20
Иванов ја искара Владата ја ангажирала војската без исполнети услови за прогласување на кризна состојба

Иванов ја искара Владата, ја ангажирала војската без исполнети услови за прогласување на кризна состојба

пред 6 месеци - Локално - Македонија

На воениот стадион во Градскиот парк во Скопје синоќа се одржа централната свеченост за одбележување на 25-годишнината од формирањето на Армијата на Република Македонија.

Иванов лут на Владата Тоа нема да го толерирам

Иванов лут на Владата: Тоа нема да го толерирам!

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата. Затоа што пред нашата Армија стојат големи предизвици и големи задачи,...

Иванов Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата

Иванов: Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата. Затоа што пред нашата Армија стојат големи предизвици и големи задачи,...

Иванов одликуваше единици на АРМ со Орден за воени заслуги

Иванов одликуваше единици на АРМ со Орден за воени заслуги

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Орденот за воени заслуги се доделува за особени заслуги и за исклучителен придонес во јакнењето на одбранбената способност,...

Иванов Нема да толерирам ангажман на АРМ без моја одлука

Иванов: Нема да толерирам ангажман на АРМ без моја одлука

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Во недостиг на ресурси и време, се почесто се случува Армијата без одлука на Врховниот командат и без исполнети услови за прогласување на кризна состојба да се ангажира за задачи кои се во надлежност на други институции.

Иванов Македонија мора да ја брани и својата сајбер територија

Иванов: Македонија мора да ја брани и својата сајбер територија

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Армијата, но и сите чинители во системот за одбрана треба да се приспособат на новите закани и новата реалност, рече Претседателот...

Иванов Крајно време е да се врати достоинството на македонскиот војник

Иванов: Крајно време е да се врати достоинството на македонскиот војник

пред 6 месеци - Курир - Македонија

-Веќе осум години сум Врховен командант на вооружените сили, и најодговорно тврдам дека нашата Армија е дорасната на овие задачи.

АРМ одбележува 25 години постоење

АРМ одбележува 25 години постоење

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for АРМ одбележува 25 години постоење Војниците и старешините кои учествуваа во гаснењето на пожарите кои...

Иванов АРМ стана синоним за патриотизам лојалност и дисциплина

Иванов: АРМ стана синоним за патриотизам, лојалност и дисциплина

пред 6 месеци - Курир - Македонија

На овој 25 годишен јубилеј симболично започнува ново поглавје за Армијата. Пред вас се големи предизвици, но и големи задачи.

Иванов Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата

Иванов: Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата

пред 6 месеци - Весник - Македонија

Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата. Затоа што пред нашата Армија стојат големи предизвици и големи задачи,...

Иванов Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата

Иванов: Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата

пред 6 месеци - Република - Македонија

Од прва рака сум запознат со предизвиците на нашите посветени и професионални војници. Крајно време е да се врати достоинството на македонскиот војник.

На Денот на АРМ се ветија подобри услови за војниците но и нови задачи за Армијата

На Денот на АРМ се ветија подобри услови за војниците, но и нови задачи за Армијата

пред 6 месеци - Телма - Македонија

Армијата прослави четврт век. Врховниот командант подели три ордени на најдобрите единици на армијата и им отвори две бојни полиња - против климатските непогоди и радикалниот тероризам.

Шекеринска Не сме најголеми и најсилни но мора да носиме вистински одлуки

Шекеринска: Не сме најголеми и најсилни, но мора да носиме вистински одлуки

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

На воениот стадион во Градскиот парк во Скопје вечерва се одржа Централната свеченост за одбележување на 25-годишнината од формирањето на Армијата на Република Македонија.

Одбележана 25 годишнината од формирањето на АРМ

Одбележана 25 годишнината од формирањето на АРМ

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Но, освен буџет, потребни се и реформи. Реформите во системот за национална безбедност мора да бидат во согласност со стратегијата за одбрана.

Иванов ја искара Владата ја ангажирала војската без негова согласност и знаење

Иванов ја искара Владата, ја ангажирала војската без негова согласност и знаење

пред 6 месеци - 24 вести - Македонија

Иванов  ја искара Владата, ја ангажирала војската без негова согласност и знаење Справување со сајбер заканите, миграцијата...

Иванов Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата

Иванов: Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата

пред 6 месеци - ТВ Нова - Македонија

Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата. Затоа што пред нашата Армија стојат големи предизвици и големи задачи,...

Одбележана 25 годишнината од формирањето на АРМ

Одбележана 25-годишнината од формирањето на АРМ

пред 6 месеци - ТВ Нова - Македонија

На воениот стадион во Градскиот парк во Скопје вечерва се одржа Централната свеченост за одбележување на 25-годишнината од формирањето на Армијата на Република Македонија.

