го уби возачот на комбето што направи масакр во Барселона

пред 6 месеци - Канал 5 - Свет

Терористите се убиени во градот Камбрилс каде автомобил влета во пешаци , при што еден беше убиен и седуммина повредени , меѓу кои и полицаец.

 Ел Паис  Извршителот на нападот во Барселона е меѓу убиените терористи во Камбрилс

„Ел Паис“: Извршителот на нападот во Барселона е меѓу убиените терористи во Камбрилс

пред 6 месеци - +Инфо - Свет

Лицето кое е осомничено дека го возело комбето кое вчера усмрти 14 лица во центарот на Барселона, е меѓу петмината терористи...

Двајца убиени и шестмина ранети во напад во Финска

Двајца убиени и шестмина ранети во напад во Финска

пред 6 месеци - +Инфо - Свет

Две лица се убиени, а шест други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на плоштадот „Путори“ во центарот на градот Турку, во југозападниот дел на Финска, соопшти финската полиција.

Еден убиен и осуммина ранети во нападот во Финска

Еден убиен и осуммина ранети во нападот во Финска

пред 6 месеци - Курир - Свет

Финската полиција на својот налог на Твитер објави дека полицајци го раниле напаѓачот во нозете со истрели од огнено оружје и го уапсиле.

Напад со нож во Германија Еден маж убиен и уште еден повреден

Напад со нож во Германија:Еден маж убиен и уште еден повреден

пред 6 месеци - Прес 24 - Свет

Еден човек е убиен и уште еден е повреден во напад со нож во германскиот град Вупертал . Напаѓачот е во бегство , соопштила полицијата .

Двајца убиени и шестмина ранети во напад во Финска

Двајца убиени и шестмина ранети во напад во Финска

пред 6 месеци - ТВ Нова - Свет

Две лица се убиени, а шест други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на плоштадот „Путори“ во центарот на градот Турку, во југозападниот дел на Финска, соопшти финската полиција.

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

пред 6 месеци - Курир - Свет

Засега е потврдено дека 14 луѓе загинаа откако вчера попладне комбе влета во пешаци на најпопуларната туристичка улица во центарот на Барселона, Лас Рамблас.

КРВАВО И ВО ГЕРМАНИЈА Едно лице е убиено

КРВАВО И ВО ГЕРМАНИЈА: Едно лице е убиено

пред 6 месеци - ТВ Нова - Свет

Во германскиот град Вупертал во напад со нож едно лице е убиено, а друго повредено. Засега не е познато дали се работи за терористички напад.

 Ел Паис  Извршителот на нападот во Барселона е меѓу убиените терористи во Камбрилс

„Ел Паис“: Извршителот на нападот во Барселона е меѓу убиените терористи во Камбрилс

пред 6 месеци - 24 вести - Свет

Лицето кое е осомничено дека го возело комбето кое вчера усмрти 14 лица во центарот на Барселона, е меѓу петмината терористи...

Двајца убиени и шестмина ранети во напад во Финска

Двајца убиени и шестмина ранети во напад во Финска

пред 6 месеци - 24 вести - Свет

Две лица се убиени, а шест други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на плоштадот „Путори“ во центарот на градот Турку, во југозападниот дел на Финска, соопшти финската полиција.

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД Вооружен маж избодел неколкумина на плоштад

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД: Вооружен маж избодел неколкумина на плоштад

пред 6 месеци - Сител - Свет

Маж вооружен со нож им нанесе повреди на неколку минувачи во центарот на градот Турку, во западниот дел на Финска, соопшти финската полиција на својот налог на Твитер.

Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

пред 6 месеци - +Инфо - Свет

Едно лице е убиено, а осум други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на улица во центарот на градот Турку, во западниот дел на Финска.

Напад со нож и во Германија

Напад со нож и во Германија

пред 6 месеци - Канал 5 - Свет

Напаѓачот е во бегство , соопштила полицијата . Се трага по еден или повеќе напаѓачи . Повредениот е во болница . Нападот се случил попладнево во 14.

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

пред 6 месеци - +Инфо - Свет

ројот на повредените во терористичките напади извршени вчера во Барселона и Камбрилс достигна 126 лица, а 17 од нив се наоѓаат во критична состојба, соопшти каталонската агенција за цивилна заштита на Твитер.

Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

пред 6 месеци - ТВ Нова - Свет

Едно лице е убиено, а осум други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на улица во центарот на градот Турку, во западниот дел на Финска.

Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

пред 6 месеци - Телма - Свет

Едно лице е убиено, а осум други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на улица во центарот на градот Турку, во западниот дел на Финска.

Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

пред 6 месеци - Прес 24 - Свет

Едно лице е убиено, а осум други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на улица во центарот на градот Турку, во западниот дел на Финска.

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

пред 6 месеци - ТВ Нова - Свет

Бројот на повредените во терористичките напади извршени вчера во Барселона и Камбрилс достигна 126 лица, а 17 од нив се наоѓаат во критична состојба, соопшти каталонската агенција за цивилна заштита на Твитер.

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

пред 6 месеци - Пулс 24 - Свет

Бројот на повредените во терористичките напади извршени вчера во Барселона и Камбрилс достигна 126 лица, а 17 од нив се наоѓаат во критична состојба, соопшти каталонската агенција за цивилна заштита на Твитер.

Времеплов
x