20
Мурињо направи успех кој не е забележан цели 110 години

Мурињо направи успех кој не е забележан цели 110 години

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Она што е интересно е дека ова е прв пат Јунајтед да ја отвори сезоната со две победи со четири или повеќе голови на натпревар уште од сезоната 1907/08 или точно 110 години Во првиот меч можеби малку нестабилно, но веќе во вториот многу моќно.

Мурињо направи успех кој не е забележан цели 110 години

Мурињо направи успех кој не е забележан цели 110 години

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Она што е интересно е дека ова е прв пат Јунајтед да ја отвори сезоната со две победи со четири или повеќе голови на натпревар уште од сезоната 1907/08 или точно 110 години Во првиот меч можеби малку нестабилно, но веќе во вториот многу моќно.

Шампионски старт на Јунајтед

Шампионски старт на Јунајтед

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Манчестер Ј. остварија и втора убедлива победа во Премиер лигата откако славеа кај Свонси со 4-0 со што го запоседнаа врвот на табелата со импресивна гол разлика од 8-0.

Манчестер Јунајтед ја искина мрежата на Свонси

Манчестер Јунајтед ја искина мрежата на Свонси

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Тимот на Манчестер Јунајтед, покажа дека се наоѓа во одлична форма на стартот од новата премиерлигашка сезона, откако и во рамките од второто коло постигна четири погодоци.

Мурињо со шокантна изјава по победата од 4 0 над Свонси  Сакам да губиме

Мурињо со шокантна изјава по победата од 4-0 над Свонси: Сакам да губиме...

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

„Црвените ѓаволи“ делуваат моќно на стартот од новата сезона, Манчестер јунајтед попладнево со 4-0 славеше и против Свонси,...

Манчестер Јунајтед ја искина мрежата на Свонси

Манчестер Јунајтед ја искина мрежата на Свонси

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Тимот на Манчестер Јунајтед, покажа дека се наоѓа во одлична форма на стартот од новата премиерлигашка сезона, откако и во рамките од второто коло постигна четири погодоци.

Јунајтед  го демолира Свонси со 4 0

Јунајтед го демолира Свонси со 4-0

пред 6 месеци - ТВ Нова - Спорт

Екипата на Манчестер Јунајтед славше убедлива  победа на гости кај Свонси со 4-0, со фуриозен фниш „ѓаволите“ дојдоа до убелдива победа.

Манчестер јунајтед изгледа моќно  нова победа од 4 0

Манчестер јунајтед изгледа моќно, нова победа од 4-0

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Нова одлична партија на Манчестер јунајтед на стартот од сезоната, овој пат настрада Свонси кој беше убедливо поразен со 4-0.

Ѓаволски пет минути на Манчестер за победа од 4 0 против Свонси

Ѓаволски пет минути на Манчестер за победа од 4:0 против Свонси

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Ѓаволски пет минути во финишот на мечот одиграа фудбалерите на Манчестер јунајтед и со три гола од 80. до 85. минута го декласираа Свонси со 4:0.

Премиерлига  Манчестер Ј  го докусури Свонси за три минути

Премиерлига: Манчестер Ј. го докусури Свонси за три минути

пред 6 месеци - Нова ТВ - Спорт

Импресивното издание на Манчестер јунајтед од првото коло продолжи и во второто како најава за можна сезона за паметење....

Манчестер Јунајтед со лекција и за Свонси

Манчестер Јунајтед со лекција и за Свонси

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед остварија уште една убедлива победа во Премиер лигата, денеска совладувајќи го Свонси на гостински терен со 4:0.

Ибрахимовиќ се враќа во Манчестер јунајтед како помошник на Мурињо

Ибрахимовиќ се враќа во Манчестер јунајтед како помошник на Мурињо?

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Златан Ибрахимовиќ најверојатно ќе остане во Манчестер јунајтед многу подолго, не само како играч, туку и во тренерска улога.

Времеплов
x