Иванов на одбележување на 25 годишнината од формирањето на АРМ

Иванов на одбележување на 25-годишнината од формирањето на АРМ

пред 6 месеци - Прес 24 - Македонија

Во недостиг на ресурси и време, се почесто се случува Армијата без одлука на Врховниот командат и без исполнети услови за прогласување на кризна состојба да се ангажира за задачи кои се во надлежност на други институции.

Одбележана 25 годишнината од формирањето на АРМ

Одбележана 25-годишнината од формирањето на АРМ

пред 6 месеци - 24 вести - Македонија

„Армијата на Македонија е пред сериозни предизвици кои бараат сериозен одговор. Единствена институција што може да одговори...

НЕ ПАНИЧЕТЕ Во 19 часот АРМ ќе изврши почесна артилерска стрелба

НЕ ПАНИЧЕТЕ: Во 19 часот АРМ ќе изврши почесна артилерска стрелба!

пред 6 месеци - Infomax - Македонија

Армијата на Република Македонија ги известува граѓаните на Скопје дека вечерва во 19 часот на почетокот на централната свеченост ќе изврши почесна артилериска стрелба со испалување на 10 артилериски плотуни од касарната Илинден во Скопје.

Со почесна стрелба се одбележаа 25 години од формирањето на АРМ

Со почесна стрелба се одбележаа 25 години од формирањето на АРМ

пред 6 месеци - Нова ТВ - Македонија

Централна свеченост за одбележување на 25 години од формирањето на Армијата на Република Македонија, се одржа вечерва на воениот стадион во Градскиот парк во Скопје.

АРМ е подготвена за полноправното членство на Македонија во НАТО

АРМ е подготвена за полноправното членство на Македонија во НАТО

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

По повод одбележувањето на 25 годишнината од формирањето на Армијата на Република Македонија , на армискиот стадион во Скопје од попладнево граѓаните може да се запознаат со најновите технички и борбени средства и возила .

Иванов побара повеќе пари за АРМ Шекеринска повика на брзо зачленување во НАТО

Иванов побара повеќе пари за АРМ, Шекеринска повика на брзо зачленување во НАТО

пред 6 месеци - Либертас - Македонија

На воениот стадион во Градскиот парк во Скопје вечерва се одржа централната свеченост за одбележување на 25-годишнината од формирањето на Армијата на Република Македонија.

Во Велешката касарна одбележан Денот на АРМ

Во Велешката касарна одбележан Денот на АРМ

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Во Командата за обука и доктрини при касарната „Алексо Демниевски-Бауман“ во Велес свечено беше одбележан 18 Август,  Денот на Армијата на Република Македонија.

АРМ одбележува 25 години од формирањето

АРМ одбележува 25 години од формирањето

пред 6 месеци - ТВ Нова - Македонија

Армијата на Република Македонија денес обележува 25 години од нејзиното формирање. Со едномининутно молчење и положување...

Иванов: На Македонија ѝ е неопходна воено–цивилна соработка

пред 6 месеци - Нетпрес - Македонија

Армијата, но и сите чинители во системот за одбрана треба да се приспособат на новите закани и новата реалност, рече Претседателот...

Иванов: Мора да ја обновиме воено-дипломатската и разузнавачка мрежа

пред 6 месеци - Нетпрес - Македонија

Во недостиг на ресурси и време, се почесто се случува Армијата без одлука на Врховниот командат и без исполнети услови за прогласување на кризна состојба да се ангажира за задачи кои се во надлежност на други институции.

Иванов: Сите реформи во системот за национална безбедност мора да поминат низ Уставно надлежниот Совет за безбедност на РМ

пред 6 месеци - Нетпрес - Македонија

Крајно време е да се зголеми буџетот на Армијата. Затоа што пред нашата Армија стојат големи предизвици и големи задачи,...

Иванов ја искара Владата ја ангажирала војската без негова согласност и знаење

Иванов ја искара Владата, ја ангажирала војската без негова согласност и знаење

пред 6 месеци - Локално - Македонија

Справување со сајбер заканите, миграцијата и спречување на илегални мигранти, природните непогоди, поддршка на полицијата за борба со урбаната мафија – според врховниот командант се четирите предизвици со кои се соочува Армијата.

Иванов: АРМ стана синоним за патриотизам, лојалност и дисциплина

пред 6 месеци - Нетпрес - Македонија

На овој 25 годишен јубилеј симболично започнува ново поглавје за Армијата. Пред вас се големи предизвици, но и големи задачи.

Времеплов
x